Pieczątki imienne

 

Pieczątki imienne choć niezwykle popularne, nie są tak sformalizowane jak pieczątki firmowe. Pomijając specjalistyczne stemple stwierdzające posiadanie określonych kwalifikacji czy uprawnień, nie ma ustawowych wytycznych dotyczących ich konkretnego wyglądu i treści.

Kup w sklepie online
Formularz zamówienia

Rodzaje pieczątek imiennych

Pieczątka zawierająca tylko imię i nazwisko

Typowa pieczątka imienna ograniczająca się do podstawowych danych. Można ją umieścić zarówno w niewielkim automacie (Wagraf 1, Colop 10, Trodat 4910) jak i w pudełku metalowym lub plastikowym, ewentualnie innym nośniku. Pieczątka z samym imieniem i nazwiskiem jest bardzo uniwersalna, mniej formalna i nie tak często spotykana jak pieczątka zawierająca nazwę zajmowanego stanowiska.

Pieczątki imienne rozszerzone o zajmowane stanowisko:

Brak jednolitego standardu tego rodzaju pieczątki.
Dlatego w zależności od indywidualnych preferencji można pieczątkę rozpocząć od imienia i nazwiska lub od stanowiska. Standardem stało się umieszczanie między tymi danymi 1-2 linijek wolnych na złożenie odręcznego podpisu.

Pieczątki imienne z nazwą firmy/instytucji

Najczęściej stosuje się w tym wypadku automat samotuszujący średniej wielkości (Wagraf 3s, Colop 30 , Trodat 4912) lub pudełko metalowe czy plastikowe. Podobnie jak w poprzednim wypadku kwestia rozłożenia tekstu jest sprawą indywidualną, choć warto zachować jeden standard w obrębie firmy. Poza nazwą firmy można także zastosować logo. Więcej informacji : pieczątki z logo

Pieczątki imienne + faksymile

pieczątka imienna z podpisemDzięki technice grawerowania laserowego istnieje możliwość wykonania pieczątki imiennej zawierającej jednocześnie skan odręcznego podpisu (faksymile). Podpis można dostarczyć do nas w postaci dobrej jakości skanu (koniecznie czarnym długopisem na białej kartce). Więcej informacji na temat pieczątek faksymile znajdą Państwo na stronie:

Pieczątka z podpisem- faksymile

Pieczątki imienne w 2 kolorach

Dzięki technice grawerowania laserem nasze pieczątki imienne nie tylko gwarantują najwyższą jakość odbicia, ale także mogą mieć więcej niż 1 kolor tuszu. Jeśli chcą Państwo, aby pieczątka imienna wyglądała niestandardowo, możemy ją wykonać w kilku kolorach. Odległość pomiędzy kolorami musi wynosić minimum 3-4 mm. Pieczątki imienne kolorowe często są stosowane w wypadku pieczątek z podpisem (faksymile). Więcej informacji na stronie: pieczątki kolorowe

Wzory czcionek w pieczątkach imiennych

Wzory pieczątek imiennychIstnieje możliwość zastosowania w pieczątce imiennej większości z dostępnych u nas ponad 1000 fontów. Należy jednak pamiętać, iż taka pieczątka ma pełnić przede wszystkim funkcję identyfikująca, w związku z czym podstawowym wymogiem musi być jej czytelność. Pieczątki imienne najczęściej wykonuje się w niewielkich automatach (Wagraf 2s, Colop 20 lub Trodat 4911) ewentualnie w pudełkach kieszonkowych. W pliku znajdującym się po lewej stronie prezentujemy Państwu sugerowane wzory pieczątek imiennych wraz ze szczegółowym opisem zastosowanych czcionek. W wypadku wyboru jednego ze wzorów, przy składaniu zamówienia prosimy o podanie jego nazwy na przykład: wzór A1 lub wzór E3. W linku poniżej znajdą Państwo plik PDF w skali 1:1

Kliknij, aby pobrać plik pdf

Pieczątki imienne – wybór obudowy

Wybór rodzaju nośnika pieczątki imiennej zależy od preferencji danej osoby oraz sposobu w jaki będzie ona wykorzystywana. W wypadku gdy pieczątka jest często użytkowana wygodniejszy w obsłudze jest automat samotuszujący. Do wyboru posiadają Państwo automaty marki Colop, Wagraf, Trodat. Jeśli pieczątka imienna będzie przenoszona sugerujemy rozwiązania z zamknięciem (Wagraf seria b lub s, Trodat wszystkie standardowe modele). W wypadku osób preferujących niewielkie rozmiary sugerujemy do pieczątek imiennych stosować rozwiązania kieszonkowe . Jednak w wypadku częstego użytkowania pieczątki imiennej są mniej praktyczne (nie są to modele samotuszujące, po przystawieniu pieczatki1-2 razy trzeba ją ponownie zatuszować).