SUCHY STEMPEL- PIECZĄTKA 3D

Suche stemple- podstawowe informacje

Wyrób suchych stempli w Max opiera się na wykorzystaniu technologii grawerowania laserowego, zapewniającego najwyższą jakość wykonania matryc. Treść stempla jest wyciskana w materiale ( którym może być papier, karton, baner/plandeka, skóra, inne miękkie materiały). Uzyskujemy w ten sposób trwałe, estetyczne wklęsłe lub wypukłe odbicie. Suche stemple doskonale sprawdzają się w wypadku znakowania, zabezpieczenia i autoryzacji dokumentów (gwarancje, faktury, pokwitowania), nadając im oryginalny, profesjonalny wygląd. Doskonale prezentuje się na dyplomach, może służyć do znakowania książek, zdjęć, albumów oraz świetnie sprawdzi się jako oryginalny i ekskluzywny prezent. Zaletą suchego stempla jest wysoka żywotność, łatwość obsługi i brak materiałów eksploatacyjnych.

Producent zaleca stosowanie suchych stempli do papieru o gramaturze nie większej niż 160 g. Stosowanie do materiałów grubszych może spowodować uszkodzenie mechanizmu i utratę gwarancji

Suche stemple – wielkość

W naszej ofercie występują 3 wielkości stempli suchych : okrągły o średnicy 40 mm, okrągły o średnicy 50 mm i prostokątny 25×50 mm. Przy składaniu zamówienia prosimy podać wybraną wielkość. Należy dobrać kształt zbliżony do grafiki/układu tekstu, który chcą Państwo na suchym stemplu umieścić.

 

Suche stemple: rodzaj odbicia

Suche stemple mogą pozostawiać dwa rodzaje odbicia:

  • odbicie wypukłe: główne elementy tekstu i/lub grafiki będą wypukłe
  • odbicie wklęsłe: główne elementy tekstu i/lub grafiki będą wklęsłe

Suchy stempel – odbicie wypukłe

Suchy stempel - odbicie wypukłe

Odbicie wklęsłe

Suchy stempel odbicie wklęsłe

Przy składaniu zamówienia prosimy podać rodzaj preferowanego odbicia. Należy pamiętać, iż stempel zawsze wyciskany jest z obu stron materiału: na awersie występuje w odbiciu właściwym, na rewersie w odbiciu lustrzanym. Gdy odbicie właściwe jest wypukłe, druga strona zawsze jest wklęsła i na odwrót.

Projekt suchego stempla

W cenę wykonania suchego stempla wliczony jest podstawowy projekt tekstowy. Jeśli chcą Państwo umieścić na stemplu grafikę, prosimy o jej przesłanie (preferowany plik wektorowy z czcionkami zmienionymi na krzywe) . Projekt graficzny przesłany w innym pliku niż wektorowy jest dodatkowo płatny.

Należy pamiętać, iż technologia suchych stempli posiada pewne ograniczenia.

Radzimy unikać:

  • zbyt skomplikowanych grafik, zwłaszcza gdy mają być niewielkie
  • łączenia elementów wklęsłych i wypukłych w bezpośrednim sąsiedztwie
  • projektów znacząco mniejszych od pola suchego stempla
  • zbyt cienkich i zbyt grubych czcionek
  • stosowania kilku linii blisko siebie

Naklejki do suchych stempli

Suche stemple można aplikować bezpośrednio na materiał. Jednak możliwe jest też zastosowanie specjalnych naklejek do suchych stempli. Występują one obecnie w jednym wymiarze: okręgu o średnicy 5 cm . W naszej ofercie posiadamy naklejki w kolorze: srebrnym, złotym, czerwonym. Radzimy odciśnięcie suchego stempla na naklejce przed jej aplikacją na docelowy materiał.

Oto kilka innych przykładów suchych stempli:

Inny przykład suchego stempla wypukłegoPrzykład 2 suchy stempel wypukły

Suchy stemple z grafiką Przykład 2 suchego stempla wklęsłego

Matryca i patryca do suchego stempla

komplet matrycy i patrycy do suchego stempla