DATOWNIKI

Datownik okrągły Colop Datowniki, czyli pieczątki z datą nie są aż tak popularne jak pieczątki imienne czy firmowe, jednak trudno wyobrazić sobie bez nich nowoczesne biuro. Znacząco przyśpieszają pracę działu księgowości, recepcji, działów personalnych, są także wymagane choćby w urzędach celnych, kancelariach prawnych, notarialnych. Datowniki poza prezentowaniem bieżącej daty można wzbogacić o dodatkowy tekst (na przykład “wpłynęło”, “za zgodność z oryginałem”, “zapłacono”, “wydano”, “potwierdzam odbiór” itp.).
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór datowników automatycznych i ręcznych (taśmowych). Z uwagi na specyfikę budowy i zastosowania podzieliliśmy je na dwie oddzielne grupy:
Datowniki plastikowe– proste, funkcjonalne, małe i co istotne- najtańsze datowniki. Doskonale sprawdzają się w wypadku sporadycznego lub średnio częstego użytkowania. Można je także wzbogacić o dodatkowy tekst zarówno nad datą (model Colop S160), nad i pod datą (model S260) jak i obok daty (Colop 120/P). Występuje oczywiście także wersja podstawowa wyłącznie z datą, czyli Colop mini S120.
Datowniki metalowe szkieletowe to rozbudowana grupa, w której znajdą Państwo wiele różnych modeli w różnych wymiarach i kształtach. Są większe i cięższe od plastikowych, optymalne do stosowania przy dużych lub bardzo dużych obciążeniach. Wytrzymują nawet do 40 000 przystawień.
Występują w wersjach zarówno z samą datą jak i możliwością dodania dodatkowego tekstu, którego pole w wypadku największego datownika metalowego- modelu Colop 3960 wynosi aż 103×53 mm. W naszej ofercie znajdą Państwo również model R2045, który poza datą posiada także podziałkę godzinową.
Więcej informacji na temat datowników metalowych szkieletowych znajda Państwo na stronie: datowniki metalowe

Numeratory

Numeratory, czyli pieczątki z możliwością zmiany numeru są specyficzną grupą artykułów stemplarskich. Znajdują zastosowanie w działach produkcyjnych, kontroli jakości, kasach biletowych czy firmach logistycznych. Numeratory ze względu na sposób działania i zastosowanie dzielą się na ręczne i automatyczne.
Numeratory ręczne to grupa prostych, plastikowych, niewielkich automatów samotuszujących, w których każdy kolejny numer musi zostać ustawiony ręcznie.
Występują w kilku wielkościach, najprostsze to numeratory firmy Colop serii mini (S126 – numerator 6 cyfrowy i S120/13-numerator 13 cyfrowy).
Dodatkową płytkę z tekstem (nad i pod numerem do 2 linii) można umieścić w większym numeratorze Colop S226/P).
Numeratory automatyczne to produkty firmy Horray. Charakteryzuje je bardzo duża wytrzymałość, zastosowanie metalowej czcionki i możliwość ustawienia preferowanej liczby powtórzeń danej cyfry. Numeratory Horray występują w kilku odmianach różniących się liczbą dostępnych cyfr. Najmniejszy H57/6 oferuje 6 cyfr, H56/8 – 8 cyfr.