Poduszki filcowe do tuszów specjalnych

Tusze specjalistyczne/szybkoschnące wymagają zastosowania specjalnych poduszek zwanych powszechnie filcowymi. Posiadają one specjalną strukturę  umożliwiającą uzyskanie  dobrego odbicia z zastosowaniem tuszu specjalnego.

Rodzaje tuszów stosowanych w poduszkach filcowych:

  • tusze szybkoschnące Coloris 4713 i 4714 (wodoodporny)
  • tusz olejowy do stempli metalowych
  • tusz do tkanin Berolin-Ariston
  • tusz złoty 8710 i srebrny R9
  • tusz do drewna Coloris 121
  • inne tusze szybkoschnące : R9, R880,

Podstawowe zasady dotyczące poduszek filcowych:

  •  Tusz przed nalaniem do poduszki należy bardzo starannie wymieszać
  •  Tusze szybkoschnące ( Coloris 4713 i 4714) należy nalewać w minimalnej ilości wyłącznie na wybrane pole , które powinno być tylko odrobinę większe niż rozmiar stempla. Uzupełnienie tuszem szybkoschnącym całej poduszki nie ma sensu, przyczynia się do jej szybszego zużycia i znacząco zmniejsza wydajność tuszu
  • Nie zaleca się stosowania poduszek filcowych z tuszem wodnym (standardowym), tuszami  Pantone i fluorescencyjnymi, gdyż może to negatywnie wpływać na jakość i trwałość odbicia.  Wymienione tusze nadają się do stosowania z poduszkami standardowymi: plastikowymi lub drewnianymi
  • w wypadku stosowania poduszek  filcowych z tuszem  szybkoschnącym Coloris 4713 i 4714  najbardziej ekonomiczny będzie zakup większej poduszki, gdyż wystarczy ona na dłużej ( po pewnym czasie stosowania tuszu w danym miejscu powierzchnia poduszki zasycha  tworząc twardą skorupę, należy wtedy stosować tusz w innym miejscu)

Poduszki Micro

Poduszka specjalna Colop Micro 3

Niezwykle popularne poduszki  serii Colop Micro.  Charakteryzują się dobrą wchłanialnością, zapewniają wysoką jakość odbicia i bardzo korzystną cenę. Występują w 3 wymiarach:  Micro 1: 50×90 mm   Micro 2: 70×110 mm   Micro3: 90×160 mm

 

Poduszki specjalne drewniane

Poduszki drewniane

Poduszki drewniane występują w 3 wymiarach:
standardowa 107×87 mm
duża o wymiarze 210×160 mm
największa dostępna na rynku 240×120 mm

Są wykonywane na specjalne zamówienie, dlatego przed decyzją o zakupie prosimy upewnić się czy są w danej chwili dostępne i w jakiej ilości.

 

Poduszki specjalne okragłe

Poduszka okrągła Colop R125

Poduszki specjalne do tuszów szybkoschnących i olejowych. Występują w 2 wielkościach : średnica 95  i 125 mm. Posiadają wygodne zamknięcie.

 

Mogą Państwa zainteresować również:

Tusze specjalne

Tusze specjalistyczne

Tusze specjalne  znajdują szerokie zastosowanie na powierzchniach nietypowych , niewchłaniających, wymagających szczególnej uwagi.

stempel do toreb i kartonów

Tusze olejowe stosuje się do pieczątek i stempli, w których płytka tekstowa/czcionka wykonane są z metalu ( numeratory automatyczne Hooray, Reiner, Datowniki z czcionką metalowa, stemple urzędowe z orłem)

tusz standardowy wodny

Podstawowy rodzaj tuszu do stosowania na powierzchniach dobrze wchłaniających jak: papier zwykły, matowy, tektura matowa, ewentualnei surowe drewno stosowane wewnątrz budynków.