Faksymile 2018-05-16T07:44:07+00:00

Oceń stronę

 
4.5450

FAKSYMILE – PIECZĄTKA Z TWOIM PODPISEM

Pieczątka Colop z podpisem-faksymile

Faksymile (faksymila) to rodzaj pieczątki imiennej ze wzorem podpisu. Doskonale sprawdza się na dokumentach, kartkach okolicznościowych, informatorach, broszurach wewnętrznych, itp. Faksymile znacznie usprawnia proces parafowania dokumentów, tworzenia okólników, kartek z życzeniami , spersonalizowanych informatorów, itp.
Aby pieczątka faksymile prezentowała się jak najlepiej i nie odbiegała jakością od oryginalnego podpisu należy pamiętać o kilku zasadach , które przedstawiamy poniżej.

Co to jest faksymile

Pieczatka z podpisem w 2 kolorach

Faksymile(faksymila; faksymilka) w formie pieczątki to dokładna kopia podpisu odręcznego. Ma niezwykle szerokie zastosowanie, pomaga zaoszczędzić czas i doskonale prezentuje się na dokumentach, umowach, kartach okolicznościowych. Faksymile za zgodą właściciela podpisu, może być złożona w jego imieniu i zastępować jego odręczny podpis. Prawo obowiązujące w Polsce określa w jakich warunkach faksymile może zastąpić podpis odręczny.Więcej informacji na ten temat: faksymile definicja

Treść pieczątki faksymile:

Nie ma żadnych odgórnych zasad określających co dokładnie powinno sie znaleźć na faksymile.  Zależy to bowiem od konkretnych potrzeb,  sposobu stosowania, zakresu działalności . Możemy więc wykonać  faksymile:

 • zawierające wyłącznie podpis
 • zawierające  imię i nazwisko oraz stanowisko
 • pieczątkę w kilku kolorach ( na przykład podpis w kolorze niebieskim , pozostała treść w innym )
 • pieczątkę z  inna treścią ( na przykład życzeniami,  numerem uprawnień,  dodatkowa grafiką, itp)

Jak wyrobić  faksymile

Wyrobienie pieczątki z podpisem w firmie Max  jest niezwykle proste. Istnieje 3 sposoby wykonania faksymile :

 • zamówienie faksymile online- mailem Wystarczy wysłać zeskanowany wzór podpisu ( szczegóły przygotowania pliku poniżej ) na adres: biuro@maxsc.com.pl. Prosimy o podanie preferowanego rozmiaru pieczątki, nośnika ( czy chodzi o pieczątkę automatyczną Trodat Wagraf , Colop, pieczątkę na stemplu drewnianym czy w pieczątkę kieszonkową ) i koloru tuszu. Istnieje możliwość wykonania pieczątki  w kilku kolorach ( na przykład podpis w jednym kolorze, pozostała treść w innym. Kolory nie mogą  się ze sobą stykać).
 •  zamówienie faksymile osobiście Wystarczy odwiedzić siedzibę naszej firmy znajdującą się w Warszawie przy ulicy Szyszkowej 21/23 . Złożą Państwo podpis, który zostanie przez nas poddany obróbce graficznej. W tym wypadku pieczątkę faksymile można wykonać nawet od ręki w ciągu około 10-20 minut.
 • dostarczenie podpisu złożonego na kartce. Jeśli podpis dostarcza osoba trzecia wymagane jest oświadczenie osoby składającej podpis. Oświadczenie musi zawierać zgodę na wykonanie kopii podpisu w postaci pieczątki faksymile. Podpis należy koniecznie złożyć na białej kartce czarnym długopisem! Inna forma podpisu może wymagać dodatkowo płatnej i czasochłonnej obróbki graficznej!

Wielkość  faksymile

Z uwagi na różnorodność  podpisów i  przyzwyczajenia użytkowników nie narzucamy określonych wielkości, w jakich wykonamy pieczątkę faksymile. Dlatego właśnie prosimy naszych klientów o określenie spodziewanej wielkości (wystarczy podanie  dłuższego boku , krótszy zostanie określony na podstawie proporcji podpisu ). Trudno nam bowiem przewidzieć optymalną wielkość , która dla każdego będzie inna. Oczywiście w wypadku problemów technicznych lub znacznego zwiększenia kosztu w wypadku określonego wyboru poinformujemy o tym fakcie klienta i przedstawimy możliwe rozwiązania problemu.

Dodatkowe sugestie odnośnie wielkości:

 • Z uwagi na koszty optymalne jest użycie automatów standardowych , a więc o polu  nie większym niż  do 55×20 mm
 • w wypadku podpisów o kształcie innym niż prostokątny sugerujemy użycie  odpowiedniego typu automatu lub stempla: kwadratowego lub okrągłego, co znacząco podniesie komfort użytkowania, zwłaszcza gdy podpis musi zmieścić się w ograniczonym polu
 • faksymile powinna przypominać naturalny podpis, dlatego  prosimy , aby to Państwo okreslilioptymalną wielkość, my zaś postaramy się dopasować odpowiednie i optymalne rozwiązanie.

Faksymile w kilku kolorach

Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserem możemy wykonać pieczątkę z podpisem ( faksymile) w kilku kolorach. Jak dla wszystkich pieczątek kolorowych istnieje jedno podstawowe ograniczenie: kolory nie mogą się stykać, przenikać, nachodzić na siebie. Minimalna odległość pomiędzy różnymi kolorami w pieczątce z podpisem musi wynosić minimum 3 mm. Poniżej prezentujemy możliwe do wykonania kolorowe pieczątki faksymile:
Wzory pieczątki faksymile w kilku kolorach

Koszt wyrobienia faksymile

Koszt wyrobienia faksymile jest zależny od wielu czynników: wielkości pieczątki, sposobu dostarczenia podpisu( skan przesłany mailem, podpis w siedzibie naszej firmy, dostarczenie podpisu na kartce), rodzaju nośnika ( pieczątka automatyczna, pieczątka na kołku drewnianym, w pudełku metalowym lub plastikowym) , trybu wykonania (od ręki lub tryb standardowy).
Najczęściej cena pieczątki z podpisem zamyka się w kwocie od 25 do 50 złotych netto, choć w wypadku niestandardowych zamówień może przekroczyć kwotę 100 zł netto. Jeśli chcą Państwo otrzymać dokładną wycenę prosimy o przesłanie mailem skanu podpisu ( lub przesłanie informacji jaką inną formę dostarczenia podpisu Państwo wybierają), określenie jaki ma być kolor tuszu, wielkość pieczątki i trybu wykonania ( ekspresowy czy standardowy). Jeśli otrzymamy wszystkie powyższe informacje będziemy w stanie przedstawić koszt wyrobienia faksymile. Proszę pamiętać, iż wszystkie dodatkowe prace graficzne są płatne. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami dostarczania podpisu do wyrobienia faksymile.

Wskazówki wykonania odręcznego podpisu do wykorzystania w pieczątce faksymile

 • Podpis powinien być złożony koniecznie na białej kartce czarnym długopisem o jednolitym, intensywnym kolorze.
  Należy unikać stosowania cienkopisów, a także długopisów/flamastrów o grubej linii. Zastosowanie piór zbyt cienkich/za grubych lub w innym kolorze niż czarny może znacząco podwyższyć koszt wykonania pieczątki z podpisem. Należy złożyć podpis czarnym długopisem, nawet jeśli pieczątka ma być w innym kolorze ( w zamówieniu prosimy o dokonanie wyboru koloru tuszu w pieczątce)
 •  Złożony podpis powinien być większy, albo przynajmniej tej samej wielkości, co docelowy podpis w formie faksymile. Jakiekolwiek powiększanie podpisu ze skanu lub dostarczonego na kartce, wymaga długotrwałych i dodatkowo płatnych prac graficznych , które znacząco podnoszą koszt wykonania faksymile.
 •  Najlepiej złożyć 2 lub 3 podpisy. Umożliwi nam to wybranie  optymalnego, najłatwiejszego do obróbki graficznej.
 • Skan wykonany samodzielnie należy zapisać w jednym z następujących formatów( do wyboru) : .pdf ; .jpg, .cdr,  z rozdzielczością 200-300 dpi , bez lub z możliwie niewielką kompresją ( przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów pliku ) Najlepiej, aby kontrast i ostrość był możliwie wysokie ( wyraźny czarny podpis na białym tle) Skan faksymile można wysłać na nasz adres: biuro@maxsc.com.pl

Poniżej prezentujemy właściwie i niewłaściwie złożone podpisy . Należy pamiętać, iż dostarczenie niewłaściwego skanu podpisu może uniemożliwić wykonanie  faksymile, bądź zwiększy jego koszt ( niezbędna będzie dodatkowa obróbka graficzna).

Wzory pieczątek faksymile

Nietypowe zastosowanie faksymile:

 • własna kartka z oryginalnymi życzeniami świątecznymi  (poza tekstem można wykorzystać przykładowe grafiki  pieczątek świątecznych)
 • podpisywanie zdjęć, dyplomów, certyfikatów (w wypadku papierów fotograficznych  warto zastosować tusze specjalistyczne)
 • nietypowa pieczątka imienna (szczególnie w wersji wielokolorowej)
 • pieczątka ex libris zawierająca poza grafiką także podpis
Faksymile pieczątka z podpisem
Faksymile
https://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/pieczatka-faksymile.jpg
Pieczątka faksymile to rodzaj pieczątki , która jest kopią odręcznego podpisu. Faksymile może zawierać także dodatkowe dane jak nazwę zajmowanego stanowiska, imię i nazwisko , numer telefonu , nazwę firmy. w Max wykonasz faksymile nawet od ręki, możesz tez zamówić pieczatkę ze wzorem swojego podpisu online, przesyłając skan mailem
Pieczątki
20-200
PLN
Max pieczątki faksymile