Tusz wodny

Podstawowe informacje na temat tuszu wodnego: zastosowanie, dostępna kolorystyka,  wymagania. Prosimy o przeczytanie przed zakupem tuszu .

Tusz wodny kolory podstawowe

Jakie kolory uznawane są za podstawowe,  w jakich pieczątkach można je stosować.

Kolory niestandardowe

Tusz wodny kolory niestandardowe

Tusz wodny  w kolorach niestandardowych: dostępność, zastosowanie, akcesoria dodatkowe .

TUSZ DO PIECZĄTEK – DO WYBORU, DO KOLORU

Tusze standardowe – wodne

W typowych pieczątkach polimerowych lub grawerowPaleta kolorów tuszu wodnegoanych laserowo (czyli najpopularniejszych pieczątkach automatycznych) stosowany jest tusz wodny. Pieczątki wyrabiane w firmie Max s.c. standardowo są sprzedawane z poduszką napełnioną tuszem w kolorze (do wyboru): czarnym, granatowym, czerwonym, zielonym. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość zastosowania tuszów niestandardowych. Zapas tuszu wystarcza średnio na 6-18 miesięcy w zależności od intensywności użytkowania pieczątki.
Tusz można uzupełnić samodzielnie. Zalecamy stosowanie jedynie tuszu firm Colop lub Noris, gdyż zapewniają one najlepsze odbicie i nasycenie koloru. Tusz dostępny jest w opakowaniu 25 ml. Rzeczywisty odcień odbicia pieczątki/stempla może różnić się od prezentowanego z uwagi na: różnice w kalibracji monitora,  różnice w rodzaju i jakości podłoża,  konkretnej grafiki.  Tusze przed nalaniem do  poduszki należy bardzo dokładnie wymieszać

Tusze w niestandardowych kolorach

W ofercie Max s.c. dostępne są także tusze o niestandardowych kolorach. Można je stosować do standardowych poduszek i tuszownic nienasączonych (firm Colop lub Wagraf). Istnieje także możliwość zamówienia za dodatkową opłatą gotowej pieczątki zawierającej tusz niestandardowy. Dostępne obecnie kolory: biały, żółty, różowy, pomarańczowy, burgund, brązowy, fluorescencyjne (dodatkowy efekt świecenia tylko w świetle UV): różowy, pomarańczowy, zielony, żółty. Powyższe tusze nie wymagają stosowania specjalnych poduszek. Można zakupić opakowanie tuszu 25 ml lub zamówić usługę uzupełnienia pieczątki zamawianej w naszej firmie. Uzupełnienie jest dodatkowo płatne.

Tusze wg Pantone

Miło nam poinformować, iż firma Max posiada w sprzedaży ciągłej 25 niestandardowych kolorów tuszów zgodnych z paletą Pantone. To obecnie najlepsza oferta na rynku. Tusze w kolorach niestandardowych występujące w naszej ofercie oparte są na wzornikach. Tusze te na życzenie klienta możemy aplikować do pieczątek kieszonkowych Colop i Wagraf, pudełek metalowych, poduszek drewnianych i plastikowych oraz metalowych automatów samotuszujących Wagraf i Colop. Można je również zamówić w opakowaniach 25 ml. Niestety nie ma możliwości aplikacji tuszów niestandardowych do produktów marki Trodat. Istnieje także możliwość zamówienia własnego koloru tuszu zgodnego z paletą Pantone.       Minimalne zamówienie to 250 ml (w jednym opakowaniu), czas oczekiwania 3-6 tygodni.

Obecnie dostępne kolory tuszów niestandardowych zgodnych z Pantone:  721U,
021u, 3115u, 374U, 4495U, 109U, WARM RED U, 3262U, 3884, 471U, 811, 253U, 3125U (BABY BLUE), 354U,WARM GREY 11U, 177U, 681U, 2738U, 343U, COOL GREY 9U, 709U,
PROCESS BLUE U, 286U, 548U, 5395U.

Tusz złoty i srebrny

Do sprzedaży wprowadziliśmy dwa nowe kolory tuszu: srebrny i złoty. Są to tusze szybkoschnące, wymagają więc zastosowania poduszek filcowych i częstszego uzupełniania. Występują w opakowaniach 25 lub 50 ml.

Tusz do stempli metalowych

Stemple metalowe wymagają zastosowania specjalnego tuszu. W naszej ofercie znajduje się tusz do stempli metalowych firmy Colop, charakteryzujący się doskonałą jakością odbicia, wydajnością i bardzo korzystną ceną. Występuje w standardowych kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym i zielonym w opakowaniach 25 ml. Tusz ten można stosować wyłącznie do specjalnych poduszek (filcowych). Tuszu do stempli metalowych nie należy stosować do  pieczątek polimerowych i pieczątek z płytką gumową.