Sklep online - tusze specjalne szybkoschnące i wodoodporne

Sprawdź naszą ofertę tuszów szybkoschnących i dedykowanych do nich poduszek dostępnych od ręki
Kup teraz

Tusz szybkoschnący – zastosowanie

Głównym polem zastosowania tuszu szybkoschnącego są wszystkie materiały niewchłaniające, w tym:

-papier śliski, lakierowany, laminowany, powlekany, kredowy

-folia różnego rodzaju (uwaga: tusze szybkoschnące nie posiadają atestu do stosowania na opakowania do żywności)

-drewno lakierowane, malowane

-tkaniny śliskie, z tworzyw sztucznych

-szkło, metal, guma

Z uwagi na różnorodność materiałów, na których można stosować tusz szybkoschnący, zalecamy wypróbowanie go i sprawdzenie czy daje pożądany efekt, przed zastosowaniem na szeroką skalę. Należy także pamiętać, iż tusz do pieczątek ma mniejsza odporność na ścieranie niż dedykowane  farby, oraz nie dają 100 % pokrycia, zwłaszcza na ciemnych powierzchniach.

Warto pamiętać, iż żaden tusz do pieczątek dostępny w Polsce nie posiada atestu do stosowania na skórę ludzką.

Tusz szybkoschnący – wymagania wstępne

Skuteczne i bezproblemowe stosowanie tuszu szybkoschnącego wymaga od użytkownika spełnienia kilku warunków:

1/ Tusz szybkoschnący wymaga płytki tekstowej wykonanej z gumy. Płytki polimerowe w zetknięciu z tuszem szybkoschnącym ulegną zniszczeniu. Wszystkie płytki tekstowe wykonywane w naszej firmie nadają się do stosowania z tuszami szybkoschnącymi. Jeśli wiedzą Państwo, iż w pieczątce lub stemplu, który Państwo zamawiają będzie stosowany tusz szybkoschnący prosimy o taką informację przy składaniu zamówienia, umożliwi nam to zastosowanie gumy dedykowanej do tego typu zastosowań.

2/ Tusz szybkoschnący wymaga zastosowania  dedykowanej poduszki do tuszu (tzw. poduszka filcowa). Zastosowanie klasycznej poduszki może spowodować szybkie jej uszkodzenie i wpłynąć na jakość i trwałość odbicia pieczątki. Nie polecamy stosowania poduszek klasycznych i nie bierzemy odpowiedzialności za skutki takiego działania podjęte samodzielnie przez klienta.

3/  Należy pamiętać, aby przed użyciem tuszu dokładnie go wymieszać (dotyczy to zwłaszcza tuszów w kolorze złotym i srebrnym)

4/ Zalecamy stosowanie minimalnej ilości tuszu przy jednorazowym napełnieniu. Nalanie zbyt dużej ilości tuszu do poduszki spowoduje szybkie jej zniszczenie (stworzy się twarda skorupa, której usunięcie nawet przy zastosowaniu dedykowanych rozpuszczalników może być niemożliwe). Dodatkowo zbyt duża ilość tuszu w poduszce skutkuje  znacznym wydłużeniem czasu potrzebnego na wyschnięcie na materiale, a w skrajnym przypadku może powodować, iż tusz będzie się rozmazywał lub w ogóle nie wyschnie.

5/ W wypadku stosowania tuszu w automacie samotuszującym sugerujemy  po zakończeniu użycia pieczątki wyjęcie poduszki i zamknięcie jej w szczelnym opakowaniu (np torebce strunowej) lub jeśli Państwo posiadają zamknięcie dedykowanym wieczkiem.

6/ W wypadku stosowania oddzielnych poduszek do tuszu należy pamiętać, aby po zakończeniu użytkowania zamknąć poduszkę i trzymać ją z daleka od źródeł ciepła.

7/ Z uwagi na specyfikę tuszu sugerujemy  stosowanie go na większych partiach materiału jednorazowo. Tusz w poduszce w zależności od warunków wysycha w czasie 1-10 godzin.

Tusz szybkoschnący – wydajność

Tusze szybkoschnące są niezwykle wydajne, jednak z uwagi na ich specyfikę (krótki czas wysychania) trudno choćby w przybliżeniu określić wydajność  z opakowania. Sugerujemy stosowanie go jednorazowo na większych partiach materiału. W wypadku standardowej wielkości pieczątki (ok. 5×2 cm) przy optymalnym wykorzystaniu z 1 opakowania 50 g można wykonać nawet do 1000-2000 odbić. Jednak w wypadku stosowania do niewielkich partii w dużych odstępach czasu wydajność może spaść nawet do 100-200 odbić.

Tusz szybkoschnący – kolorystyka

Tusz szybkoschnący Coloris występuje w kolorach: czarny, biały, czerwony, niebieski, zielony, żółty oraz złoty i srebrny.

Niektóre z kolorów mogą być w danym momencie niedostępne lub dostępne tylko na zamówienie.

Podstawowe opakowanie tuszu szybkoschnącego to 50 g. Niektóre kolory występują także w mniejszych opakowaniach 25 ml.

Tusz szybkoschnący rodzaje:

Coloris 4713 najbardziej uniwersalny z tuszów szybkoschnących. Sprawdza się najlepiej na różnego rodzaju powierzchniach. Polecany w wypadku stosowania na nietypowych powierzchniach jako tusz pierwszego wyboru. Sugerujemy stosowanie go po wcześniejszym wypróbowaniu na danym materiale.

Coloris 4714  jest tuszem szybkoschnącym, który dodatkowo jest wodoodporny. Sugerujemy stosowanie go po wcześniejszym wypróbowaniu na danym materiale.

Automaty i stemple do tuszu szybkoschnącego

Poduszki  filcowe dostosowane do tuszu szybkoschnącego dostępne są jedynie do wybranych modeli automatów Colop i Trodat. Niektóre poduszki dostępne są tylko na zamówienie. Największy automat samotuszujący z poduszką przystosowana do tuszu szybkoschnącego to Colop 3900 o polu tekstowym do 53×103 mm.

Istnieje także możliwość stosowania specjalnych poduszek do stempli. Największy stempel, do którego dostępna jest taka poduszka może mieć wymiar 198×148 lub 238×118 mm.

Może zainteresować Cię także

Tusze specjalne

Tusze specjalne

Dowiedz się więcej na temat dostępnych rodzajów tuszów specjalnych.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Tusz wodny 40 kolorów

Tusz wodny 40 kolorów

Posiadamy w sprzedaży ponad 40 kolorów tuszu wodnego dostępnych od ręki.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Poduszki do stempli

Poduszki do stempli

Poduszki do stempli plastikowe oraz drewniane do wymiaru 21×16 cm, przeznaczone zarówno do tuszów wodnych jak i specjalnych.

Dowiedz się więcej

Stemple do toreb

stempel do toreb i kartonów

Dzięki stemplom wykonasz samodzielny nadruk na torbach i kartonach już od 1 szt. ,  wielkość do 20×15 lub więcej przy zastosowaniu kilku stempli.  Kliknij, aby sprawdzić