Suche stemple 2018-05-29T11:48:47+00:00

Oceń stronę

 
4.6784

SUCHY STEMPEL- PIECZĄTKA 3D

Suche stemple- podstawowe informacje

Wybór suchych stempli w Max opiera się na wykorzystaniu technologii grawerowania laserowego, zapewniającego najwyższą jakość wykonania. matryc grawerowanych laserowo. Treść stempla jest wyciskana w materiale ( którym może być papier, karton, baner/plandeka, skóra, inne miękkie materiały). Uzyskujemy w ten sposób trwałe, estetyczne wklęsłe lub wypukłe odbicie. Suche stemple doskonale sprawdzają się w wypadku  znakowania, zabezpieczenia i autoryzacji dokumentów, nadając im oryginalny, profesjonalny wygląd. Zaletą suchego stempla jest wysoka żywotność, łatwość obsługi i brak materiałów eksploatacyjnych.
Dzięki bardzo precyzyjnemu procesowi grawerowania z rozdzielczością do 1000 ppi, w wytrzymałym materiale, suchy stempel prezentuje zawsze doskonałe odbicie. Jest też  trudny do podrobienia, nie jest widoczny na kserokopii, co czyni go niezastąpionym do autoryzacji dokumentów ( gwarancje, faktury , pokwitowania). Doskonale prezentuje się na dyplomach, może służyć do znakowania książek, zdjęć, albumów. Jest doskonałym, oryginalnym i ekskluzywnym prezentem.

Producent zaleca stosowanie suchych stempli do papieru o gramaturze nie większej niż 160 g. Stosowanie do materiałów grubszych może spowodować uszkodzenie mechanizmu i utratę gwarancji

Suche stemple – wielkość

W naszej ofercie występują 3 wielkości stempli suchych : okrągły o średnicy 50 mm, okrągły o średnicy 40 mm i prostokątny 25×50 mm. Przy składaniu zamówienia prosimy podać wybraną wielkość. Należy  dobrać  kształt zbliżony do grafiki/układu tekstu, który chcą Państwo na suchym stemplu umieścić.

 

Suche stemple: rodzaj odbicia

Suche stemple mogą pozostawiać dwa rodzaje odbicia:

  • odbicie wypukłe: główne elementy tekstu i/lub grafiki będą wypukłe
  • odbicie wklęsłe: główne elementy tekstu i/lub grafiki będą wklęsłe

Suchy stempel odbicie wypukłe

Suchy stempel - odbicie wypukłe

Odbicie wklęsłe

Suchy stempel odbicie wklęsłe

Przy składaniu zamówienia prosimy podać rodzaj preferowanego odbicia Należy pamiętać, iż stempel zawsze wyciskany jest z obu stron materiału: na awersie występuje w odbiciu właściwym, na rewersie w odbiciu lustrzanym. Gdy odbicie właściwe jest wypukłe,  druga strona zawsze jest wklęsła i na odwrót.

Projekt suchego stempla

W cenę wykonania suchego stempla wliczony jest podstawowy projekt tekstowy. Jeśli chcą Państwo umieścić na stemplu grafikę, prosimy o jej przesłanie ( preferowany plik wektorowy z czcionkami zmienionymi na krzywe) . Projekt graficzny ( jeśli nie otrzymamy go w pliku wektorowym) jest dodatkowo płatny.

Należy pamiętać, iż technologia suchych stempli posiada pewne ograniczenia.

Radzimy unikać:

  • zbyt skomplikowanych grafik, zwłaszcza gdy mają być niewielkie
  • łączenia elementów wklęsłych i wypukłych  w bezpośrednim sąsiedztwie
  • projektów znacząco mniejszych od pola suchego stempla
  • zbyt cienkich i zbyt grubych czcionek
  • stosowania  kilku linii blisko siebie

Naklejki do suchych stempli

Suche stemple można aplikować bezpośrednio na materiał . Jednak możliwe jest też zastosowanie specjalnych naklejek do suchych stempli. Występują one obecnie w jednym wymiarze: okręgu o średnicy 5 cm . W naszej ofercie posiadamy naklejki w kolorze: srebrnym, złotym, czerwonym. Radzimy odciśnięcie suchego stempla na naklejce przed jej aplikacją na docelowy materiał.

Oto kilka innych przykładów suchych stempli:

Inny przykład suchego stempla wypukłegoPrzykład 2 suchy stempel wypukły

Suchy stemple z grafikąPrzykład 2 suchego stempla wklęsłego

Matryca i patryca do suchego stempla

komplet matrycy i patrycy do suchego stempla

Poniżej prezentujemy plik wideo z zastosowaniem stempla suchego Colop wraz ze specjalną naklejką( dostępną w naszej ofercie od ręki):

Suchy stempel
Stemple wyciskane
https://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/suchy-stempel.jpg
Suchy stempel to pieczątka wyciskana w materiale . Może tworzyć odbicie trójwymiarowe wypukłe lub wklęsłe. Suche stemple doskonale nadają się do trwałego znakowania , ich największa zaletą jest trudnośc podrobienia . Suchy stempel występuję w 3 wielkościach : okrągły o średnicy 40 i 50 mm oraz prostokątny 25x50 mm . Suche stemple nadają dokumentom prestiżowy wygląd i utrudniają ich nieautoryzowane powielanie.
Pieczątki
199-299
PLN
Max suche stemple