Numeratory samotuszujące i automatyczne

Kup online

Numerator Horray

Numeratory, czyli pieczątki służące do numerowania stron nie są tak popularne jak inne typy automatów, jednak dla pewnej grupy odbiorców i w pewnych konkretnych zastosowaniach są niezastąpione. Z uwagi na metodę ich stosowania dzielimy je na ręczne i automatyczne. Choć w tym wypadku nazwy wymagają pewnego uzupełnienia.

Numeratory automatyczne są to zwarte i wytrzymałe konstrukcje szkieletowe, w których zastosowano metalową czcionkę. Sprawia to, iż przystosowane są do długiego i bezawaryjnego stosowania. Mają mechanizm, który umożliwia ustawienie liczby powtórzeń danej liczby. Dodatkowo ergonomiczny uchwyt i metalowy szkielet czynią te automaty prawie niezniszczalnymi. Należy pamiętać, iż w numeratorach tych trzeba stosować tusz  do stempli metalowych.

Numerator Colop S120/13Numeratory ręczne są w rzeczywistości automatami samotuszującymi, jednak w odróżnieniu od swoich szkieletowych odpowiedników nie posiadają możliwości ustawienia liczby powtórzeń. Numer za każdym razem należy ustawiać ręcznie. Numeratory takie występują w kilku wielkościach, różnią się od siebie także liczbą cyfr, które mamy do dyspozycji: 0d 6 do 13. Numeratory ręczne występują także w postaci automatów szkieletowych, w tym również z możliwością umieszczenia dodatkowego tekstu nad i pod numerem.