NOŚNIKI PIECZĄTEK: AUTOMATY SAMOTUSZUJĄCE, PIECZĄTKI MOBILNE, KOŁKI

Nośniki pieczątek

Automaty samotuszujące

Najbardziej popularną formą pieczątki jest automat samotuszujący. Trudno się temu dziwić, gdyż w większości wypadków  są najwygodniejsze w użytkowaniu. Wystarczy docisnąć automat, aby uzyskać wyraźne, dobre jakościowo odbicie.  Jeśli z pieczątki korzystamy często przewaga automatu samotuszującego nad innymi nośnikami jest miażdżąca.  Automat samotuszujący  oferuje nie tylko najwyższą szybkość, ale również precyzję i jakość odbicia.  Specjalna budowa płytki płytki i podstawki amortyzujące  sprawiają, iż automat dobiera optymalną ilość tuszu  i nie ulega przemieszczeniu w czasie aplikacji. Pieczątki samotuszujące są bardzo  wydajne -przy standardowym użytkowaniu tusz w nowym  wystarcza na okres od kilku miesięcy do kilku lat. Oferujemy Państwu  tylko najlepsze jakościowo produkty, dlatego w naszej ofercie znajdują się jedynie produkty znanych marek: Colop, Trodat, Wagraf . Każdy z producentów ma w swojej ofercie wiele modeli automatów. Różnią się one ceną, zastosowaniem, kształtem wyglądem. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami i utrzymywaniu  wysokich stanów magazynowych  posiadamy w ciągłej sprzedaży ponad 80 modeli automatów,  co  przelicza się na 3-5 tys. sztuk na stanie.

Najważniejszym  kryterium podziału  jest podział na automaty plastikowe i automaty metalowe. Automaty samotuszujące plastikowe są tańsze i znacznie popularniejsze. Charakteryzują się niższą ceną i mniejszymi rozmiarami. Doskonale sprawdzają się w większości zastosowań w biurze  jak i  w wersji przenośnej . Są bardzo uniwersalne: lekkie,  o stosunkowo niewielkich gabarytach, a przy tym wytrzymałe. Sprawdzają się wszędzie tam , gdzie używane są do ok. 100 aplikacji dziennie.  Ich wielką zaletą jest także cena- sa znacznie tańsze niż automaty szkieletowe metalowe. Dlatego  w nich wykonujemy ok. 80 % zleceń na automaty samotuszujące.
Automaty samotuszujące metalowe( lub metalowo-plastikowe) są droższe i większe. Ich największą zaletą jest bardzo duża wytrzymałość. Sprawdzają się tam, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość i wytrzymałość pieczątki. Niezastąpione w recepcji, dziale HR czy dziale księgowym, gdzie istnieje potrzeba  wielokrotnego ich użycia w ciągu dnia. Automaty metalowe szkieletowe występują w wielu rozmiarach i kształtach. Poza tradycyjnymi prostokątnymi bywają także okrągłe. Największe dostępne dla automatów metalowych pole tekstowe posiada Colop 3900 . Można w nim umiescić płytkę tekstową o polu 103×53 mm
Posiadamy w naszej ofercie zarówno automaty metalowe firmy Colop jak i Wagraf oraz Trodat.

Kołki do pieczątek drewniane i kołki plastikowe

Kolek drewniany kolyskaObecnie kołki drewniane i plastikowe do pieczątek choć wypierane przez automaty samotuszujące, wciąż pozostają popularne. Najczęściej stosuje się je w dziale księgowości. Znajdują zastosowanie do stempli dekretacyjnych, dużych tabel księgowych, itp. Kołki drewniane i plastikowe stosuje się tam, gdzie potrzebny jest duży rozmiar płytki tekstowej. Maksymalne pole pieczątki w automacie samotuszującym to jedynie 103 mm x 53 mm. Kołki drewniane oferują wymiar maksymalny 180 mm x120 mm. Do największych gabarytowo pieczątek stosuje się kołki drewniane w formie tzw. kołyski( co zdecydowanie ułatwia równomierne odbicie stempla) Pieczątki na kołkach wymagają oddzielnej poduszki z tuszem.

Pudełka plastikowe, pudełka metalowe(lekarskie)

pieczatka mobile printyJedną z podstawowych przyczyn ich popularności są małe rozmiary. Pudełka stosuje się do pieczątek osobistych i firmowych. Pudełka są mniej wygodne w użyciu, niż automaty samotuszujące, szczególnie w wypadku częstego użytkowania pieczątki. Znakomicie sprawdzają się jednak w wypadku niezbyt często użytkowanych, lecz często przewożonych pieczątek. Pudełka metalowe( zwane też pudełkami lekarskimi) charakteryzują się dużą wytrzymałością, lecz trudniej je otwierać/zamykać. Pudełka plastikowe choć nie tak wytrzymałe są zdecydowanie łatwiejsze w użytkowaniu. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów pudełek do pieczątek. Różnią się głownie umiejscowieniem poduszki z tuszem, wyglądem i ceną. Więcej informacji na temat pieczątek kieszonkowych znajdą Państwo w poniższym linku: pieczątki kieszonkowe

Powiązane informacje

Technologia wyrobu

Pieczątki od ręki

Wymiana gumki w automacie

Treść pieczątki firmowej – co warto umieścić