PRZYGOTOWANIE PIECZĄTKI OD PROJEKTU PRZEZ ZAMÓWIENIE

W tym dziale znajdą Państwo informacje o samym procesie przygotowania pieczątki. Wiadomo, iż pieczątki firmowe muszą zawierać określone informacje, które pozwolą jednoznacznie zidentyfikować dane przedsiębiorstwo. Poza danymi teleadresowymi niezbędne są także numery identyfikacyjne. Jednak pieczątka firmowa poza funkcją czysto informacyjną może być także doskonałym narzędziem marketingowym. Doskonałym pomysłem może być pieczątka firmowa z logo . Umieszczenie logotypu na pieczątce jest doskonałym sposobem na wzmocnienie identyfikacji marki wśród klientów. Logo jako element graficzny łatwiej jest zapamiętywane . Dodatkowym sposobem wzmocnienia jego efektu może być wykonanie pieczątki kolorowej wyróżniając znak graficzny oddzielnym kolorem.
Przygotowanie pieczątek to nie tylko właściwa treść, ale także strona graficzna . W tym dziale przedstawimy państwu szczegółowe informacje i porady dotyczące samodzielnego przygotowania projektu pieczątki. Jaką najmniejsza czcionkę użyć, jak rozmieścić tekst, czego w projekcie unikać, na jakie aspekty zwrócić uwagę.
Kolejnym etapem procesu wyrobienia pieczątki jest decyzja o wyborze obudowy. Tu głównymi czynnikami determinującymi podjęcie właściwej decyzji winny być miejsce korzystania z pieczątek i częstotliwość ich używania.
Jeśli pieczątka będzie często używana najlepszym rozwiązaniem będzie automat samotuszujący. W wypadku wielkości standardowych wybór konkretnego producenta to już kwestia indywidualnych preferencji.
W wypadku pieczątek, które będą przede wszystkim często przenoszone sugerujemy wybór formy mobilnej. Pieczątki kieszonkowe charakteryzują małe wymiary, tak istotne dla mobilności pieczątki.
Jeśli potrzebny jest kompromis, czyli mamy do czynienia z sytuacja, w której pieczątka będzie zarówno często noszona jak i używana, wtedy proponujemy automaty z dodatkowym zamknięciem, czyli pieczątki firm Wagraf lub Trodat w wersji 4.0.
Często istnieje potrzeba ekspresowego wyrobienia pieczątek . Dzięki usłudze grawerowania płytki tekstowej technika laserową możemy zaproponować Państwu najwyższa jakość pieczątek wyrabianych od ręki. O tym jakie pieczątki można wykonać od ręki mogą Państwo przeczytać w tym linku: jakie pieczątki można wyrobić od ręki