Poduszki z tuszem2018-08-07T13:43:59+00:00

Oceń stronę

 
4.4637

Poduszki z tuszem do stempli

Stemple drewniane w przeciwieństwie do pieczątek automatycznych wymagają stosowania oddzielnej poduszki z tuszem. W naszej ofercie znajdą Państwo 8 modeli i 3 różne typy poduszek do tuszu. Różnią się od siebie wielkością, materiałem, z którego są wykonane (plastikowe, drewniane, metalowe) oraz zastosowaniem (tusze zwykłe lub tusze szybkoschnące). Poniżej prezentujemy każdą z tych grup wraz z krótkim opisem.

Poduszki z tuszem plastikowe Wagraf

Poduszki plastikowe z tuszem Wagraf

Poduszki plastikowe

Występują w 3 wielkościach:
Poduszka plastikowa mała P.M o wymiarze pola 50×85 mm
Poduszka plastikowa średnia P.S. o wymiarze pola 70×110 mm
Poduszka plastikowa duża P.D. o wymiarze 85×155 mm
Nadają się do stosowania wyłącznie z tuszami wodnymi standardowymi oraz z palety Pantone, tuszem do drewna surowego, tuszem UV i tuszem fluorescencyjnym.
Poduszki plastikowe sprzedawane są z tuszem standardowym (do wyboru: czarny, czerwony, zielony, niebieski) lub bez tuszu (do samodzielnego uzupełnienia tuszem wodnym). Poduszki plastikowe Wagraf charakteryzują się znakomitą wchłanialnością, zapewniają bardzo dobra jakość odbicia i są tańszą alternatywą poduszek drewnianych. Jednak ich dodatkowym ograniczeniem jest wielkość. Największy stempel, który można w nich zastosować ma wymiar ok. 15×8 cm.

Poduszki drewniane na tusz

Poduszka drewniana do tuszu z dodatkowym graweremPoduszki drewniane występują w 3 wielkościach:

  •  107 x 87 mm   (maksymalny wymiar stempla: 100×80)
  •  205 x 145 mm (maksymalny wymiar stempla: 200×150)
  • 240 x 120 mm  (maksymalny wymiar stempla: 240×120 mm)

Poduszki drewniane występują zarówno w wersji do tuszów wodnych jak i tuszów szybkoschnącychUwaga: prosimy koniecznie zaznaczyć jaki rodzaj tuszu chcą Państwo stosować w danej poduszce.  Poduszki drewniane można dodatkowo wzbogacić o grawer na wieczku dowolnej grafiki czy tekstu, co  doskonale sprawdza się w wypadku wyrobu pieczątek ekskluzywnych, zwłaszcza pieczątek ex libris. Poduszki drewniane  ze względów technicznych sprzedawane są suche. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż w czasie transportu może dojść do ubrudzenia tuszem powierzchni drewna.

Poduszki Colop do tuszów specjalistycznych

Poduszka do tuszu Micro 1Znany producent automatów samotuszujących – Colop –  stworzył serię poduszek do tuszów specjalistycznych. Poduszki Micro występują w 3 wielkościach :

Micro 1: 50×90 mm

Micro 2: 70×110 mm

Micro3: 90×160 mm

Warto pamiętać, iż poduszki specjalistyczne (filcowe) nie nadają się do stosowania z tuszami wodnymi (zwykłymi).

Instrukcja do tuszów szybkoschnących
Zadzwoń: 505 797 100