TECHNOLOGIA WYROBU PIECZĄTEK POLIMEROWE, FLESZOWE, LASEROWE

Wyrób pieczątek – technologie

Zestaw różnego typu pieczatek Obecnie na rynku polskim współistnieją 3 techniki wyrobu pieczątek. Pierwszą, najstarszą i wciąż cieszącą się dużą popularnością jest technika pieczątek polimerowych. Polimer utwardzany promieniowaniem UV długo zachowuje doskonałe właściwości, jest trwały i tani w produkcji. Podstawowym ograniczeniem technologii pieczątek polimerowych jest dość długi czas ich wyrobienia. Drugim faktem jest to, że w tej technice wyrobu stempli i pieczątek stosowanie czcionek mniejszych niż 7 punktów obarczone jest ryzykiem braku czytelności odbicia.
Druga technika wyrobu pieczątek – młodsza i mniej rozpowszechniona – to technologia fleszowa. Wyrabiane w ten sposób pieczątki nazywane są często bez tuszowymi. Często spotykana w małych punktach usługowych o szerokiej specjalizacji, w których wyrób pieczątek jest tylko jedną z wielu usług. Stemple w technice fleszowej charakteryzują się teoretycznie szybkim czasem wyrobienia: sprawny operator może je wykonać w ok. 10 minut. Jednak w rzeczywistości wyrabiane w tej technologii pieczątki są gotowe do użytku dopiero po ok. 1,5 do 2 godzin. Technika ta niestety nie została do końca dopracowana, czego dowodem jest duża awaryjność automatów i często zgłaszane przez klientów problemy z jakością odbicia. Wymaga także stosowania specjalnych typów automatów, uniemożliwiając wykorzystania niezwykle popularnych automatów samotuszujących do stempli gumowych oraz polimerowych. Najnowszą i zdecydowanie najlepszą techniką wyrobu pieczątek jest grawerowanie laserem. Metoda ta pozbawiona jest wad pozostałych technologii. Czas wyrobienia standardowej pieczątki to 2-5 minut (w zależności od wielkości i jakości). Płytka tekstowa pieczątki wykonana z wysokiej jakości gumy posiada doskonałe właściwości, jest niezwykle trwała i ekologiczna (co zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami). Grawerowane laserowo pieczątki charakteryzują się jakością niedostępną dla innych technologii: laser pracuje z rozdzielczością do 1000 dpi, co gwarantuje wykonanie doskonałych pieczątek o czcionce wysokości 4-5 punktów. Dzięki precyzyjnej regulacji mocy lasera możliwy jest wyrób pieczątek ze zdjęciem, doskonałych pieczątek z podpisem czy wreszcie zwracających uwagę, niekonwencjonalnych pieczątek wielokolorowych. Ponadto ten sposób wyrobu pieczątki umożliwia wykorzystanie wcześniej użytkowanych nośników pieczątek polimerowych (automatów samotuszujących, pudełek lekarskich, etui metalowych lub plastikowych). Wpływa to znacząco na możliwość obniżenia kosztu wyrobienia pieczątki.

Wyrób pieczątek firmowych

W kontaktach z urzędami oraz innymi podmiotami gospodarczymi niezbędna w każdej firmie jest pieczątka firmowa.
Biorąc pod uwagę częstotliwość jej występowania może stać się bardzo wydajnym narzędziem promocji naszej firmy. Jeśli chcą państwo wiedzieć więcej na temat wyrobu pieczątek firmowych proszę kliknąć na poniższy link:
Pieczątki firmowe- dodatkowe informacje

Pieczątki odgrywają w dziale księgowości dość istotną rolę. Pomagają uniknąć wpisywania uciążliwych formuł, tworzenia tabel, opisywania faktur. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wzorów i rodzajów pieczątek księgowych : datowniki, pieczątki z hasłami, pieczątki tabelaryczne, faksymile, pieczątki nietypowe. Więcej na temat wyrobu pieczątek firmowych dowiedzą się Państwo klikając na poniższy link: pieczątki firmowe

Powiązane informacje

Wybór rodzaju pieczątki

Pieczątki od ręki

Wymiana gumki w automacie

Treść pieczątki firmowej – co warto umieścić