Sprawdź ofertę stempli drewnianych w sklepie online

Największy wybór stempli drewnianych na rynku, ponad 120 modeli od 15 mm do 200x150 mm. Stemple płaskie i kołyskowe, kwadratowe, prostokątne, okrągłe.
Kup teraz

Jak uzyskać najlepsze odbicie stempla z zastosowaniem poduszki standardowej z tuszem:

  • Przed rozpoczęciem uzupełniania tuszu w poduszce należy opakowanie z tuszem wstrząsnąć w celu dokładnego wymieszania. Szczególnie istotne jest to w wypadku tuszów o kolorach niestandardowych.
  • Należy uzupełniać poduszkę tuszem z umiarem, nie dopuścić do jej przepełnienia. Nalanie zbyt małej ilości tuszu spowoduje, iż płytka  nie zostanie odpowiednio natuszowana, co może skutkować niepełnym/jaśniejszym/nieczytelnym/niewyraźnym odbiciem na materiale docelowym. W tym wypadku należy upewnić się czy zła jakość odbicia nie wynika z innych czynników (zbyt mała siła docisku na materiale docelowym, nierówna powierzchnia docelowa, inne czynniki), a następnie jeśli wykluczono inne powody niż zbyt mała ilość tuszu, dolać tusz i powtórzyć próbne odbicie. Jeśli naleją Państwo zbyt dużo tuszu odbicie będzie rozmyte lub wręcz nieczytelne.
  • Po uzupełnieniu poduszki tuszem wodnym warto odczekać jedną do kilku godzin, aby tusz dokładnie się rozprowadził.
  • Przez okres ok 24 godzin po uzupełnieniu tuszu odradzamy transport poduszek, zwłaszcza w pozycji innej niż pozioma (wieczkiem do góry). Stanowczo odradzamy transport poduszek drewnianych i plastikowych, w których nalano zbyt dużo tuszu, nawet po upływie kilku dni. Każdorazowo w wypadku transportu należy poduszkę uzupełnioną tuszem zamknąć, odpowiednio zabezpieczyć tak, aby  zapobiec ubrudzeniu tuszem innych przedmiotów. Transportować wyłącznie poziomo (wieczkiem ku górze).
  • W wypadku aplikacji  zbyt dużej ilości tuszu do poduszki, można go usunąć poprzez lekkie dociśnięcie ręcznika papierowego do powierzchni poduszki (należy tą czynność wykonać ostrożnie lub w rękawiczkach gumowych, aby nie ubrudzić rąk tuszem).
  • Dobrym sposobem na zwiększenia intensywności koloru tuszów wodnych jest pozostawienie poduszki z tuszem otwartej na kilka godzin (w miejsce ciepłe/nasłonecznione na kilkanaście minut do godziny). Spowoduje to  zwiększenie gęstości tuszu (poprzez wyparowanie wody), tym samym zwiększy nasycenie. Dotyczy to wyłącznie tuszów wodnych (standardowych i Pantone) metody tej nie należy stosować w wypadku tuszów specjalistycznych. Zbyt długie pozostawienie poduszki otwartej, zwłaszcza w miejscu ciepłym/nasłonecznionym może wpłynąć niekorzystanie na jakość odbicia. Należy wtedy uzupełnić poduszkę niewielką ilością świeżego tuszu.
  • Należy stosować minimalną siłę docisku stempla w poduszce z tuszem, silniej dociskając stempel dopiero na materiale docelowym. Zbyt silny docisk na poduszce wpłynie niekorzystnie na jakość odbicia (płytka tekstowa zostanie nasączona zbyt dużą ilością tuszu), w skrajnym przypadku ubrudzeniem tuszem tzw podeszwy (wygrawerowanej części gumy znajdującej się wokół grafiki lub tekstu – czyli wklęsłej części płytki tekstowej) czy niewykorzystanego podłoża stempla drewnianego. To zaś może skutkować niepożądanymi ubrudzeniami powierzchni stemplowanej tłem.
  • Całą powierzchnię stempla dociskać na materiale docelowym z jednolitą siłą, ukierunkowaną prostopadle do powierzchni. Stosowanie niejednolitego nacisku może spowodować nierównomierne nasycenie odbicia, odbicie się tylko części  płytki, a w skrajnym przypadku ubrudzenie powierzchni  stemplowanej niepotrzebnym tłem.
  • Należy  wypróbować jakość i trwałość odbicia najpierw na kartce papieru, następnie na próbnym egzemplarzu powierzchni docelowej przez aplikacją pieczątki na większą skalę.

Poduszka drewniana przed nasączeniem tuszem wodnym:

Przykładowe odbicia:

Mogą zainteresować Cię również

Tusze specjalne

Tusze specjalne

Dowiedz się więcej na temat dostępnych rodzajów tuszów specjalnych.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Tusz wodny 40 kolorów

Tusz wodny 40 kolorów

Posiadamy w sprzedaży ponad 40 kolorów tuszu wodnego dostępnych od ręki.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Poduszki do stempli

Poduszki do stempli

Poduszki do stempli plastikowe oraz drewniane do wymiaru 21×16 cm, przeznaczone zarówno do tuszów wodnych jak i specjalnych.

Dowiedz się więcej

Stemple do toreb

stempel do toreb i kartonów

Dzięki stemplom wykonasz samodzielny nadruk na torbach i kartonach już od 1 szt. ,  wielkość do 20×15 lub więcej przy zastosowaniu kilku stempli.  Kliknij, aby sprawdzić