Ex libris w formie pieczątki

Ex libris na zamówienie – pomożemy Ci stworzyć Twój własny, niepowtarzalny zestaw: od projektu po  ozdobne opakowanie.

Zamów ex libris lub dopytaj o szczegóły

Wiesz już jak powinien wyglądać Twój ex libris? Doskonale, zapraszamy do skorzystania z formularza online.
Zamów /zapytaj o szczegóły
Przykładowa grafika ex libris

Galeria grafik ex libris

Przedstawiamy nasza galerię gotowych grafik do ex libris. Każda z nich może zostać wzbogacona o dodatkowy tekst.

Zestaw ex libris

Zestaw ex libris

Stwórz swój własny, niepowtarzalny zestaw ex libris. Pieczątka automatyczna, klasyczny stempel, a może stempel z rzeźbiona głownią ?

Poduszka drewniana na tusz z grawerem

Poduszki drewniane

Poduszki do tuszu to niezbędny dodatek do każdego stempla ex libris . Ekskluzywne  poduszki drewniane z możliwością wykonania graweru na wieczku  to oferta, której nie posiada nasza konkurencja

Przykładowa grafika ex libris

Fonty do pieczątki ex libris

Wybrałeś już grafikę ? Doskonale, czas  dobrać do niej odpowiednią czcionkę

Stempel rzeźbiony koń szachowy

Stemple rzeźbione

Piekna grafika wymaga równie estetycznej oprawy.  Sprawdź naszą ofertę stempli z ręcznie rzeźbioną głownią

Pudełko ozdobne do zestawu ex libris

Pudełko ozdobne

Zestaw ex libris gotowy ? Czas go zapakować …

 Ex libris- wykonanie ekslibrisu w formie pieczątki

Oznaczenie księgozbioru za pomocą ekslibrisu ma swoją długowiekową tradycję. W Polsce pierwsze tego typu grafiki wykonywano już w XIV wieku .
Ex libris najczęściej przyjmuje formę grafiki, w której znajdują się inicjały lub pełne imię i nazwisko właściciela. Projektowaniem ex libris czasem zajmują się znani graficy. Często grafika ta umieszczana jest w formie niewielkiej kartki przyklejonej do wewnętrznej strony okładki . Coraz większą popularność zyskuje jednakże ex libris w formie pieczątki.

Projekt ex libris

Pieczątka ex libris na zamówienie to najczęściej tradycyjny stempel drewniany z płytką wykonaną techniką grawerowania laserowego. Wykonujemy także pieczątki w automatach samotuszujących, rozwiązaniach kieszonkowych/mobilnych. Od  lat wykonujemy tego typu pieczątki, posiadamy  rozbudowaną bazę dodatków, oferujemy fachowe doradztwo,  gotową bazę grafik  i możliwość stworzenia projektu autorskiego.
Jeśli posiadają Państwo własny wzór pieczątki ex libris prosimy o jego przesłanie na adres:biuro@maxsc.com.pl.
Najlepszą jakość pieczątki uzyskamy, jeśli projekt zostanie przygotowany jako grafika wektorowa z czcionkami zamienionymi na krzywe. Preferowane rodzaje plików: .cdr, .pdf, .ai, .tif(bez kompresji), .eps
W wypadku grafiki bitmapowej ( pliki .gif, .jpg) prosimy o przesłanie wersji o najlepszej jakości z grafiką czarno-białą o wysokim kontraście.
W mailu prosimy także o podanie wielkości stempla i rodzaju nośnika (kołek drewniany, automat samotuszujący, inny).
Jeśli nie posiadają Państwo własnego projektu istnieje możliwość zamówienia autorskiego projektu pieczątki ex libris. W takim wypadku należy przesłać dane, które powinny znaleźć się na pieczątce oraz orientacyjną tematykę/motywy, które powinniśmy zawrzeć. Możemy wykorzystać  nasze gotowe motywy graficzne lub stworzyć od podstaw autorski projekt, dostosowany do konkretnych wymogów klienta.

Cena pieczątki ex libris

Cena pieczątki ex libris uzależniona jest od wielu czynników:

  • rodzaju projektu: wykorzystanie gotowego projektu bez jego modyfikacji graficznej ( dodanie tekstu w wybranej dostępnej u nas czcionce  jest wliczone w cenę) lub projektu klienta w wersji wektorowej z czcionkami zmienionymi na krzywe  jest usługa bezpłatną; stworzenie projektu autorskiego, modyfikacje graficzne  naszych wzorów są usługami płatnymi
  • nośnika: ex libris możemy wykonać na stemplu drewnianym zwykłym, rzeźbionym, w automacie samotuszującym lub pieczątce mobilnej
  • wielkości: im większa pieczątka , tym wyższy koszt . Dodatkowo w wypadku grafik bardzo szczegółowych  wymagane jest zastosowanie pogłębionego graweru
  • dodatków:  stemple drewniane można wzbogacić o dodatkowe elementy tworząc mniej lub bardziej rozbudowany zestaw ex libris: poduszkę drewnianą ( z możliwością graweru) , podstawkę na stempel i poduszkę lub pudełko  na stempel . Do wszystkich pieczątek ex libris można wybrać tusz standardowy lub w nietypowym kolorzeW związku z  tym wycenę pieczątki ex libris wykonujemy w oparciu o indywidualne zlecenie. Najczęściej w wypadku dostarczenia lub wyboru  gotowego projektu cena pieczątki wykonanej na kołku drewnianym zamyka się w przedziale 15-60 zł+vat .

Nietypowe pieczątki ex libris

W firmie Max mogą Państwo także zamówić nietypowe pieczątki ex libris :

Wielokolorowa: Dzięki technice grawerowania laserem istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej. Wykonujemy je tylko w automatach samotuszujących firmy Colop lub Wagraf. Więcej informacji na temat wielokolorowej pieczątki ex libris znajdą Państwo w poniższym linku :
pieczątki ex libris wielokolorowe

Wyciskana w papierze czyli tzw. suchy stempel Ta technologia umożliwia wyciśnięcie w papierze wklęsłego lub wypukłego odbicia pieczątki ex libris. Więcej informacji na temat suchych stempli znajdą Państwo w poniższym linku:
pieczątki ex libris wyciskane w papierze

Ex libris – kolorystyka

W wypadku ekslibrisu w automatach samotuszujących Colop lub Wagraf istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej ( przy założeniach , że powierzchnie o rożnych kolorach są od siebie odległe o minimum 4 mm ). Jeśli ekslibris wykonywany jest w formie stempla na kołku drewnianym, wtedy do jego zastosowania niezbędne jest posiadanie poduszki z tuszem . W naszej ofercie znajdują się poduszki z tuszem w kolorze standardowym ( do wyboru: czarny, czerwony, zielony, granatowy ) lub niestandardowym- droższym ( do wyboru: biały, żółty, pomarańczowy, różowy, burgundowy, ciemnofioletowy/atramentowy, turkusowy, brązowy;fluorescencyjny: żółty, pomarańczowy,zielony, różowy; ) Istnieje możliwość zakupienia poduszki bez tuszu jak i samego stempla na kołku bez dodatkowej poduszki.

Ekslibrisy – wymiary

tabela z rozmiarami kołków stempli drewnianych

Z uwagi na fakt, iż ekslibrisy w formie pieczątki są silnie spersonalizowane trudno mówić o standardowym wymiarze pieczątki. Dlatego przy zamawianiu ekslibrisu prosimy o podanie orientacyjnego wymiaru, jaki chcieliby Państwo uzyskać. Należy brać pod uwagę zarówno stopień skomplikowania grafiki, jej szczegółowość jak i wymiar książek , na których maja być przystawiane. Z reguły pieczątki ekslibris są nie większe niż 5-7 cm (licząc po dłuższym boku), choć oczywiście zależy to od zamawiającego. Jeśli chodzi o pieczątki na kołku drewnianym mogą być zarówno okrągłe (tu największy dostępny wymiar okrągłego kołka drewnianego to 58 mm średnicy), kwadratowe ( do 68×68 mm), prostokątne( do 180×100 mm). Jeśli chodzi o pieczątki w automacie to standardowe automaty mają wymiar od 36×12 mm do 55×20. Automaty większe lub o nietypowym kształcie są od nich droższe. Z uwagi na potrzebę dostosowania parametrów grawerowania do konkretnej grafiki dokładna wycenę przesyłamy po uzgodnieniu wzoru pieczątki i jej wielkości. Prezentujemy tabelę z wymiarami kołków drewnianych.  Są to najczęściej spotykane wymiary. Istnieje możliwość braku danego wymiaru w momencie składania zamówienia.

Jeśli posiadają Państwo własną grafikę, która ma występować na pieczątce ex libris prosimy o przesłanie jej w możliwe jak najwyższej jakości na nasz adres mailowy. Należy pamiętać, iż im wyższa jakość pliku źródłowego , tym lepsza jakość docelowej pieczątki. W wypadku plików o słabej jakości wykonanie pieczątki ex libris może być niemożliwe. Możliwe jest także dostarczenie grafiki w postaci rysunku, najlepiej czarno-białego o wysokim kontraście. Przed złożeniem zamówienia należy zapoznać się z regulaminem świadczenia usług w serwisie www.maxsc.com.pl Przy tworzeniu niektórych projektów wykorzystane zostały grafiki clipart CorelDraw