FAKSYMILE – PIECZĄTKA Z TWOIM PODPISEM

Pieczątka Colop z faksymile

Faksymile (faksymila) to pieczątka zawierająca kopie podpisu odręcznego.  Doskonale sprawdza się na dokumentach, kartkach okolicznościowych, informatorach, broszurach wewnętrznych itp. Faksymile znacznie usprawnia proces parafowania dokumentów, tworzenia okólników, kartek z życzeniami, spersonalizowanych informatorów itp.
Aby pieczątka faksymile prezentowała się jak najlepiej i nie odbiegała jakością od oryginalnego podpisu należy pamiętać o kilku zasadach, które przedstawiamy poniżej.

Przygotowanie skanu podpisu

Faksymile w formie pieczątki powinien wyglądać naturalnie, dlatego niezwykle ważne jest dostarczenie optymalnego skanu podpisu . Warto zapoznać się z tymi wskazówkami przed wysłaniem zamówienia
dowiedz się więcej

Treść pieczątki faksymile:

Wzory pieczątki faksymileNie ma żadnych odgórnych zasad określających co dokładnie powinno się znaleźć na faksymile. Zależy to bowiem od konkretnych potrzeb, sposobu stosowania i zakresu działalności. Możemy więc wykonać pieczątki:

 • zawierające wyłącznie podpis
 • zawierające imię i nazwisko oraz stanowisko
 • w kilku kolorach (na przykład podpis w kolorze niebieskim a pozostała treść w innym)
 •  z  inną treścią (na przykład życzeniami, numerem uprawnień, dodatkowa grafiką itp.)

Wielkość faksymile

Z uwagi na różnorodność podpisów i przyzwyczajenia użytkowników nie narzucamy określonych wielkości w jakich wykonamy pieczątkę faksymile. Dlatego właśnie prosimy naszych klientów o określenie spodziewanej wielkości (wystarczy podanie dłuższego boku, krótszy zostanie określony na podstawie proporcji podpisu). Trudno nam bowiem przewidzieć optymalną wielkość, która dla każdego klienta będzie inna. Oczywiście w wypadku problemów technicznych lub znacznego zwiększenia kosztu w wypadku określonego wyboru poinformujemy o tym fakcie klienta i przedstawimy możliwe rozwiązania problemu.

Dodatkowe sugestie odnośnie wielkości:

 • z uwagi na koszty optymalne jest użycie automatów standardowych, a więc o polu  nie większym niż do 55 x 20 mm
 • w wypadku podpisów o kształcie innym niż prostokątny sugerujemy użycie odpowiedniego typu automatu lub stempla: kwadratowego albo okrągłego, co znacząco podniesie komfort użytkowania, zwłaszcza gdy podpis musi zmieścić się w ograniczonym polu
 • faksymile powinna przypominać naturalny podpis, dlatego prosimy, aby to Państwo określili optymalną wielkość, my zaś postaramy się dopasować odpowiednie i optymalne rozwiązanie.

Koszt wyrobienia faksymile

Koszt wyrobienia faksymile jest zależny od wielu czynników: wielkości pieczątki, sposobu dostarczenia podpisu (skan przesłany mailem, podpis w siedzibie naszej firmy, dostarczenie podpisu na kartce), rodzaju nośnika (pieczątka automatyczna, pieczątka na kołku drewnianym, w pudełku metalowym lub plastikowym) oraz trybu wykonania (od ręki lub tryb standardowy).
Najczęściej cena pieczątki z podpisem zamyka się w kwocie od 25 do 50 złotych netto, choć w wypadku niestandardowych zamówień może przekroczyć kwotę 100 zł netto. Jeśli chcą Państwo otrzymać dokładną wycenę prosimy o przesłanie mailem skanu podpisu (lub przesłanie informacji jaką inną formę dostarczenia podpisu Państwo wybierają), określenie jaki ma być kolor tuszu, wielkość pieczątki i tryb wykonania (ekspresowy czy standardowy). Jeśli otrzymamy wszystkie powyższe informacje będziemy w stanie przedstawić koszt wyrobienia faksymile. Proszę pamiętać, iż wszystkie dodatkowe prace graficzne są płatne. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami dostarczania podpisu do wyrobienia faksymile.

Wyrobienie pieczątki z podpisem w firmie Max  jest niezwykle proste. Istnieją 3 sposoby wykonania faksymile:

 • zamówienie faksymile mailem Wystarczy wysłać zeskanowany wzór podpisu (szczegóły przygotowania pliku poniżej) na adres: biuro@maxsc.com.pl Prosimy o podanie koloru tuszu oraz preferowanego rozmiaru pieczątki, nośnika (czy chodzi o pieczątkę automatyczną Trodat Wagraf , Colop, pieczątkę na stemplu drewnianym czy pieczątkę kieszonkową). Istnieje możliwość wykonania pieczątki  w kilku kolorach (na przykład podpis w jednym kolorze a pozostała treść w innym. Kolory nie mogą się jednak ze sobą stykać).
 •  zamówienie faksymile osobiście Wystarczy odwiedzić siedzibę naszej firmy znajdującą się w Warszawie przy ulicy Szyszkowej 21/23 . Złożą Państwo podpis, który zostanie przez nas poddany obróbce graficznej. W tym wypadku pieczątkę faksymile można wykonać nawet od ręki w ciągu około 10-20 minut.
 • dostarczenie podpisu złożonego na kartce. Jeśli podpis dostarcza osoba trzecia wymagane jest oświadczenie osoby składającej podpis. Oświadczenie musi zawierać zgodę na wykonanie kopii podpisu w postaci pieczątki faksymile. Podpis należy koniecznie złożyć na białej kartce czarnym długopisem! Inna forma podpisu może wymagać dodatkowo płatnej i czasochłonnej obróbki graficznej!

Nietypowe zastosowanie faksymile:

 • własna kartka z oryginalnymi życzeniami świątecznymi (poza tekstem można wykorzystać przykładowe grafiki  pieczątek świątecznych)
 • podpisywanie zdjęć, dyplomów, certyfikatów (w wypadku papierów fotograficznych warto zastosować tusze specjalistyczne)
 • nietypowa pieczątka imienna (szczególnie w wersji wielokolorowej)
 • pieczątka ex libris zawierająca poza grafiką także podpis.