Gumki do pieczątek 2017-11-15T12:20:49+00:00

Oceń stronę

 
4.4719

Zamówienie gumki do pieczątki online

Gumka do pieczątki

Płytka tekstowa do pieczątki  zwana popularnie gumkami są podstawową częścią pieczątki zawierającą tekst i/lub grafikę, którego odwzorowanie pragniemy uzyskać. Gumki do pieczątek mogą być wykonywane w technice polimerowej  lub grawerowania laserem. W Max wykonujemy gumki/płytki tekstowe w technice grawerowania laserem z gumy ekologicznej Colop, która charakteryzuje się najlepszymi parametrami dostępnymi na rynku i zapewnia najwyższą jakość odbicia nawet  bardzo szczegółowych grafik. Dodatkowo stosujemy pogłębiony grawer , który jest niezwykle istotny zwłaszcza w wypadku dużych płytek tekstowych

Wielkość gumki do pieczątki

Jako jedyni na rynku wykonujemy największe pieczątki na stemplu drewnianym do wymiaru 20×15 lub 12×24. Do takich stempli posiadamy także poduszki na tusz zarówno  standardowy (do papieru zwykłego ) jak i tusze szybkoschnące, specjalistyczne ( do nietypowych powierzchni takich jak : beton, drewno lakierowane, metal, folia) . Możemy także wykonać samą gumkę- płytkę tekstową o wymiarze do  A3 ( 420×297 mm). To największa  gumka na rynku .  Dzięki optymalizacji parametrów  oferujemy znacznie  głębszy grawer niż stosowany w innych firmach , co zdecydowanie  pozytywnie wpływa zarówno na jakość odbicia jak i komfort użytkowania pieczątek

Wymiana gumki w automacie

Gumki wykonane w technice grawerowania laserem pasują do automatów samotuszujących Wagraf , Colop, Trodat  i mogą być stosowane zamiast płytek polimerowych .Gumki do pieczątek wykonujemy zarówno do nowych  automatów samotuszujących , które posiadamy w sprzedaży jak i do używanych, dostarczonych nam przez klienta. Należy jednak pamiętać, iż gumki wykonane w technice laserowej można stosować tylko do automatów posiadających  poduszkę z tuszem . Pieczątki wykonane w technologii fleszowej ( automaty Modico , sun stamper, Colop EOS) wymagają zastosowania zupełnie innego wkładu. W wypadku  zamówienia  gumki do używanego już wcześniej automatu, należy  podać dokładna nazwę modelu automatu samotuszującego będącego w Państwa posiadaniu.  Składa się ona z nazwy producenta( Colop, Trodat, Wagraf ) i numeru . Automaty samotuszujące standardowe  Colop noszą nazwę: Colop Printy 10, Colop Printy 20, Colop Printy 30 i Colop Printy 40.  Automaty Wagraf zaś   noszą kolejne numery : Wagraf 1s , Wagraf 2s, Wagraf 3s, Wagraf 4 s. Modele Trodat mają numery : 4910, 4911 , 4912, 4913 lub w wersji budżetowej 9411, 9412, 9413. Gumki do automatów używanych przygotowujemy  poprzez podklejenie ich specjalną taśmą dwustronną umożliwiającą samodzielną wymianę gumki . Poniżej  prezentujemy materiały wideo prezentujące sposób wymiany gumki tekstowej w pieczątkach  Colop:

Guma ryflowana

Stempel z płytka z gumy ryflowanej

Guma ryflowana -stempel

Specjalistyczny rodzaj gumy stemplarskiej posiadającej na wewnętrznej stronie  specjalne rowki umożliwiające montaż na podłożu ryflowanym.  Wykonujemy płytki z gumy ryflowanej w technice grawerowania laserem.  Guma ma grubość 5,4 mm. Głębokość graweru zależna jest od wymagań klienta i konkretnego projektu . Istnieje możliwość wykonania gumy ryflowanej z pogłębionym grawerem .

Zastosowanie gumy ryflowanej:

Gumę ryflowaną stosuje się do pieczątek, w których użytkownik musi zmieniać elementy składowe.  Przykładami zastosowania pieczątek z gumy ryflowanej są połączenia datowników z numeratorami, pieczątek do oznaczenia partii towaru i pakowacza, inne pieczątki  wymagające wymiany kilku elementów.  Największy wymiar samej płytki tekstowej z gumy ryflowanej to format kartki A4:210×297 mm.  Posiadamy w sprzedaży także duży wybór  stempli drewnianych z podłożem ryflowanym do montowania tego typu pieczątek. Największy format stempla z podłożem ryflowanym to  200×150 mm lub 120×240 mm.