Nadruk na torbach 2018-03-04T10:17:19+00:00

Oceń stronę

 
4.0634

STEMPEL DO TOREB W 30 KOLORACH

Stemple do nadruku na torbach papierowych

Papierowe torby dzięki aspektowi ekologicznemu stają się coraz popularniejsze. Poza oczywistymi zaletami dla środowiska torby papierowe mogą być doskonałym nośnikiem reklamy i prezentacją Państwa firmy. Do tego celu najlepiej nadaje się nadruk. Jednak często, szczególnie przy małych nakładach, jest on niezwykle kosztowny.  Dlatego doskonałą alternatywą dla tradycyjnego nadruku jest stempel do nadruku na torebkach . Dzięki zastosowaniu techniki laserowej istnieje możliwość odwzorowania nawet bardzo skomplikowanych grafik, logotypów, znaków. Oferujemy stemple do toreb o dużych gabarytach. Stempel jest najtańszą alternatywą tradycyjnego nadruku na torbach papierowych, a przede wszystkim można go wykonać nawet dla niewielkich nakładów.  Jest też bardzo uniwersalny: jednym stemplem można wykonać nadruki w różnych kolorach oraz na rożnych rozmiarach toreb. Dodatkowo nadruk reklamowy za pomocą stempla wykonujemy na dowolnej liczbie egzemplarzy i możemy go stosować samodzielnie.

Jakie torby  papierowe wybrać do nadruku stemplami?

W naszej ofercie znajda państwo  tusze nadające się do wielu typów powierzchni . Dlatego nadruk możliwy jest nie tylko na zwykłych torbach , ale także na torbach bawełnianych , z papieru lakierowanego/laminowanego/śliskiego. Jednak stosowanie tuszów szybkoschnących jest związane z dodatkowymi czynnościami i bardziej wymagające ( można o tym przeczytać w instrukcji stosowania tuszów szybkoschnących) i wiąże się z większymi kosztami. Dlatego  sugerujemy  zakup torebek ze zwykłego papieru, który nie ma powierzchni śliskiej/lakierowanej .   Optymalne będą torby w kolorze białym/brązowym.  Są tańsze i  stempel będzie wyglądał estetycznie. Papier w kolorach  ciemnych (czarny, ciemny brąz, granat, itp) mogą wpłynąć na kolor odbicia.

Wielkość torby i wielkość stempli do nadruku

Wielką zaletą stempli jako formy nadruku  jest  możliwość stosowania ich na różnej wielkości torbach papierowych. Jeden stempel można stosować na dowolnej liczbie  i formacie toreb, oczywiście pod warunkiem , ze nadruk się na nich zmieści. Dlatego składając  zamówienie na stempel warto zastanowić jakiej wielkości torby papierowe będą Państwo stosować .

Dobór wielkości stempla do nadruku :

Maksymalna wielkość  pola nadruku za pomocą stempla to: 12×24 cm lub 15×20 cm. Jest to wielkość maksymalna,  do której mamy dostępną także poduszkę na tusz. Oczywiście istnieje możliwość dowolnego mniejszego stempla. Posiadamy ponad 100 modeli stempli drewnianych ,dobieramy je  do wybranej przez Państwa wielkości.

Wielkość nadruku i  jego dopasowanie do konkretnych wymiarów torby jest sprawą indywidualną.   Oferujemy Państwu możliwość personalizacji , gdyż każdy klient najlepiej wie , czego oczekuje.  Trudno więc mówić o standardowej wielkości stempla . Dlatego przy składaniu  zamówienia prosimy przynajmniej orientacyjne  określić   pole , w którym ma się zmieścić stempel  do nadruku lub przynajmniej długość grafiki/tekstu

Jak obniżyć koszt nadruku na torbie papierowej ?

  • sugerujemy stosowanie toreb ze zwykłego papieru białego lub brązowego. Papier śliski/lakierowany/powlekany zwiększa koszt nadruku, gdyż wymaga stosowania tuszów specjalistycznych
  •   do stempli o polu nie większym niż 15 x 8 cm dostępne są poduszki  już nasączone  tuszem standardowym ( do wyboru kolory: czarny, czerwony, zielony, niebieski ) lub suche , które można nasączyć  tuszami w kolorach niestandardowych (w naszej ofercie znajdą państwo ponad 30 kolorów tuszu ).  Zamówienie stempla o większym polu zadruku jest możliwe, ale wymaga  stosowania już znacznie droższych , niestandardowych poduszek na tusz.
  • jeśli   pole zadruku musi być większe niż 15×8 cm, ale treść/grafikę można podzielić ,  można zastanowić się nad zamówieniem więcej niż  jednego stempla. Jeśli zdecydują się Państwo zamówienie kilku stempli do nadruku, można zakupić  poduszki w różnych kolorach , co dodatkowo uatrakcyjni nadruk.
  • stosowanie toreb z papieru standardowego  zapewnia możliwość stosowania tuszów w kolorach niestandardowych , co dodatkowo może uatrakcyjnić nadruk: jeden stempel po oczyszczeniu go z resztek tuszu można stosować do kilku poduszek z tuszem ( musi to być ten sam rodzaj tuszu )
  • przy zamawianiu stempla warto zastanowić się nad tym jakich wymiarów torby papierowe będą Państwo użytkować.  Jeśli  wymiar stempla do nadruku zostanie przemyślany ,  można będzie za jego pomocą wykonać nadruk na rożnych wielkościach toreb bez potrzeby wykonywania kilku stempli.
  • zaletą stempli jaką formy nadruku  jest ich wszechstronność i możliwość personalizacji.  Jeden stempel może zapewnić nadruk w kilku kolorach, na wielu  wielkościach toreb, nie ma tu ograniczeń ilościowych, to Państwo decydują  czy stempel zastosować na jednej czy 100 torbach ! Warto rozważyć zakup kilku poduszek z rożnymi kolorami tuszu, co zapewni możliwość jeszcze lepszego dopasowania   nadruku do Państwa potrzeb.

Co można umieścić na stemplu do nadruku na torbach

Płytki tekstowe  do stempli i pieczątek wykonujemy w technice grawerowania laserowego ze spersonalizowanym dopasowaniem parametrów graweru do konkretnej treści . Dzięki zdobytemu doświadczeniu i stosowaniu najwyższej jakości produktów oferujemy najwyższą dostępna jakość graweru . Dodatkowo  zwłaszcza w wypadku stempli o dużych powierzchniach oferujemy możliwość pogłębienia graweru,  co znacząco wpływa na  wygodę użytkowania i jakość odbicia.

Na pieczątkach i stemplach do nadruku można umieścić zarówno tekst, jak i grafikę.   Jeśli posiadają Państwo własny logotyp, który ma zostać wykorzystany do nadruku na torbie, prosimy o przesłanie go w pliku wektorowym z czcionkami zmienionymi na krzywe ( najczęściej są to pliki z rozszerzeniami: cdr, .ai, .eps, .pdf) . przy projektowaniu sugerujemy rozłożyć tekst/grafikę równomiernie na całej powierzchni.

Koszt wykonania pieczątki/stempla do nadruku na torbach

Dbamy o jak najwyższa jakość  naszych produktów. Chcemy, aby służyły Państwu jak najdłużej i nie sprawiały problemów.  Dlatego  każdorazowo dopasowujemy parametry graweru  nie tylko do konkretnej wielkości stempla (  zasadniczo im większe pole  nadruku, tym  płytka powinna być wygrawerowana głębiej ) ale także jego zawartości . Dlatego konkretna wycena stempla do nadruku możliwa jest dopiero gdy znamy jego wielkości i treść, oraz posiadamy grafiki, które mają być na nim zastosowane.  Nie jest możliwa wycena  bez podania powyższych parametrów.   Dokonanie  wyceny nie zobowiązuje Państwa do złożenia zamówienia , dlatego zachęcamy do składania zapytania w celu wyceny konkretnego kosztu.

Stempel czy pieczątka automatyczna do nadruku na torbach ?

Stemple

Kołki czyli stemple drewniane są doskonałym nośnikiem pieczątek do znakowania toreb papierowych. Mają wiele atutów: niska cena, łatwość naniesienia grafiki na torbę. Jednak największą ich zaletą jest wymiar: W naszej ofercie znajdą Państwo komplet kołek do nadruku na torbach o wymiarze do 20×15 cm  lub 12×24 cm   z pasującą do niego poduszką z tuszem. Taka powierzchnia niedostępna jest dla żadnego innego typu pieczątek. Zapewnia widoczną prezentację Państwa firmy nawet na dużych torbach papierowych. Jest to więc najbardziej optymalna metoda zadruku toreb w wypadku zamówień niskonakładowych.
Kolejnym atutem stempli jest możliwość personalizacji sposobu nanoszenia grafiki na torbę. Poprzez regulację siły nacisku, ilości tuszu oraz stosowania na torbę dopiero drugiego odbicia, zyskują Państwo kontrolę nad ostatecznym efektem. Dodatkowo w naszej ofercie znajda państwo ponad 30 kolorów tuszu  do pieczątek. W ten sposób jeden stempel może prezentować się na 20 rożnych sposobów.  To ewidentna przewaga nadruku za pomocą stempla, gdyż w drukarni  wybór innego koloru jest traktowany jako oddzielne zamówienie. Tu wystarczy   zakupić dodatkową poduszkę z tuszem . Ta sama poduszka może być stosowana do kilku stempli. Sami Państwo decydują, kiedy , na których torbach i w jakim kolorze powinien znaleźć się nadruk.  Nie są Państwo zależni od terminów i minimalnej wielkości zamówienia nadruku na torbach, wykonują go Państwo sami w dowolnym momencie.
Kołki drewniane do toreb plastikowych występują w wielu wymiarach w wersji standardowej (płaskiej) i tzw. kołyski( dla większych rozmiarów).

Pieczątki automatyczne do nadruku na torbach 

Do nadruku w mniejszym wymiarze można stosować także pieczątki automatyczne. Ich największa zaletą jest szybkość ( poduszka z tuszem znajduje sie w automacie, więc proces tuszowania jest znacznie szybszy) i powtarzalność efektu:  automat sam dobiera  odpowiednią ilość tuszu, więc efekt  za każdym razem jest taki sam.  Wykonanie za pomocą pieczątki automatycznej nadruku nawet na bardzo dużej ilości toreb jest więc szybkie i precyzyjne.

Należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • automaty samotuszujące  oferują mniejsze pole nadruku : do ok. 7×10 cm  . Stemple  dają państwo możliwość naniesienia nadruku o wymiarze nawet 15×20 cm
  • automaty wymagają  idealnie równej powierzchni. Przystawiane ich na nierównościach może skutkować niepełnym/niewyraźnym odbiciem
  • pieczątki automatyczne o wymiarach większych są droższe od  stempli
  • pieczątki automatyczne same regulują  ilość tuszu w czasie natuszowania i ograniczają możliwość zastosowania większej ilości tuszu  czy większej siły nacisku

Nadruk na torbach papierowych w kilku kolorach

Stemple do nadruku na torbachWykonanie nadruku na torbach  papierowych w więcej niż 1 kolorze jest w niektórych sytuacjach możliwy. Należy pamiętać, iż standardowo  pieczątki w kilku kolorach wykonuje się tylko w automatach samotuszujących i wyłącznie gdy kolory są od siebie odległe o min. 3-4 cm. Nie ma możliwości wykonania jednego stempla , który wykonywałby nadruk w kilku kolorach jednocześnie.  To ostatnie ograniczenie można obejść stosując więcej niż 1 stempel ( oczywiście pamiętając, iż każdy kolor wymaga oddzielnej poduszki z tuszem ) .