Poduszki z tuszem 2017-10-24T11:52:43+00:00

Oceń stronę

 
4.4637

PODUSZKI NA TUSZ DREWNIANE, PLASTIKOWE

Stemple drewniane w przeciwieństwie do pieczątek automatycznych wymagają stosowania oddzielnej poduszki z tuszem . W naszej ofercie znajda Państwo 8 modeli  i 3 różne typy poduszek do tuszu. Różnią się od siebie  wielkością, materiałem z którego są wykonane ( plastikowe, drewniane, metalowe) i zastosowaniem ( tusze zwykłe lub tusze szybkoschnące).  Poniżej prezentujemy  każda z tych grup z krótkim opisem.

Poduszki na tusz plastikowe Wagraf

Poduszki plastikowe Wagraf do tusz

Poduszki plastikowe

Występują w 3 wielkościach:
Poduszka plastikowa mała P.M o wymiarze pola 50×85 mm.
Poduszka plastikowa średnia P.S. o wymiarze pola 70×110 mm
Poduszka plastikowa duża P.D. o wymiarze 85 x 155 mm
Nadają się do stosowania wyłącznie z tuszami wodnymi standardowymi i  z palety Pantone, tuszem do drewna surowego, tuszem UV i  fluorescencyjnym
Poduszki plastikowe sprzedawane są z tuszem standardowym ( do wyboru: czarny, czerwony, zielony, niebieski) lub bez tuszu ( do samodzielnego uzupełnienia tuszem wodnym). Poduszki plastikowe Wagraf charakteryzują się znakomitą wchłanialnością,  zapewniają bardzo dobra jakość odbicia i są tańszą alternatywa poduszek drewnianych . Jednak  ich dodatkowym ograniczeniem jest wielkość. Największy stemple, który można w nich zastosować ma wymiar ok. 15×8 cm

 

 

Poduszki drewniane

Poduszka drewniana do tuszu z dodatkowym grawerem

Poduszki drewniane występują w 3 wielkościach : standardowej 107×87 i  2 największych dostępnych na rynku  205×145 oraz 240×120 mm.  Poduszki drewniane występują zarówno w wersji do tuszów wodnych jak i tuszów szybkoschnących.  Uwaga: prosimy koniecznie zaznaczyć jaki rodzaj tuszu chcą Państwo stosować w danej poduszce.  Poduszki drewniane można dodatkowo wzbogacić o  grawer na wieczku dowolnej grafiki czy tekstu , co  doskonale sprawdza się w wypadku wyrobu pieczątek  ekskluzywnych, zwłaszcza pieczątek ex libris.    Poduszki drewniane  ze względów technicznych sprzedawane są jako nienapełnione tuszem .  Dzieje się tak z uwagi na fakt , iż w czasie transportu może dojść do ubrudzenia tuszem powierzchni drewna.

Poduszki Colop do tuszów specjalistycznych

Instrukcja do tuszów szybkoschnących

 

Poduszka do tuszu Micro 1Znany producent automatów samotuszujących – Colop –  stworzył serię poduszek do tuszów specjalistycznych.  Poduszki Micro występują w 3 wielkościach :

Micro 1 : 50×90 mm

Micro 2: 70×110 mm

Micro3: 90×160 mm

Warto pamiętać, iż poduszki specjalistyczne( filcowe) nie nadają się do stosowania z tuszami wodnymi.