Gumki do pieczątek2018-08-08T08:34:50+00:00

Oceń stronę

 
4.4719

Zamówienie gumki do pieczątki online

Gumki do pieczątek

Płytki tekstowe do pieczątki  zwane popularnie gumkami są podstawową częścią pieczątki zawierającą tekst i/lub grafikę, którego odwzorowanie pragniemy uzyskać. Gumki do pieczątek mogą być wykonywane w technice polimerowej lub grawerowania laserem. W Max wykonujemy gumki/płytki tekstowe w technice grawerowania laserem z gumy ekologicznej Colop, która charakteryzuje się najlepszymi parametrami dostępnymi na rynku i zapewnia najwyższą jakość odbicia nawet bardzo szczegółowych grafik. Dodatkowo stosujemy pogłębiony grawer, który jest niezwykle istotny zwłaszcza w wypadku dużych płytek tekstowych.

Wielkość gumki do pieczątki

Jako jedyni na rynku wykonujemy największe pieczątki na stemplu drewnianym do wymiaru 20×15 lub 12×24 cm. Do takich stempli posiadamy także poduszki na tusz zarówno standardowy (do papieru zwykłego) jak i tusze szybkoschnące, specjalistyczne (do nietypowych powierzchni tj: beton, drewno lakierowane, metal, folia). Możemy także wykonać samą gumkę- płytkę tekstową- o wymiarze do A3 (420×297 mm). To największe gumki do pieczątek dostępne na rynku. Dzięki optymalizacji parametrów oferujemy znacznie głębszy grawer niż stosowany w innych firmach, co zdecydowanie pozytywnie wpływa zarówno na jakość odbicia jak i komfort użytkowania pieczątek.

Wymiana gumki w automacie

Gumki do pieczątek wykonane w technice grawerowania laserem pasują do automatów samotuszujących Wagraf , Colop, Trodat  i mogą być stosowane zamiast płytek polimerowych. Gumki wykonujemy zarówno do nowych automatów samotuszujących, które posiadamy w sprzedaży jak i do używanych, dostarczonych nam przez klienta. Należy jednak pamiętać, iż gumki wykonane w technice laserowej można stosować tylko do automatów posiadających poduszkę z tuszem. Pieczątki wykonane w technologii fleszowej (automaty Modico , sun stamper, Colop EOS) wymagają zastosowania zupełnie innego wkładu. W wypadku  zamówienia gumki do używanego już wcześniej automatu, należy podać dokładną nazwę modelu automatu samotuszującego będącego w Państwa posiadaniu. Składa się ona z nazwy producenta (Colop, Trodat, Wagraf) i numeru. Automaty samotuszujące standardowe Colop noszą nazwę: Colop Printy 10, Colop Printy 20, Colop Printy 30 i Colop Printy 40.  Automaty Wagraf zaś noszą kolejne numery : Wagraf 1s , Wagraf 2s, Wagraf 3s, Wagraf 4 s. Modele Trodat mają numery : 4910, 4911 , 4912, 4913 lub w wersji budżetowej 9411, 9412, 9413. Gumki do automatów używanych przygotowujemy poprzez podklejenie ich specjalną taśmą dwustronną umożliwiającą samodzielną wymianę gumki. Poniżej prezentujemy materiały wideo prezentujące sposób wymiany gumki tekstowej w pieczątkach  Colop:

Guma ryflowana

Stempel z płytka z gumy ryflowanej

Guma ryflowana -stempel

Specjalistyczny rodzaj gumy stemplarskiej posiadającej na wewnętrznej stronie specjalne rowki umożliwiające montaż na podłożu ryflowanym. Wykonujemy płytki z gumy ryflowanej w technice grawerowania laserem. Guma ma grubość 5,4 mm. Głębokość graweru zależna jest od wymagań klienta i konkretnego projektu. Istnieje możliwość wykonania gumy ryflowanej z pogłębionym grawerem.

Zastosowanie gumy ryflowanej:

Gumę ryflowaną stosuje się do pieczątek, w których użytkownik musi zmieniać elementy składowe.  Przykładami zastosowania pieczątek z gumy ryflowanej są połączenia datowników z numeratorami, pieczątek do oznaczenia partii towaru i pakowacza, inne pieczątki wymagające wymiany kilku elementów. Największy wymiar samej płytki tekstowej z gumy ryflowanej to format kartki A4:210×297 mm. Posiadamy w sprzedaży także duży wybór stempli drewnianych z podłożem ryflowanym do montowania tego typu pieczątek. Największy format stempla z podłożem ryflowanym to 200×150 mm lub 120×240 mm.