Stemple drewniane 2017-10-29T14:01:08+00:00

Oceń stronę

 
4.3543

Stemple drewniane

Stempel w 5 minut – w technice laserowej u nas to nie problem 

Mimo coraz powszechniejszego stosowania automatów samotuszujących wyrób pieczątek na kołku drewnianym lub plastikowym wciąż pozostaje popularny.
Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserowego, zapewniamy naszym klientom niedostępną dotąd, doskonałą wysoką jakość stempla. Wyrób pieczątek tą techniką umożliwia stosowanie czcionek o wielkości 5-6 punktów. Gdzie znajduje zastosowanie stempel na kołku? Głównie stosowany jest do pieczątek księgowych, do znakowania toreb. Stempel księgowy to najczęściej: duża tabela, stempel dekretacyjny, celny, potwierdzenia zgodności dokumentów, itp. Automaty samotuszujące mimo swych zalet, mają ograniczoną wielkość pola tekstowego(maksymalnie do 105 x 53 mm).  Zastosowanie stempla na kołku, umożliwia wyrób stempli o polu tekstowym nawet 205 x 155 mm, a więc znacząco większym! Stemple stosuje się do nietypowych, nierównych bądź miękkich powierzchni, wszędzie tam gdzie działanie automatu jest utrudnione lub niemożliwe, a także gdy aplikacja pieczątki musi być precyzyjna. Stempel na kołku drewnianym lub plastikowym jest najtańszą formą pieczątki. Również jego trwałość jest wyższa niż automatów plastikowych. Warto jednak pamiętać, iż stosowanie stempla wymaga posiadania oddzielnej poduszki z tuszem. Wyrób stempli metodą grawerowania laserowego zapewnia wysoką jakość stempla i możliwość wyrobienia od ręki , w zależności od jego wielkości w 2-20 minut . Jak w wypadku wszystkich pieczątek w trybie ekspresowym dotyczy to tylko tych stempli , w wypadku których nie jest potrzebna dodatkowa praca grafika( dopasowanie do wcześniejszego wzoru stempla , opracowanie grafiki, logo, itp) Wszelkie dodatkowe operacje graficzne wykraczające poza standardowy projekt( wliczony w cenę pieczątki) są dodatkowo płatne i wymagają dodatkowego czasu.

Stemple drewniane standardowe

Stemple drewniane standardowe (płaskie) doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Są niezastąpione wszędzie tam , gdzie podłoże jest  nietypowe lub wymagana jest bardzo precyzyjna aplikacja. Kołki drewniane są też stosowane  do pieczątek ex libris.  Stemple drewniane klasyczne występują w  wielu wielkościach i kształtach.  w ofercie  firmy Max znajdą państwo kołki drewniane  prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Dostępne są zarówno małe kołki  o średnicy 15 mm jak i duże  do 145×205 mm.  Kołki drewniane klasyczne  stosuje się z reguły do pieczątek o wymiarach  nie większych niż 60×80  mm.  Przy takiej wielkości ich aplikacja nie sprawia żadnych problemów. Dla większych  powierzchni zdecydowanie polecamy  kołki drewniane w postaci kołysek. Jednak w uzasadnionych przypadkach( nierównomierne rozłożenie tekstu czy grafiki na pieczątce ) istnieje uzasadniona potrzeba stosowania także kołków klasycznych, dlatego  posiadamy je także w rozmiarach większych niż 60×80 mm.

Stemple drewniane kołyski

Kołyski (zwane także kolebaczami ) to rodzaj stempli drewnianych o zaokrąglonej podstawie. Nazwa pochodzi od sposobu aplikacji takiego rodzaju stempli. Dokonuje się jej ruchem kołyszącym (  nie ma znaczenia dla jakości odbicia czy będzie to ruch góra- dół czy dół-góra) . Stemple-kołyski stosuje się zazwyczaj do większych stempli , choć nie zawsze muszą one być najlepszym wyborem . W Max posiadamy szeroką ofertę  stempli drewnianych płaskich i kołysek w każdym wymiarze.  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie , starając się dobrać optymalne rozwiązanie. Stemple-kołyski  nie sprawdzają się w wypadku dużych pieczątek gdy:

  • grafika nie jest równomiernie rozłożona
  • pomiędzy elementami stempla występują duże  pola tła

W naszej ofercie największe stemple kołyski mogą mieć wymiar do 12×24 cm lub do 15×20 cm.

 

Stemple drewniane rzeźbione

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż są już dostępne w naszej ofercie kołki drewniane z rzeźbionymi głowniami. Większość modeli dostępna jest w 2 wielkościach: z podstawą okrągłą o średnicy  6 cm lub kwadratową o boku  7 cm . Stemple drewniane ozdobne wykonywane są ręcznie  przez współpracującego z nami rzeźbiarza. Z uwagi na czasochłonność tego procesu  nie możemy gwarantować  ciągłej dostępności wszystkich modeli. Przed złożeniem zamówienia na stempel drewniany ozdobny prosimy o potwierdzenie dostępności danej wielkości i wzoru.  Obecnie dostępne wzory to: głowa konia, lwa, orła,  róża, sowa,  wieża szachowa. Galeria grafik dostępna jest na stronie: stemple drewniane ozdobne. Doskonałym uzupełnieniem stempli ozdobnych są stylowe poduszki drewniane na tusz. Taki komplet doskonale nadaje się do wykonania ekskluzywnych pieczątek firmowych, ekslibrisów lub pieczątek pamiątkowych.

 

Rozmiar stempla/kołka drewnianego a rozmiar pieczątki

W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę  stempli o różnych kształtach  i wymiarach. Każdorazowo staramy się optymalnie dopasować wielkość stempla drewnianego do wielkości odbicia pieczątki, aby uzyskać jak najlepsze odbicie.  Z reguły stemple drewniany jest większy od rozmiaru gumki.  Z uwagi ma mnogość zastosowań stempli drewnianych może istnieć dla Państwa potrzeba zastosowania konkretnej wielkości kołka. W takiej sytuacji w momencie składania zapytania prosimy wyraźnie ów fakt zaznaczyć i podać oba interesujące Państwa wymiary: zarówno wymiar stempla , jak i wymiar pieczątki ( jej odbicia).   Podanie tylko jednego wymiaru będzie oznaczało , iż chodzi o wymiar docelowy odbicia pieczątki, wtedy zastosujemy najbardziej zbliżony  stempel dostępny w ofercie.

Dodatki do stempli drewnianych

Poduszki do tuszu

Stemple na kołku wymagają zastosowania dodatkowej poduszki z tuszem. Niezwykle istotny jest przy tym rodzaj tuszu.  Do papieru zwykłego  i tektury ( niepowlekane, nielakierowane, wchłaniające powierzchnie)  należy stosować tusze  wodne, czyli standardowe ( w kolorach podstawowych, tusze z palety Pantone, tusze w kolorach niestandardowych ).  Tusz wodny można stosować zarówno w poduszkach plastikochwych Wagraf , jak i poduszkach drewnianych . Przy składaniu zamówienia na poduszkę prosimy o wybór koloru tuszu lub informację jaki tusz zostanie zastosowany.

Poduszki na tusz plastikowe

Poduszki plastikowe Wagraf do tusz

Poduszki plastikowe

Standardowo uzupełnione tuszem: czarnym, czerwonym,zielonym, niebieskim. Istnieje możliwość uzupełnienia tuszem wodnym w kolorze niestandardowym , bądź zakupu poduszki nienasączonej. Poduszki Wagraf są tańszą alternatywą dla poduszek drewnianych . Charakteryzuje je bardzo dobra wchłanialność, idealne odwzorowanie przy zastosowaniu odpowiedniej ilości tuszu. Nalezy pamiętać, iż poduszki plastikowe Wagraf nie mogą być uzupełniane tuszami specjalistycznymi , gdyż może to spowodować znaczące pogorszenie jakości  odbicia lub wręcz jego nieczytelność i doprowadzić do uszkodzenia samej poduszki .

 

Poduszki na tusz plastikowe Wagraf występują  w następujących wielkościach:

  • Poduszka plastikowa mała P.M o wymiarze pola 50×85 mm.
  • Poduszka plastikowa średnia P.S. o wymiarze pola 70×110
  • Poduszka plastikowa duża P.D. o wymiarze 85 x 155 mm

Poduszki drewniane do stempli

 

Poduszki drewniane sprzedajemy wyłącznie nienasączone tuszem . Występują w 3 wielkościach :

  • standardowa: 105×86 mm
  • duża 210×160 mm
  • duża II: 240×120 mm

Wszystkie poduszki drewniane występują w wersji do tuszu  wodnego lub do tuszów specjalistycznych( wersja nieujęta w cenniku , na zamówienie wycena indywidualna) . Prosimy o podanie rodzaju tuszu, jaki chcą Państwo stosować.