Stemple drewniane2018-08-06T11:16:39+00:00

Oceń stronę

 
4.3644

Stemple drewniane-pieczątki

Stemple drewniane

Mimo coraz powszechniejszego stosowania automatów samotuszujących pieczątki na stemplu drewnianym wciąż są niezwykle popularne. Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserowego, zapewniamy naszym klientom najwyższą jakość odbicia. Wyrób pieczątek tą techniką umożliwia stosowanie czcionek o wielkości 5-6 punktów. Stempel na kołku głównie stosowany jest do pieczątek księgowych, do nadruku na torbach. Stempel księgowy to najczęściej: duża tabela, pieczęć dekretacyjna, celna, potwierdzenia zgodności dokumentów itp. Automaty samotuszujące mimo swych zalet, mają ograniczoną wielkość pola tekstowego(maksymalnie do 105 x 53 mm).  Zastosowanie stempla drewnianego, umożliwia wyrób pieczątki o polu tekstowym nawet 200 x 150 mm lub 240 x 120 mm. Stemple stosuje się do nietypowych, nierównych bądź miękkich powierzchni, wszędzie tam gdzie działanie automatu jest utrudnione lub niemożliwe, a także gdy aplikacja pieczątki musi być precyzyjna. Stempel na kołku drewnianym jest najtańszą formą pieczątki. Również jego trwałość jest wyższa niż automatów plastikowych. Warto jednak pamiętać, iż stosowanie stempla wymaga posiadania oddzielnej poduszki z tuszem.

Stemple drewniane standardowe

stemple drewniane pieczątki

Stemple drewniane standardowe (płaskie) doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie podłoże jest  nietypowe lub wymagana jest bardzo precyzyjna aplikacja. Kołki drewniane są też stosowane  do pieczątek ex libris. W ofercie firmy Max znajdą państwo kołki drewniane, prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Dostępne są zarówno małe kołki o średnicy 15 mm jak i duże do 145×205 mm.  Kołki drewniane klasyczne  stosuje się z reguły do pieczątek o wymiarach  nie większych niż 60×80 mm.  Przy takiej wielkości ich aplikacja nie sprawia żadnych problemów. Dla większych powierzchni zdecydowanie polecamy kołki drewniane w postaci kołysek. Jednak w uzasadnionych przypadkach (nierównomierne rozłożenie tekstu czy grafiki na pieczątce) istnieje uzasadniona potrzeba stosowania także kołków klasycznych, dlatego posiadamy je także w rozmiarach większych niż 60×80 mm.

Pieczątki drewniane-kołyski

Kołyski (zwane także kolebaczami) to rodzaj stempli drewnianych o zaokrąglonej podstawie. Aplikacji dokonuje się ruchem kołyszącym (nie ma znaczenia dla jakości odbicia czy będzie to ruch góra- dół czy dół-góra). Stemple-kołyski stosuje się zazwyczaj do największych odbić. W Max posiadamy szeroką ofertę stempli drewnianych płaskich i kołysek w każdym wymiarze. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, starając się dobrać optymalne rozwiązanie. Stemple-kołyski  nie sprawdzają się w wypadku dużych pieczątek gdy:

  • grafika nie jest równomiernie rozłożona
  • pomiędzy elementami stempla występują duże pola tła

W naszej ofercie największe stemple kołyski mogą mieć wymiar do 12×24 cm lub do 15×20 cm.

Stemple ozdobne-rzeźbione

Stempel drewniany ozdoby z poduszką na tusz drewnianą

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż są już dostępne w naszej ofercie kołki drewniane z rzeźbionymi głowniami. Większość modeli dostępna jest w 2 wielkościach: z podstawą okrągłą o średnicy 6 cm lub kwadratową o boku 7 cm. Stemple drewniane ozdobne wykonywane są ręcznie przez współpracującego z nami rzeźbiarza. Przed złożeniem zamówienia na stempel drewniany ozdobny prosimy o potwierdzenie dostępności danej wielkości i wzoru.  Obecnie dostępne wzory to: głowa konia, lwa, orła,  róża, sowa, wieża szachowa. Galeria grafik dostępna jest na stronie: stemple drewniane ozdobne. Doskonałym uzupełnieniem stempli ozdobnych są stylowe poduszki drewniane na tusz. Taki komplet doskonale nadaje się do wykonania ekskluzywnych pieczątek firmowych, ekslibrisów lub pieczątek pamiątkowych.

Rozmiar stempla/kołka drewnianego a rozmiar pieczątki

W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę stempli o różnych kształtach  i wymiarach. Każdorazowo staramy się optymalnie dopasować wielkość stempla drewnianego do wielkości odbicia pieczątki, aby uzyskać jak najlepsze odbicie.  Z reguły stemple drewniany jest większy od rozmiaru gumki.  Z uwagi ma mnogość zastosowań stempli drewnianych może istnieć dla Państwa potrzeba zastosowania konkretnej wielkości kołka. W takiej sytuacji w momencie składania zapytania prosimy wyraźnie ów fakt zaznaczyć i podać oba interesujące Państwa wymiary: zarówno wymiar stempla, jak i wymiar pieczątki ( jej odbicia).  Podanie tylko jednego wymiaru będzie oznaczało,  iż chodzi o wymiar docelowy odbicia pieczątki, wtedy zastosujemy najbardziej zbliżony stempel dostępny w ofercie.

Dodatki do stempli drewnianych

Poduszki do tuszu

Stemple na kołku wymagają zastosowania dodatkowej poduszki z tuszem. Niezwykle istotny jest przy tym rodzaj tuszu.  Do papieru zwykłego  i tektury (niepowlekane, nielakierowane, wchłaniające powierzchnie)  należy stosować tusze  wodne, czyli standardowe (w kolorach podstawowych, tusze z palety Pantone, tusze w kolorach niestandardowych).  Tusz wodny można stosować zarówno w poduszkach plastikowych Wagraf , jak i poduszkach drewnianych. Przy składaniu zamówienia na poduszkę prosimy o wybór koloru tuszu lub informację jaki tusz zostanie zastosowany.

Poduszki na tusz plastikowe

Poduszki plastikowe Wagraf do tusz

Poduszki plastikowe

Standardowo uzupełnione tuszem: czarnym, czerwonym,zielonym, niebieskim. Istnieje możliwość uzupełnienia tuszem wodnym w kolorze niestandardowym , bądź zakupu poduszki nienasączonej. Poduszki Wagraf są tańszą alternatywą dla poduszek drewnianych. Charakteryzuje je bardzo dobra wchłanialność, idealne odwzorowanie przy zastosowaniu odpowiedniej ilości tuszu. Należy pamiętać, iż poduszki plastikowe Wagraf nie mogą być uzupełniane tuszami specjalistycznymi , gdyż może to spowodować znaczące pogorszenie jakości  odbicia lub wręcz jego nieczytelność i doprowadzić do uszkodzenia samej poduszki.

Poduszki na tusz plastikowe Wagraf występują  w następujących wielkościach:

  • Poduszka plastikowa mała P.M o wymiarze pola 50×85 mm.
  • Poduszka plastikowa średnia P.S. o wymiarze pola 70×110
  • Poduszka plastikowa duża P.D. o wymiarze 85 x 155 mm

Poduszki drewniane do stempli

Poduszki drewniane sprzedajemy wyłącznie nienasączone tuszem . Występują w 3 wielkościach :

  • standardowa: 105×86 mm
  • duża 210×160 mm
  • duża II: 240×120 mm

Wszystkie poduszki drewniane występują w wersji do tuszu wodnego lub do tuszów specjalistycznych (wersja nieujęta w cenniku, na zamówienie, wycena indywidualna).