Sprawdź ofertę stempli drewnianych w sklepie online

Największy wybór stempli drewnianych na rynku, ponad 120 modeli od 15 mm do 200x150 mm. Stemple płaskie i kołyskowe, kwadratowe, prostokątne, okrągłe.
Kup teraz

Informacje wymagane do  dokonania wyceny i zamówienia stempla

 1. projekt/treść pieczątki,
 2. wymiar/wielkość sugerowana,
 3. rodzaj podłoża(np. papier śliski/matowy),
 4. kolor tuszu,
 5.  rodzaj poduszki do tuszu /informacja o rezygnacji z poduszki– prosimy pamiętać, iż w wypadku zamawiania poduszki bez tuszu niezbędna jest informacja jaki rodzaj tuszu będą Państwo stosować,
 6.  rodzaj  i kształt stempla, jeśli mają Państwo określone wymagania,
 7.  dodatkowe wymagania: jak na przykład grawer na poduszce z tuszem, docięcie gumki w odpowiedni kształt zamiast jej optymalne przycięcie, (standardowo płytka tekstowa jest docinana w sposób minimalizujący możliwość odbijania się tła),
 8. sposób odbioru: (odbiór osobisty lub wysyłka kurierska po przedpłacie, wysyłka za pobraniem),
 9. rodzaj dokumentu potwierdzającego dokonanie zakupu: faktura ( prosimy o podanie danych wraz z numerem NIP ),
 10. w wypadku wysyłki: adres dostawy wraz z numerem kontaktowym dla kuriera.

Poniżej  znajduje się dokładne wyjaśnienie znaczenia konkretnych informacji

Projekt:

 • Plik z projektem: jeśli chcą państwo przesłać gotowy projekt potrzebny jest plik wektorowy z czcionkami zmienionymi na krzywe. Są to najczęściej pliki z rozszerzeniem: ai, eps, cdr, pdf .  Więcej na temat  szczegółów akceptowanych plików wektorowych w linku: jak przygotować projekt. W wypadku braku takiego pliku prosimy o przesłanie posiadanego pliku w najlepszej dostępnej jakości. W wypadku plików tekstowych lub zawierających grafikę bitmapową (psd, jpg, png) może dojść dodatkowy koszt przygotowania pliku produkcyjnego.
 • pieczątka tekstowa: nie trzeba przygotowywać oddzielnego pliku, wystarczy podać dokładną treść w wiadomości e-mail. Jeśli chcą państwo przesłać plik, prosimy o zastosowanie otwartych dokumentów tekstowych (.odt) lub optymalnie pliku (.pdf). Pliki doc, docx nie są akceptowane z uwagi na możliwość powstania błędów przy ich imporcie.

Wymiar/wielkość grafiki, stempla i czcionki

 • w wypadku pieczątki graficznej prosimy o podanie dłuższego boku. Krótszy określimy z proporcji samej grafiki.
 • w wypadku pieczątki tekstowej prosimy o określenie wymiaru w jakim treść powinna się zmieścić.
 • przyjmuje się , iż z technicznego punktu widzenia granica czytelności to 6-7 pkt. Czcionki mniejsze wykonujemy tylko na specjalne życzenie klienta i w takiej sytuacji nie możemy gwarantować czytelności. Należy jednak pamiętać, iż dla niektórych osób ten próg może być inny- zarówno wyższy jak i niższy

Z uwagi na fakt, iż każdy klient oczekuje innego efektu, a nasza oferta jest niezwykle bogata (posiadamy stemple od 15 mm do 240×120 mm) nie jesteśmy w stanie określić wielkości “standardowej”  lub “optymalnej”. Podobnie z czytelnością.

Rodzaj podłoża, na którym stempel będzie przystawiany

To niezwykle ważna informacja, która wpływa na jakość i trwałość odbicia. Zasadniczo tusz wodny (podstawowy, najbardziej popularny i stanowiący podstawę wyceny)  służy do wykonania odbicia na papierze/kartonie tekturze standardowej, czyli matowej, nie zaś śliskiej. Papiery typu kreda, papier lakierowany/laminowany/woskowany mogą wymagać zastosowania tuszów specjalnych.   Zawsze sugerujemy wykonanie próby typową pieczątka (firmowa, imienną, księgową)  na posiadanym podłożu. Jeśli zwykła pieczątka będzie się rozmazywać, prosimy o podanie takiej informacji wraz z rodzajem podłoża. Na tej podstawie postaramy się dobrać optymalne rozwiązanie.

Nie ma tuszów uniwersalnych: tusze wodne nie sprawdzą się na podłożach niewchłaniających. Stosowanie tuszów specjalistyczne na innym podłożu niż zalecane przez producenta, może wpłynąć na pogorszenie jego trwałości i jakości.

Tusze specjalistyczne z reguły wymagają specjalnej poduszki i płytki tekstowej wykonanej z odpowiedniego materiału, dlatego przed zakupem prosimy o zapoznanie się z instrukcją stosowania tuszów specjalnych oraz z dokładnym opisem danego rodzaju tuszu.

Kolor tuszu

Podłoże standardowe: papier zwykły

Jeśli stempel będzie stosowany na papierze zwykłym/matowym do państwa dyspozycji oddajemy szeroką paletę zawierającą ponad 40 kolorów. Kartę kolorów należy jednak traktować jako poglądową, gdyż ostateczna barwa odbicia może nawet znacznie odbiegać od tego co widzą Państwo na ekranie. Ma na to wpływ kalibracja monitora oraz: rodzaj, kolor, jakość  podłoża, na którym pieczątka będzie użytkowana, wielkości grubość czcionki i linii, jakość poduszki na tusz, a nawet to czy przed nalaniem tuszu został on dobrze zmieszany.

Podłoże nietypowe

W wypadku tuszów specjalnych paleta kolorystyczna jest bardziej ograniczona i zależna od konkretnego koloru tuszu. Dodatkowo w danym momencie niektóre kolory mogą być niedostępne. Przed złożeniem zamówienia prosimy upewnić się, że dany kolor jest dostępny.

Poduszka na tusz

Do wykonania prawidłowego odbicia stempla drewnianego wymagane jest posiadanie poduszki na tusz. W przeciwieństwie do pieczątek automatycznych, w wypadku kołków drewnianych poduszka stanowi odrębny element zestawu. Jeśli już posiadają Państwo poduszkę z tuszem, istnieje możliwość zakupu samego stempla z płytka tekstową.  Należy jednak pamiętać, iż poduszka powinna być dopasowana do wielkości stempla. O ile nie jest problemem gdy jest ona większa niż stempel, o tyle w sytuacji odwrotnej (gdy poduszka jest mniejsza niż stempel) uzyskanie właściwego odbicia może być niemożliwe. Przed rezygnacją z zamówienia poduszki, prosimy się upewnić, iż ma ona odpowiedni wymiar. Istotny jest także rodzaj tuszu: tusz wodny można stosować w poduszkach zwykłych, tusze specjalne wymagają najczęściej stosowania poduszki specjalnej. W wypadku jednoczesnego zamówienia tuszu dobieramy odpowiedni rodzaj poduszki. Jeśli jednak zamawiają państwo u nas wyłącznie poduszkę, prosimy o wyraźne zaznaczenie przy składaniu zamówienia jaki rodzaj tuszu będzie stosowany:  wodny, olejowy czy tusze specjalne.

Poduszka drewniana a poduszka plastikowa

Zasadniczo oba rodzaje poduszek nie różnią się funkcjonalnością. Poduszki plastikowe występują w wymiarach do 15x 8 cm (maksymalny wymiar stempla). Są tańsze, ale zapewniają równie wysoką jakość odbicia. Poduszki drewniane w wymiarach odbicia do 107×87 mm stosuje się najczęściej ze względów estetycznych: zdecydowanie bardziej pasuje do drewnianego stempla, jest też jednak droższa. Poduszka drewniana umożliwia także wykonanie ozdobnego grawera na wieczku. Więcej informacji: poduszki drewniane. W wypadku wymiarów stempla przekraczających 15×8 cm dostępne są wyłącznie poduszki drewniane. Występują one zarówno w wersji do tuszów wodnych jak i specjalnych.

Rodzaj stempla

Posiadamy dwa rodzaje stempli: płaskie i kołyskowe. Najczęściej przyjmuje się, że płaskie stosuje się dla powierzchni nie większych niż 15×8 cm, zaś stemple kołyskowe są zarezerwowane dla największych wymiarów. Jednak w określonych przypadkach od tej zasady stosuje się wyjątki. Dlatego sugerujemy, aby pozostawić nam dobór optymalnego rodzaju stempla. W takim wypadku  nasz personel w oparciu o konkretną treść/grafikę, jej rozkład, wielkość oraz pod dokonaniu próbnego odbicia wybierze optymalne rozwiązanie. Jeśli chcą państwo samodzielnie wybrać rodzaj stempla (płaski lub kołyskowy) prosimy o wyraźne zaznaczenie takiej informacji w momencie składania zamówienia. Jednocześnie informujemy, iż w takim wypadku może to wpłynąć negatywnie na jakość i trwałość odbicia oraz zwiększyć prawdopodobieństwo odbicia się tła. W wypadku samodzielnego wyboru rodzaju stempla nie przyjmujemy reklamacji związanych z niewłaściwym jego funkcjonowaniem.

Kształt stempla

W wypadku stempli płaskich dostępne są kołki: kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Kołyski występują w przeważającej części jako prostokątny, mamy kilka wielkości kwadratowych. W wypadku niektórych wielkości dany kształt może być niedostępny. Stosujemy wtedy stemple zamienne (np. w wypadku odbicia okrągłego o średnicy większej niż 10 cm, stosujemy stemple kwadratowe).

Docinanie płytki tekstowej

Standardowo płytka tekstowa na stemplach docinana jest tak, aby zminimalizować ryzyko odbijania się tła (wygrawerowanej, ale nie stanowiącej części tekstu lub grafiki części gumki). Jeśli chcą państwo, aby płytka tekstowa znajdująca się na stemplu została przycięta w wybrany przez państwa kształt, prosimy o wyraźne zaznaczanie przy składaniu zamówienia . Informujemy także, iż w takim wypadku znacząco wzrosnąć może ryzyko odbicia się tła, co nie może stanowić podstawy do reklamacji. Nawet przy pogłębionym grawerze nadmiar tła znacząco zwiększa bowiem szansę na jego brudzenie, co wpływa na jakość odbicia.  Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. 

Powiązane informacje

Jakie znaczenie ma głębokość graweru?

Jak uzyskać najlepsze odbicie stempla?

“Efekt pieczątki”, czyli co oznacza, że tusz nie daje 100% pokrycia

Wpływ rodzaju i jakości papieru na odbicie