Sprawdź ofertę gumek w sklepie online

Płytki tekstowe ( gumki) do pieczątek i stempli, grawerowane laserowo z możliwością wyboru stopnia pogłębienia graweru.
Kup teraz

INSTRUKCJA WYMIANY GUMKI

Wymiana gumki (płytki tekstowej) w pieczątkach grawerowanych laserowo lub polimerowych jest czynnością niezwykle prostą, dlatego można ją wykonać samodzielnie, bez potrzeby dojazdu do naszej siedziby. Przed przystąpieniem do wymiany należy wyjąć z automatu samotuszującego poduszkę z tuszem. Po jej wyjęciu radzimy przystawiać pieczątkę na kartce( koniecznie bez poduszki z tuszem) tak długo, aż nie będzie pozostawiać odbicia. W ten sposób zapobiegniemy ubrudzeniu tuszem. Po dokonaniu tej czynności należy odwrócić pieczątkę płytką tekstową do góry. Następnie można zablokować automat w tej pozycji ( blokada w automatach plastikowych znajduje się po bokach automatu u jego podstawy. W automatach metalowych blokada znajduje się w okolicach podstawy plastikowej gałki – rączki pieczątki. ) Zablokowanie automatu nie jest konieczne, ułatwi jednak wykonanie dalszych czynności. Gdy automat zostanie zablokowany należy podważyć koniec płytki tekstowej i oderwać ją od plastikowej podstawy( standardowo gumki są mocowane samoprzylepną taśmą dwustronną). Następnie należy dokładnie oczyścić podstawę plastikową z wszelkich pozostałości poprzedniej pieczątki i taśmy mocującej. Gdy tego dokonamy, można przystąpić do mocowania nowej gumki( wszystkie gumki do pieczątek wyrabiane w naszej firmie są podklejone taśmą dwustronną). Gumkę do pieczątki należy umiejscowić równolegle do krawędzi i możliwie centralnie na podstawie plastikowej, unikając dotykania do krawędzi automatu. Następnie można zwolnić blokadę automatu, poprzez ponowne wciśnięcie, bądź przesunięcie dźwigni/przycisku blokady (zależnie od modelu). Warto sprawdzić czy automat pracuje swobodnie.

Często spotykane problemy:

  1. Treść całej/części  pieczątki odbija się niewyraźnie: jeśli automat był używany  poduszka zawierająca tusz dopasowała się do poprzedniej płytki tekstowej.  Z dużym prawdopodobieństwem jeśli poduszka nie jest zniszczona/zbyt długo używania w ciągu kilku dni dopasuje się do nowej treści. Można spróbować włożyć poduszkę  odwrotnie ( powierzchnia poduszki musi być ciągle skierowana w stronę gumki ) czyli w ten sposób, aby miejsce, w którym odbijał się poprzednio dół pieczątki odbijała się obecnie góra. Jeśli w ciągu 3-5 dni poduszka nie dostosuje się do nowej gumki w pieczątce, należy rozważyć wymianę poduszki.
  2. Treść  znajdująca się przy jednej z krawędzi jest niewyraźna lub nie odbija się: najczęściej jest to spowodowane  tym, iż gumka ni została przymocowana centralnie i dana  część gumki znajduje się zbyt blisko krawędzi. Należy ponownie podkleić gumkę starając się umieścić ją centralnie na podstawie automatu.  Jeśli  wciąż nie odbija sie ten sam bok można spróbować przełożyć poduszkę z tuszem odwrotnie – patrz instrukcja w pkt 1
  3. Niewielki fragment pieczątki nie odbija się wyraźnie albo odbija się zbyt mocno/zalewa się. Może to oznaczać, iż nie została dokładnie oczyszczona podstawa automatu i gumka do pieczątki  jest nierówna . należy gumkę odkleić, dokładnie oczyścić podstawę , ne której gumka jest przyklejona, sprawdzić czy taśma klejąca, na której znajduje się gumka  nie posiada nierówności (na przykład nie przykleił się do niej kawałek poprzedniej płytki tekstowej )
  4.  Gumka odkleja się lub przesuwa . Prawdopodobnie powierzchnia , na której została przyklejona  została niedokładnie oczyszczona lub była brudna.  Taśma klejąca wymaga czystej i odtłuszczonej powierzchni dla optymalnej przyczepności , dlatego  sugerujemy przed przyklejeniem płytki tekstowej odtłuszczenie  powierzchni ( najlepiej do tego nadaje się alkohol/denaturat) .
  5.  Mechanizm zacina się lub chodzi ciężej niż przed wymianą gumki w pieczątce.  Może to być spowodowane tym , iż gumka jest zbyt duża do danego automatu lub została podklejona zbyt blisko krawędzi , zahacza o nią uniemożliwiając lub utrudniając standardową prace automatu . Należy sprawdzić czy gumka nie jest zbyt duża  lub czy znajduje się na środku pola .

Jak wymienić gumkę w Colop Mouse

Może zainteresują Cie także:

Pieczątki

Pieczątki

Pieczątki firmowe, imienne, księgowe, z logo, graficzne. Typowe i niestandardowe. Sprawdź naszą ofertę wyrobu pieczątek od ręki. 200 modeli, 40 kolorów tuszu, najwyższa-laserowa- jakość, wyrobienie nawet od ręki.

Stemple drewniane

Stemple drewniane - pieczątki

Największy wybór stempli drewnianych płaskich i kołyskowych.  Ponad 120 modeli od 1 cm średnicy do 20×15 cm. Kołki  kwadratowe, okrągłe, prostokątne. Szeroki wybór, szybka realizacja.

Dodatki

Poduszka do tuszu specjalnego Colop Micro

Dodatki do pieczątek: gumki (płytki tekstowe), tusze wodne i specjalne, poduszki do tuszu. Szeroka oferta, produkty typowe i niestandardowe.

Powiązane informacje

Wybór rodzaju pieczątki

Pieczątki od ręki

Technologia wyrobu

Treść pieczątki firmowej – co warto umieścić