Datowniki plastikowe2018-08-10T13:42:29+00:00

Oceń stronę

 
4.4250

Datowniki

Datowniki Colop Datowniki to szeroka grupa pieczątek niezbędna w każdym biurze, szczególnie przydatna w działach logistyki i księgowości. Z uwagi na rodzaj obudowy wyróżniamy datowniki plastikowe (lżejsze, mniejsze i tańsze) oraz metalowe-szkieletowe (większe, wytrzymalsze i droższe). Datowniki mogą posiadać wyłącznie datę (na przykład prosty model Colop mini s120), lub dodatkową płytkę tekstową z gotowymi hasłami czy godziną. Datowniki można wzbogacić o nazwę firmy, logo lub inne hasła informacyjne. Pośród haseł na datownikach najczęściej występują słowa: wpłynęło, przelew, przyjęto, wydano, zapłacono. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele modeli najpopularniejszych producentów: Wagraf, Colop, Trodat. Przy zamówieniu prosimy jak najdokładniej opisać treść i zastosowanie datownika, co ułatwi nam odpowiedni dobór rodzaju oprawy.

Datowniki plastikowe

Charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Są bardziej kompaktowe niż datowniki metalowe, występują w wielu zróżnicowanych wymiarach. Ich zaletą jest także cena- niższa niż w wypadku datowników metalowych. Plastikowe datowniki występują w wariancie z dodatkową płytką tekstową lub bez. Sprawdzają się doskonale tam, gdzie potrzebne są małe rozmiary pieczątki z datą, z mniejszą waga i gdzie nie są tak intensywnie wykorzystywane jak ich metalowe odpowiedniki. Dzięki różnorodności modeli zdecydowanie łatwiej dopasować je do konkretnych wymagań klienta.

Datowniki Colop serii mini S100

Seria S120 to grupa prostych i tanich a przy tym bardzo wytrzymałych datowników. Do tej grupy należy niezwykle popularny datownik plastikowy Colop S120. Występuje w 3 wersjach: z datą polską (z polskim skrótem miesiąca np.: 11.STY.2014), datą w formacie ISO (rok.miesiąc.dzień np: 2014.01.11) i w wersji cyfrowej (dzień.miesiąc.rok np: 11.01.2014) Polecamy ten datownik wszystkim, którzy potrzebują kompaktowe, wytrzymałe i wydajne urządzenie w dobrej cenie. Dodatkowym atutem jest możliwość stosowania z poduszką do tuszów specjalistycznych/ szybkoschnących

Datowniki z hasłami seria Colop mini S100

Datownik plastikowy Colop S160 jest tej samej wielkości co Colop S120 a jego dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia jednej linijki tekstu nad datą, na przykład krótkie hasło (wpłynęło, otrzymano, wysłano, zapłacono itp.) czy nazwę firmy. Jest mały, doskonale nadaje się więc do transportu (nie posiada jednak zabezpieczającej zaślepki). Może występować z poduszką do tuszów specjalistycznych.

Datowniki plastikowe - model Colop s120Datownik Colop mini S120/WD to z kolei doskonały pomysł dla tych, którzy nie lubią zbyt dużej liczby pieczątek. Ten model oferuje poza datą także możliwość wybrania jednego z 12 gotowych haseł: : ANULOWANO, ZATWIERDZONO, WYSŁANO, WPŁYNĘŁO, POTWIERDZONO, SPRAWDZONO, DOSTARCZONO, OTRZYMANO, PRZELEW, ZAPŁACONO GOTÓWKĄ, ZAKSIĘGOWANO, PILNE.  Hasła te pojawią się przed datą w tej samej linii.  Datownik mini S120/WD występuje w wersji z datą cyfrową lub polską. Istnieje także wersja dwukolorowa: data w kolorze czerwonym, natomiast hasło w kolorze niebieskim.

Model Colop mini S120/P umożliwia także umieszczenie dowolnego tekstu (jedna linijka) przed datą. Dostępna płytka tekstowa ma pole 23×8 mm.

 Datownik  z podwójną datą

Datownik z podwójną datą Colop S120/DDDość ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest datownik zawierający dwie daty. Jest to niewielki automat samotuszujący serii s120 o nazwie Colop S120/DD. Występuje z datą o wysokości czcionki 4 mm, w wersji polskiej lub cyfrowej. Jego odmianą jest datownik Colop S160/DD posiadający nie tylko dwie daty, ale także dodatkowe pole tekstowe nad datami o wymiarze 45×3 mm.

Datowniki plastikowe serii Colop mini S200

To seria datowników plastikowych Colop średniej wielkości. Oferują zarówno opcję samej daty jak i możliwość dodania płytki tekstowej (do dwóch wierszy nad i pod datą).
Pierwszym przedstawicielem tej serii jest datownik Colop S220 wyróżniający się prostotą, gdyż zawiera jedynie datę. Jest to większy odpowiednik automatu Colop mini s120. Jego ergonomiczny kształt oraz duża wytrzymałość sprawiają, że doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach. Występuje w wersji : polskiej , iso, cyfrowej.

Datowniki Colop S 260 z płytką tekstową

Datownik Colop S260Colop S260 to najpopularniejszy z datowników serii Colop 200. Oferuje możliwość umieszczenia płytki tekstowej o powierzchni 43×22 mm, która pozwala na dodanie 2 linijek tekstu nad i pod datą, oraz 1-3 znaków przed lub za datą (tu jednak miejsce jest bardzo ograniczone). Można na nim umieścić hasło, logo lub nazwę firmy. Są tańszą alternatywą automatów metalowych szkieletowych i doskonale sprawdzają się tam, gdzie użytkowanie jest niewielkie lub średnie.

Datowniki plastikowe okrągłe Colop R

Datownik automatyczny okrągły Colop R50W naszej ofercie nie mogło także zabraknąć datowników w okrągłych automatach samotuszujących. Firma Colop oferuje doskonałej jakości datowniki z możliwością umieszczenia okrągłej płytki tekstowej w kilku wielkościach:
R24 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 22 mm)
R30 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 28 mm)
R40 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 38mm)
R45 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 43mm)
R50 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 48mm).

Datowniki plastikowe kwadratowe Colop Q

Datownik kwadratowy Q43Datowniki kwadratowe pomimo mniejszej popularności w porównaniu do ich okrągłych odpowiedników, także są chętnie wybierane przez klientów. Wersja najmniejsza, czyli Coilop Q24 posiada czcionkę o wysokości 2 mm i występuje tylko w wersji daty cyfrowej (dzień.miesiąc.rok). Pozostałe datowniki kwadratowe występują także w wersji polskiej i ISO. Datowniki kwadratowe Colop to następujące modele:
Datownik Colop Q24 (pole tekstowe 22×22 mm, wysokość czcionki daty: 2mm)
Datownik Colop Q30 (pole tekstowe 28×28 mm, wysokość czcionki daty: 3mm)
Datownik Colop Q43 (pole tekstowe 41×41 mm, wysokość czcionki daty: 3mm)

Datownik trójkątny Colop T45

Datowniki nietypowe- trójkątny Colop T45To rozwiązanie dość nietypowe, ale spełnia oczekiwania pewnej grupy klientów. Datownik występuje z trójkątną płytką tekstową (43x43x43 mm) i datą wyłącznie w postaci cyfrowej o czcionce wysokości 2 mm.

Datowniki nietypowe

W naszej ofercie poza typowymi datownikami znajda Państwo rozwiązania nietypowe. Poniżej prezentujemy zdjęcia i krótki opis każdego produktu.

Datowniki ręczne taśmowe

Datownik taśmowy 18 mmDatowniki ręczne taśmowe to produkt do nietypowych zastosowań. W szczególności przydatny jest wszędzie tam, gdzie istotne jest precyzyjne przystawienie daty a powierzchnia aplikacji daty jest nierówna lub niezbędna jest niestandardowa wielkość czcionki. Ich największą zaletą są kompaktowe wymiary przy jednoczesnej możliwości uzyskania dużej daty a także niezwykła trwałość i proste użycie. Występują w rozmiarze czcionki: 3, 4, 5, 7, 9, 12, 15, 18 mm. Stemple taśmowe nie mają możliwości dodania dodatkowego tekstu. Wymagają również zastosowania oddzielnej poduszki z tuszem. Stemple taśmowe są przystosowane do użytkowania z tuszami szybkoschnącymi.

Największy dostępny na rynku datownik w automacie samotuszującym
Datowniki metalowe szkieletowe- model 3960 Datownik Colop 3960 oferuje największą dostępną na rynku polskim powierzchnię pola tekstowego datownika: 103×53 mm. Data umiejscowiona jest zawsze na środku automatu a dostępne pole tekstowe znajduje się wokół. Tekst można umieścić więc zarówno pod i nad datą jak i po jej lewej czy prawej stronie.
Colop 3960 to metalowa szkieletowa konstrukcja zapewniająca stabilność i bardzo dużą wytrzymałość. Dobrze wymodelowana rączka oraz waga tego automatu sprawiają, iż doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest duży, niezawodny datownik.

Datownik z płytką tekstową po lewej stronie daty

Datownik z tekstem po lewej stronie daty Datownik Colop S120/P dzięki swojej unikatowej i kompaktowej konstrukcji jest niezwykle popularnym, choć jednocześnie niestandardowym automatem z datą. Umożliwia on umieszczenie płytki tekstowej o maksymalnej powierzchni 25×8 mm po lewej stronie daty. Doskonale sprawdza się do pieczątek hasłowych (wpłynęło, data ważności, duplikat z dnia). Jest niewielki, lekki i poręczny. Z uwagi na nietypowe umiejscowienie płytki tekstowej sprawdza się tam, gdzie nie można zastosować pozostałych datowników.

   Datownik okrągły z podziałką godzinową

Datownik Colop z podziałką godzinową Zdarza się, iż data w formacie dzień:miesiąc:rok jest niewystarczająca i niezbędne jest określenie konkretnej godziny. Do takich właśnie zastosowań idealnie nadaje się okrągły datownik R2045. Dzięki zastosowaniu dodatkowej podziałki 24 godzinnej standardową datę można wzbogacić o godzinę. Taki system sprawdza się w wypadku potwierdzeń dostarczenia ważnych dokumentów, towarów, dokonywania przyjęć na magazyn czy odpraw. Stempel mimo dużej ilości informacji pozostaje czytelny i łatwy w użytkowaniu. Szkieletowa metalowa konstrukcja datownika zapewnia także wysoką wytrzymałość.

Datowniki metalowe

Datownik metalowy szkieletowy ColopPodstawowym składnikiem automatu tego typu jest metal. Wzmocniona konstrukcja stanowi największy atut tego datownika. Datowniki metalowe charakteryzuje najwyższa dostępna wytrzymałość i żywotność. Sprawdzają się doskonale w skrajnie niesprzyjających warunkach, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodność i gdzie są często wykorzystywane.
Metalowe datowniki dzięki swej masywnej, wzmocnionej budowie są stabilne i cięższe, dzięki czemu odbicie nawet na nierównym podłożu jest znacznie wyraźniejsze i łatwiejsze. Jednak wzmocniona obudowa sprawia, iż są większe od datowników plastikowych. Metalowa obudowa wpływa także na cenę: datowniki metalowe są droższe od swoich plastikowych odpowiedników. Jeśli jednak zależy Państwu na niezawodności i przewidują Państwo potrzebę intensywnego ich wykorzystania, datowniki metalowe są najlepszą dostępną opcją. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie: datowniki metalowe Wagraf,Colop,Trodat