Pieczątki imienne

 Pieczątki imienne choć niezwykle popularne, nie są tak sformalizowane jak pieczątki firmowe. Najczęściej ograniczają się do podstawowych danych: imienia i nazwiska oraz stanowiska.  Nie ma tu znaczenia w jakiej kolejności są one przedstawione.  Często stosowanymi dodatkami  mogą być: nazwa firmy, logotyp, dane teleadresowe ( numer telefonu, adres e-mail).  Istnieje szereg zawodów, w których przepisy szczegółowe obligują do podania również dodatkowych informacji, jak chociażby w wypadku pieczątek lekarskich czy pielegniarskich.

Rodzaje pieczątek imiennych

Pieczątka zawierająca tylko imię i nazwisko

Typowa pieczątka imienna ograniczająca się do podstawowych danych. Można ją umieścić zarówno w niewielkim automacie (Wagraf 1, Colop 10, Trodat 4910) jak i w pudełku metalowym lub plastikowym, ewentualnie innym nośniku. Pieczątka z samym imieniem i nazwiskiem jest bardzo uniwersalna, mniej formalna i nie tak często spotykana jak pieczątka zawierająca nazwę zajmowanego stanowiska.

Pieczątki imienne rozszerzone o zajmowane stanowisko:

Brak jednolitego standardu tego rodzaju pieczątki.
Dlatego w zależności od indywidualnych preferencji można pieczątkę rozpocząć od imienia i nazwiska lub od stanowiska. Standardem stało się umieszczanie między tymi danymi 1-2 linijek wolnych na złożenie odręcznego podpisu.

Pieczątki imienne z nazwą firmy/instytucji

Najczęściej stosuje się w tym wypadku automat samotuszujący średniej wielkości (Wagraf 3s, Colop 30 , Trodat 4912) lub pudełko metalowe czy plastikowe. Podobnie jak w poprzednim wypadku kwestia rozłożenia tekstu jest sprawą indywidualną, choć warto zachować jeden standard w obrębie firmy. Poza nazwą firmy można także zastosować logo. Więcej informacji : pieczątki z logo

Pieczątki imienne + faksymile

pieczątka imienna z podpisemDzięki technice grawerowania laserowego istnieje możliwość wykonania pieczątki imiennej zawierającej jednocześnie skan odręcznego podpisu (faksymile). Podpis można dostarczyć do nas w postaci dobrej jakości skanu (koniecznie czarnym długopisem na białej kartce). Więcej informacji na temat pieczątek faksymile znajdą Państwo na stronie:

Pieczątka z podpisem- faksymile

Pieczątki imienne w 2 kolorach

Dzięki technice grawerowania laserem nasze pieczątki imienne nie tylko gwarantują najwyższą jakość odbicia, ale także mogą mieć więcej niż 1 kolor tuszu. Jeśli chcą Państwo, aby pieczątka imienna wyglądała niestandardowo, możemy ją wykonać w kilku kolorach. Odległość pomiędzy kolorami musi wynosić minimum 3-4 mm. Pieczątki imienne kolorowe często są stosowane w wypadku pieczątek z podpisem (faksymile). Więcej informacji na stronie: pieczątki kolorowe

Wzory czcionek w pieczątkach imiennych

Wzory pieczątek imiennychIstnieje możliwość zastosowania w pieczątce imiennej większości z dostępnych u nas ponad 1000 fontów. Należy jednak pamiętać, iż taka pieczątka ma pełnić przede wszystkim funkcję identyfikująca, w związku z czym podstawowym wymogiem musi być jej czytelność. Pieczątki imienne najczęściej wykonuje się w niewielkich automatach (Wagraf 2s, Colop 20 lub Trodat 4911) ewentualnie w pudełkach kieszonkowych. W pliku znajdującym się po lewej stronie prezentujemy Państwu sugerowane wzory pieczątek imiennych wraz ze szczegółowym opisem zastosowanych czcionek. W wypadku wyboru jednego ze wzorów, przy składaniu zamówienia prosimy o podanie jego nazwy na przykład: wzór A1 lub wzór E3. W linku poniżej znajdą Państwo plik PDF w skali 1:1

Kliknij, aby pobrać plik pdf


Pieczątki imienne – wybór obudowy

Wybór rodzaju nośnika pieczątki imiennej zależy od preferencji danej osoby oraz sposobu w jaki będzie ona wykorzystywana. W wypadku gdy pieczątka jest często użytkowana wygodniejszy w obsłudze jest automat samotuszujący. Do wyboru posiadają Państwo automaty marki Colop, Wagraf, Trodat. Jeśli pieczątka imienna będzie przenoszona sugerujemy rozwiązania z zamknięciem (Wagraf seria b lub s, Trodat wszystkie standardowe modele). W wypadku osób preferujących niewielkie rozmiary sugerujemy do pieczątek imiennych stosować rozwiązania kieszonkowe . Jednak w wypadku częstego użytkowania pieczątki imiennej są mniej praktyczne (nie są to modele samotuszujące, po przystawieniu pieczatki1-2 razy trzeba ją ponownie zatuszować).