PIECZĄTKI POCZTOWE – WYROBISZ U NAS OD RĘKI

Pieczątki pocztowe

Umowa z Pocztą Polską dotycząca wysyłek krajowych i międzynarodowych nakłada obowiązek stemplowania każdej przesyłki pieczątką. Dokładna treść pieczątki pocztowej określona jest każdorazowo w umowie. Warto dokładnie zapoznać się z ich treścią i zastosować przy tworzeniu odpowiedniej pieczątki do wysyłek. Zasadniczo pieczątka, którą stemplujemy przesyłki krajowe powinna zawierać słowa “opłata pobrana”, numer i datę zawartej z Pocztą Polską umowy oraz numer urzędu, w którym przesyłka zostanie nadana. W wypadku pieczątki do przesyłek międzynarodowych słowa: “opłata pobrana” zastępuje zwrot: “TP/TAXE PERCUE“. Powinien znajdować się on w ramce o określonej w umowie powierzchni.

UWAGA ! Dokładna treść pieczątki pocztowej jest opisana w umowie zawartej z Pocztą Polską i może się różnić od wzoru tu opisanego.
Należy dokładnie przestrzegać warunków wykonania pieczątki określonych w stosownej umowie.

Poniżej prezentujemy przykładowe wzory pieczątek do przesyłek krajowych i międzynarodowych. Każdorazowo dostosowujemy wygląd i treść pieczątki do wymagań klienta. Pieczątki pocztowe, tak jak i inne stemple oraz pieczątki w firmie Max s.c. wykonywane są w technologii laserowej. Istnieje więc możliwość wyrobu pieczątki pocztowej w trybie ekspresowym- od ręki.

Pieczątka do przesyłek krajowych

Pieczątka do przesyłek międzynarodowych

Pieczątka priorytet

Wzór nr 1

Wzór nr 2