Numeratory samotuszujące i automatyczne

Prezentujemy państwu produkty z kategorii numeratory, czyli pieczątki umożliwiające odbicie  numeru. W zależności od konkretnego modelu  numer może składać się z ciągu 8,8 a nawet 13 cyfr.  Modele z płytką tekstową umożliwiają dodanie tekstu i grafiki , same numeratory  odbijają wyłącznie  numer.  Model Hooray H57  to numerator, który samodzielnie zmienia numer na kolejny według ustawionej sekwencji ( liczby powtórzeń).

Numeratory z płytką tekstową

Sam numerator

Numerator Horray

Numeratory, czyli pieczątki służące do numerowania stron nie są tak popularne jak inne typy automatów, jednak dla pewnej grupy odbiorców i w pewnych konkretnych zastosowaniach są niezastąpione. Z uwagi na metodę ich stosowania dzielimy je na ręczne i automatyczne. Choć w tym wypadku nazwy wymagają pewnego uzupełnienia.

Numeratory automatyczne są to zwarte i wytrzymałe konstrukcje szkieletowe, w których zastosowano metalową czcionkę. Sprawia to, iż przystosowane są do długiego i bezawaryjnego stosowania. Mają mechanizm, który umożliwia ustawienie liczby powtórzeń danej liczby. Dodatkowo ergonomiczny uchwyt i metalowy szkielet czynią te automaty prawie niezniszczalnymi. Należy pamiętać, iż w numeratorach tych trzeba stosować tusz  do stempli metalowych.

Numerator Colop S120/13Numeratory ręczne są w rzeczywistości automatami samotuszującymi, jednak w odróżnieniu od swoich szkieletowych odpowiedników nie posiadają możliwości ustawienia liczby powtórzeń. Numer za każdym razem należy ustawiać ręcznie. Numeratory takie występują w kilku wielkościach, różnią się od siebie także liczbą cyfr, które mamy do dyspozycji: 0d 6 do 13. Numeratory ręczne występują także w postaci automatów szkieletowych, w tym również z możliwością umieszczenia dodatkowego tekstu nad i pod numerem.