Datowniki plastikowe 2017-10-26T12:03:17+00:00

Oceń stronę

 
4.4250

DATOWNIKI PLASTIKOWE: TANIE, WYTRZYMAŁE, DOSTĘPNE OD RĘKI

aktualny cennik wyrobu pieczątek

Datowniki

Datowniki to szeroka grupa pieczątek charakteryzującą się tym , iż posiadają gotową datę, która można ręcznie ustawić. Są niezwykle przydatnym narzędziem w każdym biurze, szczególnie w działach logistyki i księgowości. Ze względu na dość szeroki zakres stosowania pieczątki z datą na rynku istnieje wiele rodzajów datowników. Ze względu na budowę wyróżniamy: datowniki metalowe i datowniki plastikowe. Występują w wielki rozmiarach, kształtach , pozwalając na wysoki stopień personalizacji państwa datownika. Pieczątki z datą często wzbogacone są o dodatkowe informacje. Dlatego w naszej ofercie poza standardowymi datownikami posiadamy także takie, które umożliwiają dołączenia dodatkowej płytki tekstowej. Datowniki można wzbogacić o nazwę firmy, logo lub inne hasła informacyjne. Pośród haseł na datownikach najczęściej występują słowa: wpłynęło, przelew, przyjęto, wydano, zapłacono. na rynku występują także datowniki plastikowe z najpopularniejszymi hasłami . W naszej ofercie posiadamy bardzo ciekawy model: datownik Colop WD 120. Jest to konstrukcja o niezwykle małych rozmiarach, poza datą posiadająca możliwość ustawienia jednego z 12 gotowych haseł.

W niektórych modelach możliwa jest także personalizacja datownika, dodanie na nim dodatkowych pożądanych przez państwa informacji. Możliwość umieszczenia dodatkowej płytki tekstowej występuje w wielu modelach datowników zarówno metalowych jak i plastikowych.
Dlatego przy zamówieniu prosimy jak najdokładniej opisać treść i zastosowanie datownika , co ułatwi nam najodpowiedniejszy dobór rodzaju oprawy.

Datowniki plastikowe

Charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości .  Są bardziej kompaktowe niż datowniki metalowe, występują w wielu zróżnicowanych wymiarach, są mniejsze i lżejsze. Ich zaletą jest także cena- niższa niż w wypadku datowników metalowych. Plastikowe datowniki występują w wariancie z dodatkową płytką tekstową lub bez. Sprawdzają się doskonale tam, gdzie potrzebne są małe rozmiary pieczątki z datą, mniejsza waga i gdzie nie są tak intensywnie wykorzystywane jak ich metalowe odpowiedniki. Dzięki różnorodności modeli zdecydowanie łatwiej dopasować je do konkretnych wymagań klienta.

Datowniki plastikowe serii Colop mini S100

Seria S120 to grupa prostych, tanich , a przy tym bardzo wytrzymałych podstawowych datowników. Do tej grupy należy niezwykle popularny datownik plastikowy Colop S120. Występuje w 3 wersjach: datą polską(z polskim skrótem miesiąca, np.: 11.STY.2014) , datą w formacie ISO( rok.miesiąc.dzień, np: 2014.01.11) i w wersji cyfrowej( dzień.miesiąc.rok, np: 11.01.2014) Polecamy ten datownik wszystkim , którzy potrzebują mały, wydajny  datownik w dobrej cenie . Jego największymi atutami sa niska cena, wytrzymałość i mobilność ( to najmniejszy datownik dostępny na rynku ) . Może występować z poduszką do tuszów specjalistycznych/ szybkoschnących

Datowniki z hasłami seria Colop mini S100

Datownik plastikowy Colop mini S160Datownik plastikowy Colo S160  jest tej samej wielkości co Colop S120 , a jego dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia jednej linijki  krótkiego tekstu nad datą.  Można na nim umieścić krótkie hasło( wpłynęło, otrzymano, wysłano, zapłacono, itp. ), czy nazwę firmy.  Jest mały, doskonale nadaje się więc do transportu(ni e posiada jednak zabezpieczającej zaślepki) Może występować z poduszką do tuszów specjalistycznych.

Datownik Colop mini S120/WD to z kolei doskonały pomysł dla tych , którzy nie lubią zbyt dużej liczby pieczątek . Ten datownik oferuje poza datą także możliwość wybrania jednego z 12 gotowych haseł: : ANULOWANO, ZATWIERDZONO, WYSŁANO, WPŁYNĘŁO, POTWIERDZONO, SPRAWDZONO, DOSTARCZONO, OTRZYMANO, PRZELEW, ZAPŁACONO GOTÓWKĄ, ZAKSIĘGOWANO, PILNE.  Hasła te pojawią się przed datą , w tej samej linii.  Datownik mini S120/WD występuje w wersji z datą cyfrową lub polską. Istnieje także wersja dwukolorowa: data w kolorze czerwonym , hasło w niebieskim .

Datownik Colop mini S120/P  umożliwia dla odmiany umieszczenie dowolnego tekstu ( jedna linijka) przed datą. Dostępna płytka tekstowa ma pole 23×8 mm .

 

 Datownik  z dwoma datami

Datownik z podwójną datą Colop S120/DDDość ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest datownik zawierający nie jedna, a dwie daty. Jest to niewielki automat samotuszujący serii s120 o nazwie Colop S120/DD . Występuje z datą o wysokości czcionki 4 mm , w wersji polskiej lub cyfrowej.  Jego odmianą jest datownik Colop S160/DD posiadający nie tylko  dwie daty, ale także dodatkowe pole tekstowe nad datami o polu 45×3 mm

 

Datowniki plastikowe serii Colop mini S200

To seria datowników plastikowych Colop średniej wielkości. Wciąż ich wymiary są zdecydowanie mniejsze niż datowników metalowych szkieletowych. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych z Państwa , dla których automaty serii S100 nie do końca są zgodne z oczekiwaniami. Dodatkowo niektóre z datowników  Colo S20 posiadają możliwość dodania dodatkowej płytki tekstowej , co jest niezaprzeczalnym atutem.
Pierwszym przedstawicielem tej serii jest datownik Colop S220. Jest to prosty datownik zawierający jedynie datę, większy odpowiednik automatu Colop mini s120.  Jego ergonomiczny kształt i duża wytrzymałość sprawiają, że doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach . Podobnie jak Colop S120 występuje w 3 wersjach daty : cyfrowej(dzień.miesiąc.rok), ISO(rok:miesiąc.dzień) oraz polskiej ( np 15.MAJ.2015).

Datowniki Colop S 260 z płytką tekstową

Datownik Colop S260Colop S260 to najpopularniejszy z datowników serii Colop 200 . Poza datą oferuje możliwość umieszczenia płytki tekstowej  o powierzchni 43×22. Umożliwia ona umieszczenie do 2-3 linijek tekstu nad i pod datą , oraz 1-3 znaków przed lub za datą (tu jednak miejsce jest bardzo ograniczone). Datowniki te cieszą się niezwykłą popularnością, ze względu na szereg zastosowań. Można na nich umieścić hasło, logo lub nazwę firmy. Są tańszą alternatywą automatów metalowych szkieletowych , sprawdzają się doskonale  wszędzie tam , gdzie obciążenie jest średnie lub niewielkie.

 

Datowniki plastikowe okrągłe Colop R

Datownik automatyczny okrągły Colop R50W naszej ofercie nie mogło także zabraknąć datowników w automatach samotuszujących okrągłych. Firma Colop oferuje doskonałej jakości datowniki z możliwością umieszczenia okrągłej płytki tekstowej w kilku wielkościach:
R24 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 22 mm)
R30 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 28 mm)
R40 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 38mm)
R45 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 43mm)
R50 (wysokość czcionki daty 3 mm, maksymalna średnica odbicia datownika 48mm).

Datowniki plastikowe kwadratowe Colop Q

Datownik kwadratowy Q43Datowniki kwadratowe choć mniej popularne niż okrągłe także znajdują swoje zastosowanie. Wersja najmniejsza, czyli Coilop Q24 posiada czcionke o wysokości 2 mm i występuje tylko w wersji daty cyfrowej (dzień.miesiąc.rok) . Pozostałe datowniki kwadratowe występują także w wersji polskiej i ISO.  datowniki kwadratowe Colop to następujące modele:
Datownik Colop Q24 ( pole tekstowe 22×22 mm, wysokość czcionki daty: 2mm)
Datownik Colop Q30 ( pole tekstowe 28×28 mm, wysokość czcionki daty: 3mm)
Datownik Colop Q43 ( pole tekstowe 41×41 mm, wysokość czcionki daty: 3mm)

Datownik trójkątny Colop T45

Datownik trójkątny Colop T45To rozwiązanie dość nietypowe, ale spełnia oczekiwania pewnej grupy klientów.  Datownik z płytka tekstową trójkątną (43x43x43 mm) i datą o czcionce wysokości 2 mm. Występuje tylko z datą w postaci cyfrowej.

 

Datowniki nietypowe

W naszej ofercie poza typowymi datownikami znajda Państwo rozwiązania nietypowe. Poniżej prezentujemy zdjęcia i krótki opis każdego produktu.

 

Datowniki ręczne taśmowe

Datownik taśmowy 18 mmDatowniki ręczne taśmowe  to produkt do zastosowań nietypowych.W szczególności przydatne są wszędzie tam, gdzie istotne jest precyzyjne przystawienie daty, powierzchnia aplikacji daty jest nierówna lub niezbędna jest niestandardowa wielkość czcionki.  Ich największą zaletą są kompaktowe wymiary przy jednoczesnej możliwości uzyskania dużej daty . Występują w rozmiarze czcionki : 3,4,5,7,9,12,15,18 mm . Stemple taśmowe nie mają możliwości dodania dodatkowego tekstu. Wymagają również zastosowania oddzielnej poduszki z tuszem. Stemple taśmowe  są przystosowane do użytkowania z tuszami szybkoschnącymi.  Datowniki ręczne taśmowe są niezwykle trwałe i proste w użyciu.

 

 

 

Największy dostępny na rynku datownik w automacie samotuszującym
Datownik Colop 3960 oferuje największa dostępną na rynku polskim powierzchnię pola tekstowego datownika: 103×53 mm. Data umiejscowiona jest zawsze na środku automatu, a dostępne pole tekstowe znajduje się wokół. Tekst można umieścić więc zarówno pod i nad datą jak i po jej lewej czy prawej stronie.
Colop 3960 to metalowa szkieletowa konstrukcja zapewniająca stabilność i bardzo dużą wytrzymałość. Dobrze wymodelowana rączka oraz waga tego automatu sprawiają, iż doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest duży, niezawodny datownik.

 

 

 

 

 

Datownik z płytka tekstową po lewej stronie daty

Datownik Colop S120/P dzięki swojej unikatowej, kompaktowej konstrukcji jest niezwykle popularnym , choć jednocześnie niestandardowym automatem z datą. Umożliwia on umieszczenie płytki tekstowej o maksymalnej powierzchni 25×8 mm po lewej stronie daty. Doskonale sprawdza się do pieczątek hasłowych( wpłynęło, data ważności, duplikat z dnia). Jest niewielki , lekki i poręczny. Z uwagi na nietypowe umiejscowienie płytki tekstowej sprawdza się tam, gdzie nie można zastosować pozostałych datowników.

 

 

   Datownik okrągły z podziałką godzinową

Datownik Colop z podziałką godzinową Zdarza się, iż data w formacie dzień:miesiąc:rok jest niewystarczająca i niezbędne jest określenie konkretnej godziny . Do takich właśnie zastosowań idealnie nadaje się okrągły datownik R2045 . Dzięki zastosowaniu dodatkowej podziałki 24 godzinnej standardową datę można wzbogacić o godzinę. Taki system sprawdza się w wypadku potwierdzeń dostarczenia ważnych dokumentów, towarów, dokonywania przyjęć na magazyn, odpraw. Stempel mimo dużej ilości informacji pozostaje czytelny i łatwy w użytkowaniu. Szkieletowa metalowa konstrukcja datownika  zapewnia wysoką wytrzymałość.

 

 

 

Datowniki metalowe

Datownik metalowy szkieletowy ColopPodstawowym składnikiem automatu tego typu jest metal. Wzmocniona konstrukcja stanowi największy atut tego datownika. Datowniki metalowe charakteryzuje najwyższa dostępna wytrzymałość i żywotność. Sprawdzają się doskonale w skrajnie niesprzyjających warunkach, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodność i gdzie są często wykorzystywane.
Metalowe datowniki dzięki swej masywnej, wzmocnionej budowie są stabilne i cięższe, dzięki czemu odbicie nawet na nierównym podłożu jest znacznie wyraźniejsze i łatwiejsze. Jednak wzmocniona obudowa sprawia, iż są większe od datowników plastikowych. Metalowa obudowa wpływa także na cenę: datowniki metalowe są droższe od swoich plastikowych odpowiedników. jeśli jednak zależy państwu na niezawodności przewidują państwo potrzebę intensywnego ich wykorzystania, datowniki metalowe są najlepszą dostępną opcją. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie: datowniki metalowe Wagraf,Colop,Trodat