Pieczątki kieszonkowe | mobilne


Przedstawiamy produkty wiodących producentów: Wagraf, Colop, Trodat w zakresie pieczątek mobilnych.  Ich największą zaletą są niewielkie rozmiary,  oraz zwarta obudowa ułatwiające przenoszenie.  W pieczątkach kieszonkowych można stosować wyłącznie tusz wodny.

Pieczątki mobilne a automatyczne – różnice

Największą zaletą rozwiązań mobilnych jak już wspomnieliśmy jest ich kompaktowa budowa. Niewielkie rozmiary  ułatwiają transport, a konstrukcja  jest zabezpieczona w sposób  minimalizujący ryzyko ubrudzenia tuszem. Pieczątki mobilne w przeciwieństwie do stempli drewnianych  posiadają już wbudowaną poduszkę z tuszem. Jednak w odróżnieniu od automatów  nie są samotuszujące. Oznacza to, że  po wykonaniu 1-2 odbić  należy je ponownie zamknąć w celu  zatuszowania.  Z tego powodu  pieczątki mobilne polecamy osobom, które dużo z nimi podróżują, ale nie używają ich zbyt często.  W wypadku gdy trzeba  uzyskać wiee odbić w krótkim czasie automaty samotuszujące są zdecydowanie lepsze.

Które rozwiązanie mobilne  jest najlepsze ?

O popularności  pieczątek kieszonkowych dobitnie świadczy fakt, iż każdy z producentów posiada w tym segmencie swój produkt.  O przewadze jednych rozwiązań nad innymi trudno tu mówić, jest to przede wszystkim kwestia indywidualnych preferencji i zakresu zastosowania. Z naszego doświadczenia możemy jednak przedstawić ogólne trendy dotyczące konkretnych rozwiązań.

  • Colop mouse 20 i 30: bardzo ciekawe rozwiązanie , które cieszy się dużą popularnością.   Te produkty poza niestandardowym wyglądem występują też w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, w której wyróżniają się zwłaszcza niedostępne w innych produktach kolory indygo i rubin.  Myszki posiadają  możliwość zamocowania na smyczy, co jest niezmiernie użyteczne.   To niezwykle popularne  rozwiązanie w wypadku pieczątek lekarskich i pielęgniarskich. Doskonale sprawdzają się też w wypadku pieczątek firmowych i imiennych
  • Trodat Pocket: produkt  dość nowy, o bardzo nowoczesnym wyglądzie i  występujący w nieszablonowej gamie kolorystycznej. Występuje w 3 rozmiarach o polu od 36×12 do 55×20 mm, co odpowiada typowym standardowym automatom samotuszującym.  Posiada też klips ułatwiający transport.   Trodat Pocket  jest następcą serii Trodat Mobile i  musimy przyznać, że producenci poprawili w nim większość niedociągnięć poprzedniego modelu.  Jest bardziej zwarty, stabilny łatwiej się otwiera i jest mniej podatny na uszkodzenia.
  • Wagraf pudełko plastikowe: rozwiązanie mobile firmy Wagraf jest  najbardziej kompaktowe . Występuje w 3 rozmiarach odpowiadających klasycznym automatom samotuszującym.  Można w nich bez problemu zmieścić pieczątkę firmową, imienną, z uprawnieniami.  To już druga generacja  pudełek plastikowych Wagraf i  tu także należy pochwalić producenta, gdyż w nowych  modelach rozwiązano największą wadę poprzednika – trudność w domknięciu.
  • Pudełko metalowe | lekarskie – rozwiązanie  wiekowe , znane jeszcze z czasów PRL . Nazwa pieczątka lekarska lub pudełko lekarskie wynika z faktu, iż było ono wtedy niezwykle popularne właśnie wśród lekarzy.  Pudełko metalowe ma jedną podstawową zaletę: jest niezwykle wytrzymałe. Z tego powodu  jest niezwykle popularne zwłaszcza w branży budowlanej. Takiej pieczątce niegroźny jest upadek nawet z dużej wysokości . Jednak tego rozwiązania nie polecamy kobietom dbającym o swoje paznokcie, gdyż  otworzenie pieczątki wymaga większej siły niż  wypadku rozwiązań konkurencyjnych

Czy istnieje alternatywa dla pieczątek mobilnych ?

Pieczątki kieszonkowe są małe, ale ich wadą jest  to, że nie są samotuszujące.  W wypadku potrzeby częstego ich używania może to stanowić pewien problem. Uzyskanie kilkuset odbić jest zdecydowanie szybsze i prostsze w wypadku  automatu samotuszującego. Dlatego dla osób które pieczątki często przewożą, ale także dość intensywnie użytkują najlepszym rozwiązaniem są automaty samotuszujące z zamknięciem| zaślepką.   Takie modele posiadają wszyscy producenci. Zamknięcie ułatwia transport, gdyż sprawia, że automat  staje się bardziej kompaktowy, a jednocześnie ryzyko ubrudzenia tuszem zmniejszone jest do minimum. Zaślepka przydaje się w czasie przenoszenia. Gdy pieczątka jest używana w biurze, nie trzeba jej stosować,  brak zamknięcia nie przyśpiesza wysychania tuszu wodnego. Poniżej prezentujemy pieczątki automatyczne z zamknięciem

Pieczątki  automatyczne z zamknięciem do przewożenia – alternatywa dla rozwiązań mobilnych