Faksymile-pieczątka z podpisem

Faksymile to rodzaj pieczątki odwzorowującej odręczny podpis. Może również zawierać dodatkowe dane: imię i nazwisko, stanowisko lub opisywać czynność, która potwierdzamy podpisem. W naszej firmie mogą państwo również zamówić faksymile w dwóch kolorach: podpis będzie odbijał się w jednym kolorze, pozostała treść w innym.

Kup teraz online
Formularz zamówienia

Przygotowanie skanu podpisu

Poznaj wytyczne dotyczące wykonania i przesłania skanu podpisu, aby zapewnić najwyższą jakość odbicia i uniknąć dodatkowych kosztów obróbki graficznej
dowiedz się więcej

Treść pieczątki faksymile:

Wzory pieczątki faksymileNie ma żadnych odgórnych zasad określających co dokładnie powinno się znaleźć na faksymile. Zależy to bowiem od konkretnych potrzeb, sposobu stosowania i zakresu działalności. Możemy więc wykonać pieczątki:

  • zawierające wyłącznie podpis
  • zawierające imię i nazwisko oraz stanowisko
  • w kilku kolorach (na przykład podpis w kolorze niebieskim a pozostała treść w innym)
  •  z  inną treścią (na przykład życzeniami, numerem uprawnień, dodatkowa grafiką itp.)

Wielkość faksymile

Z uwagi na różnorodność podpisów i przyzwyczajenia użytkowników nie narzucamy określonych wielkości w jakich wykonamy pieczątkę faksymile. Dlatego właśnie prosimy naszych klientów o określenie spodziewanej wielkości (wystarczy podanie dłuższego boku, krótszy zostanie określony na podstawie proporcji podpisu). Trudno nam bowiem przewidzieć optymalną wielkość, która dla każdego klienta będzie inna. Oczywiście w wypadku problemów technicznych lub znacznego zwiększenia kosztu w wypadku określonego wyboru poinformujemy o tym fakcie klienta i przedstawimy możliwe rozwiązania problemu.

Dodatkowe sugestie odnośnie wielkości:

  • z uwagi na koszty optymalne jest użycie automatów standardowych, a więc o polu  nie większym niż do 55 x 20 mm
  • w wypadku podpisów o kształcie innym niż prostokątny sugerujemy użycie odpowiedniego typu automatu lub stempla: kwadratowego albo okrągłego, co znacząco podniesie komfort użytkowania, zwłaszcza gdy podpis musi zmieścić się w ograniczonym polu
  • faksymile powinna przypominać naturalny podpis, dlatego prosimy, aby to Państwo określili optymalną wielkość, my zaś postaramy się dopasować odpowiednie i optymalne rozwiązanie.

Koszt wyrobienia faksymile

Koszt wyrobienia faksymile jest zależny od wielu czynników: wielkości pieczątki, sposobu dostarczenia podpisu (skan przesłany mailem, podpis w siedzibie naszej firmy, dostarczenie podpisu na kartce), rodzaju nośnika (pieczątka automatyczna, pieczątka na kołku drewnianym, w pudełku metalowym lub plastikowym) oraz trybu wykonania (od ręki lub tryb standardowy).
Najczęściej cena pieczątki z podpisem zamyka się w kwocie od 40 do 100 złotych netto, choć w wypadku niestandardowych zamówień może przekroczyć kwotę 100 zł netto. Jeśli chcą Państwo otrzymać dokładną wycenę prosimy o przesłanie mailem skanu podpisu (lub przesłanie informacji jaką inną formę dostarczenia podpisu Państwo wybierają), określenie jaki ma być kolor tuszu, wielkość pieczątki i tryb wykonania (ekspresowy czy standardowy). Jeśli otrzymamy wszystkie powyższe informacje będziemy w stanie przedstawić koszt wyrobienia faksymile. Proszę pamiętać, iż wszystkie dodatkowe prace graficzne są płatne. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami dostarczania podpisu do wyrobienia faksymile.

Możesz sprawdzić przykładowe ceny faksymile w naszym sklepie online

Wyrobienie pieczątki z podpisem w firmie Max  jest niezwykle proste. Istnieją 3 sposoby wykonania faksymile:

  • zamówienie faksymile mailem Wystarczy wysłać zeskanowany wzór podpisu (szczegóły przygotowania pliku poniżej) na adres: biuro@maxsc.com.pl Prosimy o podanie koloru tuszu oraz preferowanego rozmiaru pieczątki, nośnika (czy chodzi o pieczątkę automatyczną Trodat Wagraf , Colop, pieczątkę na stemplu drewnianym czy pieczątkę kieszonkową). Istnieje możliwość wykonania pieczątki  w kilku kolorach (na przykład podpis w jednym kolorze a pozostała treść w innym. Kolory nie mogą się jednak ze sobą stykać).
  •  zamówienie faksymile osobiście Wystarczy odwiedzić siedzibę naszej firmy znajdującą się w Warszawie przy ulicy Szyszkowej 21/23 . Złożą Państwo podpis, który zostanie przez nas poddany obróbce graficznej. W tym wypadku pieczątkę faksymile można wykonać nawet od ręki w ciągu około 10-20 minut.
  • dostarczenie podpisu złożonego na kartce. Jeśli podpis dostarcza osoba trzecia wymagane jest oświadczenie osoby składającej podpis. Oświadczenie musi zawierać zgodę na wykonanie kopii podpisu w postaci pieczątki faksymile. Podpis należy koniecznie złożyć na białej kartce czarnym długopisem! Inna forma podpisu może wymagać dodatkowo płatnej i czasochłonnej obróbki graficznej!

Nietypowe zastosowanie faksymile:

-własna kartka z oryginalnymi życzeniami świątecznymi (poza tekstem można wykorzystać przykładowe grafiki  pieczątek świątecznych)

-podpisywanie zdjęć, dyplomów, certyfikatów (w wypadku papierów fotograficznych warto zastosować tusze specjalistyczne)

-nietypowa pieczątka imienna (szczególnie w wersji wielokolorowej)

-pieczątka ex libris zawierająca poza grafiką także podpis.

Poniżej prezentujemy przykładowe wzory i wielkości pieczątek faksymile.  Rodzaj i wielkość automatu dopasowujemy każdorazowo do potrzeb klienta.