Oceń stronę

 

Tusz wodny nadaje się do powierzchni dobrze absorbujących jak: zwykły papier, tektura . Nie jest polecany do powierzchni śliskich, lakierowanych, laminowanych

Kolory standardowe to: czarny, czerwony, zielony, niebieski

Producent: W naszej ofercie  posiadamy tusze Colop i Noris . Oba  produkty oferują najwyższa jakość i wysoki kontrast odbicia. Doskonale sprawują się w pieczątkach automatycznych i poduszkach standardowych do stempli drewnianych.  Na rynku dostepne są tusze tańsze, jednak ich jakośc pozostawia wiele do życzenia.

Kolory-zastosowanie: do podstawowych kolorów zalicza się: czarny, czerwony, zielony, niebieski.  W pieczątkach firmowych  i imiennych najpopularniejsze są kolory czarny i niebieski( ułatwia rozpoznanie kserokopii). W pieczątkach z gotowymi hasłami  popularny jest kolor czerwony.  Przepisy obowiązujące w  Polsce w żaden sposób nie określają wymaganych  kolorów dla pieczątek standardowych (imiennych i firmowych).  Mogą jednak istnieć szczegółowe przepisy i rozporządzenia dotyczące  pieczątek  o charakterze branżowym .

Dostępność:  automaty standardowe i nietypowe  Wagraf, Colop i Trodat są dostępne już nasączone tuszem wodnym w kolorze standardowym lub suche . Wybór konkretnego koloru standardowego (czarny, czerwony, zielony, niebieski) nie jest związany z dodatkowymi dopłatami. W naszej ofercie znajdują się także poduszki plastikowe do stempli , które mogą państwo zamówić  z wybranym podstawowym kolorem tuszu wodnego( bez dopłat) Uwaga: poduszki drewniane zawsze sprzedajemy suche(nienasączone tuszem) . Wynika to z przyczyn technicznych: w czasie transportu tusz mógłby trwale ubrudzić drewno.