Stemple drewniane2018-11-27T19:29:27+00:00

Oceń stronę

 
4.3644
Zamów stempel online

Stemple drewniane-pieczątki

Stemple drewniane

Podstawowe informacje:

  • Zapewniają maksymalne dostępne pole tekstowe: do 20×15 lub 12×24 cm
  • wymagają zastosowania dodatkowych poduszek  z tuszem
  • lepiej niż pieczątki automatyczne sprawdzają się na powierzchniach o niewielkich nierównościach, papierach ze strukturą, torbach papierowych i kartonach
  • dają większa kontrolę nad  wglądem odbicia poprzez regulacje stopnia zatuszowania i siły docisku
  • lepiej sprawdzają się gdy potrzebna jest precyzyjna aplikacja w wybrane miejsce

Stemple drewniane płaskie

stemple drewniane pieczątki

Stemple drewniane standardowe (płaskie) doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach, zwłaszcza gdy podłoże jest  nietypowe lub wymagana jest bardzo precyzyjna aplikacja. Kołki drewniane są też stosowane  do pieczątek ex libris. Oferujemy kołki  prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Dostępne są zarówno małe stemple drewniane o średnicy 15 mm jak i duże do 148×198 mm.  Kołki drewniane klasyczne  stosuje się z reguły do pieczątek o wymiarach  nie większych niż 60×80 mm.   Dla większych powierzchni zdecydowanie polecane są najczęściej kołki drewniane w postaci kołysek. Jednak w uzasadnionych przypadkach (nierównomierne rozłożenie tekstu czy grafiki na pieczątce) istnieje  potrzeba stosowania także kołków klasycznych, dlatego posiadamy je także w rozmiarach większych niż 60×80 mm.

Pieczątki drewniane-kołyski

Kołyski (zwane także kolebaczami) to rodzaj stempli drewnianych o zaokrąglonej podstawie. Aplikacji dokonuje się ruchem kołyszącym (nie ma znaczenia dla jakości odbicia czy będzie to ruch góra- dół czy dół-góra). Stemple-kołyski stosuje się zazwyczaj do największych odbić. W naszej ofercie największe stemple kołyski mogą mieć wymiar do 12×24 cm lub do 15×20 cm.

Stemple-kołyski  nie sprawdzają się w wypadku dużych pieczątek gdy:

  • grafika nie jest równomiernie rozłożona
  • pomiędzy elementami stempla występują duże pola tła

Stemple ozdobne-rzeźbione

Stempel drewniany ozdoby z poduszką na tusz drewnianą

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż są już dostępne w naszej ofercie kołki drewniane z rzeźbionymi głowniami. Większość modeli dostępna jest w 2 wielkościach: z podstawą okrągłą o średnicy 6 cm lub kwadratową o boku 7 cm. Stemple drewniane ozdobne wykonywane są ręcznie przez współpracującego z nami rzeźbiarza. Przed złożeniem zamówienia na stempel drewniany ozdobny prosimy o potwierdzenie dostępności danej wielkości i wzoru.  Obecnie dostępne wzory to: głowa konia, lwa, orła,  róża, sowa, wieża szachowa. Galeria grafik dostępna jest na stronie: stemple drewniane ozdobne. Doskonałym uzupełnieniem stempli ozdobnych są stylowe poduszki drewniane na tusz. Taki komplet doskonale nadaje się do wykonania ekskluzywnych pieczątek firmowych, ekslibrisów lub pieczątek pamiątkowych.

Rozmiar stempla/kołka drewnianego a rozmiar pieczątki

W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę stempli o różnych kształtach  i wymiarach. Każdorazowo staramy się optymalnie dopasować wielkość stempla drewnianego do wielkości odbicia pieczątki, aby uzyskać jak najlepsze odbicie.  Z reguły stemple drewniany jest większy od rozmiaru gumki.  Z uwagi ma mnogość zastosowań stempli drewnianych może istnieć dla Państwa potrzeba zastosowania konkretnej wielkości kołka. W takiej sytuacji w momencie składania zapytania prosimy wyraźnie ów fakt zaznaczyć i podać oba interesujące Państwa wymiary: zarówno wymiar stempla, jak i wymiar pieczątki ( jej odbicia).  Podanie tylko jednego wymiaru będzie oznaczało,  iż chodzi o wymiar docelowy odbicia pieczątki, wtedy zastosujemy najbardziej zbliżony stempel dostępny w ofercie.

Dodatki do stempli drewnianych

Tusz wodny

menu tusze wodne do stempli

Poduszki na tusz

menu poduszki do tuszu

Tusze specjalne

menu tusze specjalne