Ex libris spersonalizowany na stemplu lub w automacie

Ex libris na zamówienie – pomożemy Ci stworzyć Twój własny, niepowtarzalny zestaw: od projektu po  ozdobne opakowanie. Posiadamy w ofercie największy wybór gotowych grafik, 7 różnych konfiguracji zestawu ex libris, ponad 200 modeli stempli i automatów samotuszujących, 40 kolorów tuszu.  Bez wątpienia  tworzymy najlepsze spersonalizowane pieczątki ekslibris na rynku.

Sprawdź ofertę ekslibrisów w naszym sklepie online

Wiesz już jak powinien wyglądać Twój ex libris? Doskonale, zapraszamy do zakupu online.
Kup ex libris w sklepie online

Gotowe grafiki ex lirbis

Gotowe wzory ex libris

Przedstawiamy nasza galerię gotowych grafik do ex libris. Każda z nich może zostać wzbogacona o dodatkowy tekst.

Otwórz galerię 

Zestaw ex libris

Zestaw ex libris

Stwórz swój własny, niepowtarzalny zestaw ex libris. Pieczątka automatyczna, klasyczny stempel, a może stempel z rzeźbiona głownią ?

Kliknij i wybierz swój zestaw

Poduszki drewniane

Poduszka drewniana na tusz z grawerem

Jako jedyni w Polsce posiadamy drewniane poduszki na tusz, z możliwością wykonania graweru ozdobnego

Dowiedz się więcej

Wzory kroju pisma

Czcionki do ex libris

Jeśli chcą państwo wzbogacić grafikę ex libris o dodatkowy tekst, warto wybrać odpowiednią czcionkę,  aby stworzyć spójną całość.

Kliknij, aby wybrać swój font

Stemple rzeźbione

Stempel rzeźbiony koń szachowy

Piękna grafika  ex libris wymaga równie estetycznej oprawy.  Sprawdź naszą ofertę stempli z ręcznie rzeźbioną głownią.

Otwórz galerię stempli ozdobnych 

Ozdobne pudełka

Pudełko ozdobne do zestawu ex libris

Zestaw ex libris gotowy ? Czas go zapakować. Posiadamy duży wybór opakowań ozdobnych do ekslibrisów

Kliknij i wybierz ozdobne opakowanie

Ex libris przykładowe realizacje

 Ex libris- wykonanie ekslibrisu w formie pieczątki

Oznaczenie księgozbioru za pomocą ekslibrisu ma swoją długowiekową tradycję. W Polsce pierwsze tego typu grafiki wykonywano już w XIV wieku .
Ex libris najczęściej przyjmuje formę grafiki, w której znajdują się inicjały lub pełne imię i nazwisko właściciela. Projektowaniem ex libris czasem zajmują się znani graficy. Często grafika ta umieszczana jest w formie niewielkiej kartki przyklejonej do wewnętrznej strony okładki . Coraz większą popularność zyskuje jednakż stempel ex libris

Projekt ex libris

Pieczątka ex libris na zamówienie to najczęściej tradycyjny stempel drewniany, z płytką wykonaną techniką grawerowania laserowego. Wykonujemy także pieczątki w automatach samotuszujących, rozwiązaniach kieszonkowych/mobilnych. Od  lat wykonujemy tego typu usługę, posiadamy rozbudowaną bazę dodatków, oferujemy fachowe doradztwo,  gotową bazę grafik  i możliwość stworzenia projektu autorskiego.
Jeśli posiadają Państwo własny wzór, prosimy o jego przesłanie na adres:biuro@maxsc.com.pl.
Najlepszą jakość pieczątki uzyskamy, jeśli projekt zostanie przygotowany jako grafika wektorowa z czcionkami zamienionymi na krzywe. Preferowane rodzaje plików: .cdr, .pdf, .ai, .tif(bez kompresji), .eps
W wypadku grafiki bitmapowej ( pliki .gif, .jpg) prosimy o przesłanie wersji o najlepszej jakości z grafiką czarno-białą o wysokim kontraście.
W mailu prosimy także o podanie wielkości stempla i rodzaju nośnika (kołek drewniany, automat samotuszujący, inny).
Jeśli nie posiadają Państwo własnego projektu, istnieje możliwość zamówienia autorskiego projektu  ex libris. W takim wypadku należy przesłać dane, które powinny znaleźć się na pieczątce oraz orientacyjną tematykę/motywy, które powinniśmy zawrzeć. Możemy wykorzystać nasze gotowe motywy graficzne lub stworzyć od podstaw autorski projekt, dostosowany do konkretnych wymogów klienta.

Cena pieczątki ekslibris

Cena  uzależniona jest od wielu czynników:

  • rodzaju projektu: wykorzystanie gotowego projektu bez jego modyfikacji graficznej ( dodanie tekstu w wybranej dostępnej u nas czcionce  jest wliczone w cenę) lub projektu klienta w wersji wektorowej z czcionkami zmienionymi na krzywe  jest usługa bezpłatną; stworzenie projektu autorskiego, modyfikacje graficzne  naszych wzorów są usługami płatnymi
  • nośnika: ekslibris możemy wykonać na stemplu drewnianym zwykłym, rzeźbionym, w automacie samotuszującym lub pieczątce mobilnej
  • wielkości: im większa pieczątka , tym wyższy koszt . Dodatkowo w wypadku grafik bardzo szczegółowych  wymagane jest zastosowanie pogłębionego graweru
  • dodatków:  stemple drewniane można wzbogacić o dodatkowe elementy tworząc mniej lub bardziej rozbudowany zestaw: poduszkę drewnianą ( z możliwością graweru) , podstawkę na stempel i poduszkę lub pudełko  na stempel . Do wszystkich pieczątek  można wybrać tusz standardowy lub w nietypowym kolorze. W związku z  tym wycenę wykonujemy w oparciu o indywidualne zlecenie. Najczęściej w wypadku dostarczenia lub wyboru  gotowego projektu cena pieczątki wykonanej na kołku drewnianym zamyka się w przedziale 15-60 zł+vat .

Nietypowe pieczątki ekslibris

Wielokolorowa: Dzięki technice grawerowania laserem istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej. Wykonujemy je tylko w automatach samotuszujących firmy Colop lub Wagraf. Więcej informacji na temat wielokolorowej pieczątki  znajdą Państwo w poniższym linku:
pieczątki  wielokolorowe

Wyciskana w papierze czyli tzw. suchy stempel Ta technologia umożliwia wyciśnięcie w papierze wklęsłego lub wypukłego odbicia. Więcej informacji na temat suchych stempli znajdą Państwo w poniższym linku:
pieczątki ex libris wyciskane w papierze

Kolorystyka

W wypadku ekslibrisu w automatach samotuszujących Colop lub Wagraf istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej ( przy założeniach , że powierzchnie o rożnych kolorach są od siebie odległe o minimum 4 mm ). Jeśli wybierają Państwo stempel  drewniany, wtedy do jego zastosowania niezbędne jest posiadanie poduszki z tuszem. W naszej ofercie znajdują się poduszki z tuszem w kolorze standardowym ( do wyboru: czarny, czerwony, zielony, granatowy ) lub niestandardowym- droższym ( do wyboru: biały, żółty, pomarańczowy, różowy, burgundowy, ciemnofioletowy/atramentowy, turkusowy, brązowy;fluorescencyjny: żółty, pomarańczowy,zielony, różowy; ) Istnieje możliwość zakupienia poduszki bez tuszu jak i samego stempla na kołku bez dodatkowej poduszki.

Wymiary

tabela z rozmiarami kołków stempli drewnianych

Z uwagi na fakt, iż ekslibrisy w formie pieczątki są silnie spersonalizowane trudno mówić o standardowym wymiarze pieczątki. Dlatego przy zamawianiu  prosimy o podanie orientacyjnego wymiaru, jaki chcieliby Państwo uzyskać. Należy brać pod uwagę zarówno stopień skomplikowania grafiki, jej szczegółowość jak i wymiar książek , na których maja być przystawiane. Z reguły pieczątka ekslibris są nie większe niż 5-7 cm (licząc po dłuższym boku), choć oczywiście zależy to od zamawiającego. Jeśli chodzi o pieczątki na kołku drewnianym mogą być zarówno okrągłe (tu największy dostępny wymiar okrągłego kołka drewnianego to 58 mm średnicy), kwadratowe ( do 148×148 mm), prostokątne( do 248×148 mm). Jeśli chodzi o pieczątki w automacie to standardowe automaty mają wymiar od 36×12 mm do 55×20. Automaty większe lub o nietypowym kształcie są od nich droższe. Z uwagi na potrzebę dostosowania parametrów grawerowania do konkretnej grafiki dokładna wycenę przesyłamy po uzgodnieniu wzoru pieczątki i jej wielkości. Prezentujemy tabelę z wymiarami kołków drewnianych.  Są to najczęściej spotykane wymiary. Istnieje możliwość braku danego wymiaru w momencie składania zamówienia.

Jeśli posiadają Państwo własną grafikę, która ma występować na pieczątce,  prosimy o przesłanie jej w możliwe jak najwyższej jakości na nasz adres mailowy. Należy pamiętać, iż im wyższa jakość pliku źródłowego , tym lepsza jakość docelowej pieczątki. W wypadku plików o słabej jakości wykonanie pieczątki ex libris może być niemożliwe. Możliwe jest także dostarczenie grafiki w postaci rysunku, najlepiej czarno-białego o wysokim kontraście.  Przy tworzeniu niektórych projektów wykorzystane zostały grafiki clipart CorelDraw