Zestaw ex libris

Ex libris to coś więcej niż pieczątka.  Dlatego warto nadać mu odpowiednią formę . Oddajemy do państwa dyspozycji szereg możliwości, aby pomóc skomponować swój własny zestaw ex libris.

pieczątka automatyczna

(1) Ex libris w automacie samotuszującym

Automaty samotuszujące to wygoda,  zawsze wysoka jakość odbicia i szybkość działania.  Oferujemy duża gamę automatów samotuszujących Wagraf, Colop, Trodat.  Z uwagi na najpopularniejszą wielkość ekslibrisów sugerujemy automaty niestandardowe,  prostokątne, kwadratowe i okrągłe.

pieczątka automatyczna

(2) Ex libris na stemplu klasycznym

Stemple klasyczne są najpopularniejszy nośnik wykorzystywany do pieczątek ex libris. Posiadamy ponad 60 modeli stempli płaskich i kołyskowych w rozmiarach od 15 mm średnicy do  kołysek 150×200 cm.  Staramy się zawsze dobrać stemple najbardziej zbliżony do podanego przez państwa wymiaru grafiki.  Jeśli już posiadają Państwo  poduszkę na tusz ( jest ona niezbędna do wykonania odbicia) , możliwe jest u nas zamówienie samego stempla.

pieczątka automatyczna

(3) Stemple rzeźbione ex libris

Ekskluzywne stemple z ręcznie rzeźbiona głownią  to prawdziwa gratka dla miłośników klasycznego piękna.  Z uwagi na fakt, iż są wykonywane ręcznie każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.   Najlepiej prezentują się w zestawie z drewniana poduszka na tusz, ale jeśli już ją państwo posiadają, można zamówić sam stempel rzeźbiony (  do uzyskania odbicia stempla niezbędna jest poduszka z tuszem )

pieczątka automatyczna

(4) Stempel drewniany + poduszka plastikowa

Podstawowy pełny zestaw ex libris zawiera  stempel drewniany klasyczny (płaski lub w formie kołyski) i plastikową poduszkę z tuszem. Poduszki są dopasowane do wielkości stempla. Mogą zawierać tusz  wodny w kolorze standardowym (czarny, czerwony, zielony, niebieski) lub suche do napełnienia tuszami w kolorach niestandardowych .  Tusz wodny doskonale sprawdza się na klasycznym papierze. W wypadku papieru kredowego (śliskiego, o słabej wchłanialności) sugerujemy użycie tuszów szybkoschnących. Poduszki plastikowe są tańsze od drewnianych, jednak zapewniają tak samo wysoką jakość odbicia.

pieczątka automatyczna

(5) Stempel drewniany + poduszka drewniana

Zdecydowanie najpopularniejszy zestaw ex libris w naszej ofercie.   Poduszka drewniana wykonana z najwyższa starannością doskonale komponuje się ze stemplem .  Może zostać wzbogacona o grawer na wieczku po zewnętrznej stronie . Najczęściej grawerowany jest motyw graficzny ex libis, data, dedykacja lub ulubiony cytat . Poduszka drewniana ze względów technicznych sprzedawana jest sucha, należy do niej dokupić tusz wodny w wybranym kolorze.

pieczątka automatyczna

(6) Stempel rzeźbiony + poduszka drewniana

Ekskluzywny i piękny zestaw  składający się ze stempla z ozdobną głownią i poduszki drewnianej.   Często wybierany jako prezent ślubny , z okazji obrony pracy magisterskiej, doktorskiej, rocznicę. Poduszka drewniana sprzedawana w wersji suchej, należy do niej dokupić tusz wodny w wybranym kolorze.

pieczątka automatyczna

(7) Stempel drewniany  + poduszka  na tusz + podstawka

Estetyczny i praktyczny zestaw ex libris,  dzięki któremu każdy element ma swoje miejsce.  Podstawka  posiada oddzielne miejsce na stempel ( drewno w tym miejscu posiada warstwą ochronną ,z której łatwiej usunąć tusz) i poduszkę drewnianą standardowa 107×87 mm.  Możliwy jest grawer zarówno na poduszce jak i na podstawce.  ta wersja dostępna jest  tylko do wybranych  wielkości stempli drewnianych: wszystkich stempli rzeźbionych oraz stempli płaskich (wymiary stempla w mm):  60×40 , 65×45, 70×50, 80×50, 60×60,70×70, śr. 50 , śr. 60 mm, śr. 75 mm

pieczątka automatyczna

(8) Stempel drewniany  + pudełko drewniane (zawiera poduszkę )

Ekskluzywne pudełko drewniane z zamknięciem na magnes . Możliwość graweru na ściankach bocznych lub zewnętrznej części wieczka. Mieści stemple do  7 cm , zarówno rzeźbione jak i standardowe. Pudełko posiada w dolnej części nienasączoną poduszkę na tusz. Można ją uzupełnić  tworząc kompaktowy i estetyczny zestaw ex libris .   Z uwagi na głębokość pudełka,  użytkowanie takiej poduszki jest mniej wygodne niż oddzielnej , dlatego rozwiązanie polecane  gdy stempel używany jest sporadycznie.

Zestaw Ex libris

Poniżej prezentujemy gotowe zestawy Ex Libris powstałe w firmie Max.

Dodatki do zestawu Ex Libris

Jeśli wybrałeś już swój ulubiony zestaw, czas dobrać dodatki. Wybierz grafikę, która będzie stanowić podstawę ekslibrisu, kolor tuszu, rodzaj opakowania ozdobnego.

Przykładowa grafika ex libris

Galeria grafik ex libris

Przedstawiamy nasza galerię gotowych grafik do ex libris. Każda z nich może zostać wzbogacona o dodatkowy tekst.

stemple rzeźbione

Stemple rzeźbione

Stemple z recznie rzeźbiona głownią to doskonały pomysł na ekskluzywny ex libris . Sprawdź dostępne wzory

Poduszka drewniana na tusz z grawerem

Poduszki drewniane

Poduszki do tuszu to niezbędny dodatek do każdego stempla ex libris . Ekskluzywne  poduszki drewniane z możliwością wykonania graweru na wieczku  to oferta, której nie posiada nasza konkurencja

Przykładowa grafika ex libris

Tusz wodny (do papieru)

Dobór odpowiedniego koloru tuszu jest równie istotny co komponowanie grafiki.  Wybierz swojego faworyta pośród 40 dostępnych od reki kolorów

Zestaw ex libris

Opakowania ozdobne

Zestaw ex libris można wzbogacić o efektowne opakowanie: woreczek materiałowy lub pudełko z tektury  karbowanej wypełnione wełną drewnianą.

Czcionki do ex libris

Czcionka ekslibrisu powinna współgrać z wybraną grafiką. Wybierz jeden z dostępnych krojów pisma.

Zamów ex libris lub dopytaj o szczegóły

Wiesz już jak powinien wyglądać Twój ex libris? Doskonale, zapraszamy do skorzystania z formularza online.
Zamów /zapytaj o szczegóły