Faksymile2018-08-16T11:16:56+00:00

Oceń stronę

 
4.5450

FAKSYMILE – PIECZĄTKA Z TWOIM PODPISEM

Pieczątka Colop z podpisem-faksymile

Faksymile (faksymila) to rodzaj pieczątki imiennej ze wzorem podpisu. Doskonale sprawdza się na dokumentach, kartkach okolicznościowych, informatorach, broszurach wewnętrznych itp. Faksymile znacznie usprawnia proces parafowania dokumentów, tworzenia okólników, kartek z życzeniami, spersonalizowanych informatorów itp.
Aby pieczątka faksymile prezentowała się jak najlepiej i nie odbiegała jakością od oryginalnego podpisu należy pamiętać o kilku zasadach, które przedstawiamy poniżej.

Co to jest faksymile?

Pieczatka z podpisem w 2 kolorach

Faksymile(faksymila; faksymilka) w formie pieczątki to dokładna kopia podpisu odręcznego. Ma niezwykle szerokie zastosowanie, pomaga zaoszczędzić czas i doskonale prezentuje się na dokumentach, umowach czy kartach okolicznościowych. Faksymile, za zgodą właściciela podpisu, może zostać złożona w jego imieniu i zastępować odręczny podpis. Prawo obowiązujące w Polsce określa w jakich warunkach faksymile może zastąpić podpis odręczny. Więcej informacji na ten temat: faksymile definicja

Treść pieczątki faksymile:

Nie ma żadnych odgórnych zasad określających co dokładnie powinno się znaleźć na faksymile. Zależy to bowiem od konkretnych potrzeb, sposobu stosowania i zakresu działalności. Możemy więc wykonać faksymile:

 • zawierające wyłącznie podpis
 • zawierające imię i nazwisko oraz stanowisko
 • pieczątkę w kilku kolorach (na przykład podpis w kolorze niebieskim a pozostała treść w innym)
 • pieczątkę z  inną treścią (na przykład życzeniami, numerem uprawnień, dodatkowa grafiką itp.)

Jak wyrobić faksymile?

Wyrobienie pieczątki z podpisem w firmie Max  jest niezwykle proste. Istnieją 3 sposoby wykonania faksymile:

 • zamówienie faksymile online – mailem Wystarczy wysłać zeskanowany wzór podpisu (szczegóły przygotowania pliku poniżej) na adres: biuro@maxsc.com.pl Prosimy o podanie koloru tuszu oraz preferowanego rozmiaru pieczątki, nośnika (czy chodzi o pieczątkę automatyczną Trodat Wagraf , Colop, pieczątkę na stemplu drewnianym czy pieczątkę kieszonkową). Istnieje możliwość wykonania pieczątki  w kilku kolorach (na przykład podpis w jednym kolorze a pozostała treść w innym. Kolory nie mogą się jednak ze sobą stykać).
 •  zamówienie faksymile osobiście Wystarczy odwiedzić siedzibę naszej firmy znajdującą się w Warszawie przy ulicy Szyszkowej 21/23 . Złożą Państwo podpis, który zostanie przez nas poddany obróbce graficznej. W tym wypadku pieczątkę faksymile można wykonać nawet od ręki w ciągu około 10-20 minut.
 • dostarczenie podpisu złożonego na kartce. Jeśli podpis dostarcza osoba trzecia wymagane jest oświadczenie osoby składającej podpis. Oświadczenie musi zawierać zgodę na wykonanie kopii podpisu w postaci pieczątki faksymile. Podpis należy koniecznie złożyć na białej kartce czarnym długopisem! Inna forma podpisu może wymagać dodatkowo płatnej i czasochłonnej obróbki graficznej!

Wielkość faksymile

Z uwagi na różnorodność podpisów i przyzwyczajenia użytkowników nie narzucamy określonych wielkości w jakich wykonamy pieczątkę faksymile. Dlatego właśnie prosimy naszych klientów o określenie spodziewanej wielkości (wystarczy podanie dłuższego boku, krótszy zostanie określony na podstawie proporcji podpisu). Trudno nam bowiem przewidzieć optymalną wielkość, która dla każdego klienta będzie inna. Oczywiście w wypadku problemów technicznych lub znacznego zwiększenia kosztu w wypadku określonego wyboru poinformujemy o tym fakcie klienta i przedstawimy możliwe rozwiązania problemu.

Dodatkowe sugestie odnośnie wielkości:

 • z uwagi na koszty optymalne jest użycie automatów standardowych, a więc o polu  nie większym niż do 55 x 20 mm
 • w wypadku podpisów o kształcie innym niż prostokątny sugerujemy użycie odpowiedniego typu automatu lub stempla: kwadratowego albo okrągłego, co znacząco podniesie komfort użytkowania, zwłaszcza gdy podpis musi zmieścić się w ograniczonym polu
 • faksymile powinna przypominać naturalny podpis, dlatego prosimy, aby to Państwo określili optymalną wielkość, my zaś postaramy się dopasować odpowiednie i optymalne rozwiązanie.

Faksymile w kilku kolorach

Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserem możemy wykonać pieczątkę z podpisem (faksymile) w kilku kolorach. Jak dla wszystkich pieczątek kolorowych istnieje jedno podstawowe ograniczenie: kolory nie mogą się stykać, przenikać ani nachodzić na siebie. Minimalna odległość pomiędzy różnymi kolorami w pieczątce z podpisem musi wynosić minimum 3 mm. Poniżej prezentujemy możliwe do wykonania kolorowe pieczątki faksymile:
Wzory pieczątki faksymile w kilku kolorach

Koszt wyrobienia faksymile

Koszt wyrobienia faksymile jest zależny od wielu czynników: wielkości pieczątki, sposobu dostarczenia podpisu (skan przesłany mailem, podpis w siedzibie naszej firmy, dostarczenie podpisu na kartce), rodzaju nośnika (pieczątka automatyczna, pieczątka na kołku drewnianym, w pudełku metalowym lub plastikowym) oraz trybu wykonania (od ręki lub tryb standardowy).
Najczęściej cena pieczątki z podpisem zamyka się w kwocie od 25 do 50 złotych netto, choć w wypadku niestandardowych zamówień może przekroczyć kwotę 100 zł netto. Jeśli chcą Państwo otrzymać dokładną wycenę prosimy o przesłanie mailem skanu podpisu (lub przesłanie informacji jaką inną formę dostarczenia podpisu Państwo wybierają), określenie jaki ma być kolor tuszu, wielkość pieczątki i tryb wykonania (ekspresowy czy standardowy). Jeśli otrzymamy wszystkie powyższe informacje będziemy w stanie przedstawić koszt wyrobienia faksymile. Proszę pamiętać, iż wszystkie dodatkowe prace graficzne są płatne. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami dostarczania podpisu do wyrobienia faksymile.

Wskazówki wykonania odręcznego podpisu do wykorzystania w pieczątce faksymile

 • Podpis powinien być złożony koniecznie na białej kartce czarnym długopisem o jednolitym, intensywnym kolorze.
  Należy unikać stosowania cienkopisów, a także długopisów/flamastrów o grubej linii. Zastosowanie piór zbyt cienkich/za grubych lub w innym kolorze niż czarny może znacząco podwyższyć koszt wykonania pieczątki z podpisem. Należy złożyć podpis czarnym długopisem, nawet jeśli pieczątka docelowo ma być w innym kolorze (w zamówieniu prosimy o dokonanie wyboru koloru tuszu w pieczątce).
 •  Złożony podpis powinien być większy albo przynajmniej tej samej wielkości, co docelowy podpis w formie faksymile. Jakiekolwiek powiększanie podpisu ze skanu lub dostarczonego na kartce wymaga długotrwałych i dodatkowo płatnych prac graficznych, które znacząco podnoszą koszt wykonania faksymile.
 •  Najlepiej złożyć 2 lub 3 podpisy, gdyż umożliwi nam to wybranie optymalnego i najłatwiejszego do obróbki graficznej wzoru.
 • Skan wykonany samodzielnie należy zapisać w jednym z następujących formatów (do wyboru) : .pdf ; .jpg, .cdr,  z rozdzielczością 200-300 dpi, bez lub z możliwie niewielką kompresją (przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów pliku). Najlepiej, aby kontrast i ostrość były możliwie wysokie (wyraźny czarny podpis na białym tle). Skan faksymile można wysłać na nasz adres: biuro@maxsc.com.pl

Poniżej prezentujemy właściwie i niewłaściwie złożone podpisy. Należy pamiętać, iż dostarczenie niewłaściwego skanu podpisu może uniemożliwić wykonanie faksymile bądź zwiększy jego koszt (niezbędna będzie dodatkowa obróbka graficzna).

Wzory pieczątek faksymile

Nietypowe zastosowanie faksymile:

 • własna kartka z oryginalnymi życzeniami świątecznymi (poza tekstem można wykorzystać przykładowe grafiki  pieczątek świątecznych)
 • podpisywanie zdjęć, dyplomów, certyfikatów (w wypadku papierów fotograficznych warto zastosować tusze specjalistyczne)
 • nietypowa pieczątka imienna (szczególnie w wersji wielokolorowej)
 • pieczątka ex libris zawierająca poza grafiką także podpis.
Faksymile pieczątka z podpisem
Faksymile
https://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/pieczatka-faksymile.jpg
Pieczątka faksymile to rodzaj pieczątki , która jest kopią odręcznego podpisu. Faksymile może zawierać także dodatkowe dane jak nazwę zajmowanego stanowiska, imię i nazwisko , numer telefonu , nazwę firmy. w Max wykonasz faksymile nawet od ręki, możesz tez zamówić pieczatkę ze wzorem swojego podpisu online, przesyłając skan mailem
Pieczątki
20-200
PLN
Max pieczątki faksymile