Tusz UV I

Bezbarwny tusz fluorescencyjny, który pod wpływem światła UV (366nm) staje się intensywnie niebieski. Po aplikacji nie jest widoczny w świetle dziennym Tusz przeznaczony do powierzchni dobrze wchłaniających jak papier zwykły ( nie śliski), tektura , itp. Stosowany także na imprezach masowych do znakowania uczestników, jednak nie posiada on w Polsce atestu do stosowania na skórę ludzką.

Poduszka/tuszownica: stosuje się standardową poduszkę/tuszownicę

Zalecana płytka tekstowa:  płytka tekstowa wykonana z gumy grawerowanej laserowo ( optymalnie guma multi). Nie nadaje się do stosowania z płytkami /czcionkami metalowymi, nie zaleca się stosowania do pieczątek polimerowych.

Czas schnięcia:∼ odporny na ścieranie już w ciągu 15s (papier)

Lepkość: Niska lepkość, ∼ 12s (wg 4 mm kubka Forda)

Dostępne opakowanie: 50 ml, 1 litr (tylko na zamówienie)

karta charakterystyki tuszu UV I

Tusz UV II

Bezbarwny tusz fluorescencyjny, który pod wpływem światła UV (366nm) staje się intensywnie niebieski. Szybkoschnący,  po aplikacji nie jest widoczny w świetle zwykłym.

Przeznaczenie: powierzchnie śliskie, niewchłaniające

Nie zaleca się znakowania białych powierzchni, ponieważ bardzo często one same również świecą tym samym kolorem w świetle UV o tym samym zakresie długości fal, co spowoduje, że odbicie nie będzie widoczne.

Czas schnięcia∼ odporny na ścieranie już w ciągu 1min (metal)

Lepkość: Niska lepkość, ∼ 12s (wg 4 mm kubka Forda)

Płytka tekstowa: zalecane stosowanie płytki tekstowej z gumy  grawerowanej laserowo (optymalnie guma multi). Nie polecany do stosowania z pieczątkami polimerowymi

Poduszka do tuszu/tuszownica: wymaga stosowania poduszki specjalnej (filcowej)

Rozcieńczalnik: Coloris 410

Dostępne opakowania: 50 ml, 1 litr ( tylko na zamówienie)

Karta charakterystyki tuszu  UV II