Tusz do pieczatek w wielu kolorach

Tusz wodny jest podstawowym rodzajem tuszu. Stosuje się go zarówno w pieczątkach z płytką grawerowaną laserowo jak i polimerowych. Nie należy go stosować do płytek i czcionek metalowych (  do tego celu przeznaczony jest tusz do stempli metalowych )

Uzupełniać nim można standardowe poduszki i tuszownice (poduszki znajdujące się w automatach ).

Zastosowanie:  tusz wodny stosuje się do powierzchni dobrze wchłaniających jak : papier zwykły (nie śliski), tektura. Choć producent tego nei zaleca tusz często stosowany jest także do : drewna surowego ( do tego celu producent zaleca tusz Coloris 121P), tkanin naturalnych , które nie będą prane ( do tkanin naturalnych przeznaczony jest tusz specjalny Berolin-Ariston).

Do jakich powierzchni tusz nie jest zalecany: tusz wodny nie nadaje się do powierzchni śliskich, lakierowanych, laminowanych, niewchłaniających jak: papier lakierowany, laminowany, kredowy, plastik, metal, szkło, malowane drewno.  W wypadku wątpliwości w zakresie przydatności sugerujemy wykonać na danym materiale próbę: jeśli odbicie zwykłej pieczątki nie wyschnie  w ciągu 1 minuty, należy zastosować jeden z tuszów specjalnych.

Kolorystyka: tusz wodny posiadamy w bardzo szerokiej palecie  obejmującej łącznie ponad 40 kolorów. Poza kolorami podstawowymi: czarny, czerwony, niebieski, zielony  występują kolory niestandardowe oraz zgodne z paletą Pantone

Opakowania: tusz wodny sprzedajemy w opakowaniach 25 ml, tusz Pantone w kolorach wybranych ( tylko na zamówienie) odstarczany jest  w opakowaniach 250 ml

Wydajność: zależy od wielu czynników: wielkości pieczątki, częstotliwości użytkowania, temperatury, wilgotności.  Należy pamiętać, iż poza sytuacjami, w których tusz wyschnie ( jest przechowywany nieprawidłowo)  to od użytkownika zależy, kiedy uzupełni tusz w poduszce . Efektem zmniejszającej się/zbyt małej  ilości tuszu jest  mniej kontrastowe/jasne odbicie, aż do jego prawie całkowitego zaniku.  Dlatego część użytkowników będzie chciała uzupełniać tusz częściej, co wpływa na jego wydajność.  Można szacunkowo założyć, iż w wypadku pieczątki standardowej o wymiarze ok. 5×2 cm dodatkowe opakowanie 25 ml tuszu starczy na  kilkaset do kilku tysięcy odbić.

Poduszka/tuszownica: tusz wodny stosuje się do standardowych poduszek i tuszownic. Nie zaleca się jego aplikacji do poduszek specjalnych filcowych, gdyż może to wpłynąć negatywnie na jakość i trwałość odbicia.