Wydajny, zapewniający wyraźne odbicie tusz do tkanin naturalnych. Zgodnie z zapewnieniem producenta tusz po ok. 12 godzinach od aplikacji zyskuje zwiększoną odporność na pranie w wysokiej temperaturze ( do  90 stopni) , spieranie i większość środków stosowanych w pralniach chemicznych.

Dodatkowe zalecenia: w celu maksymalnej ochrony zaleca się stosowanie tuszu dopiero po pierwszym praniu, które usunie ewentualne środki ochronne z materiału.  Po aplikacji zaleca się  wykonać pierwsze pranie nie wcześniej niż po 12 godzinach .

Przeznaczenie: tkaniny naturalne: len, wełna, bawełna, jedwab, sztuczny jedwab. Przed aplikacją  zaleca się wykonanie próbki na wybranym materiale w celu  oceny jego przydatności .  Tusz nie jest raczej polecany do tkanin sztucznych z uwagi na ich zmniejszoną chłonność . Jednak z uwagi na różnorodność tkanin producent zaleca wykonanie próby na danej tkaninie sztucznej.

Kolorystyka: czarny, czerwony, niebieski, żółty. Niektóre kolory mogą być dostępne na zamówienie

Czas schnięcia( zależny od wielu czynników): z reguły 20-60 sekund ,  pełne właściwości zyskuje po ok. 12 godzinach.

Wartość PH: ~ 6 ± 1 (20°C)

Lepkość: niska do średniej, ~ 20-60s (wg 4mm kubka Forda)

Płytka tekstowa: guma grawerowana laserowo, zwłaszcza multi, płytka/czcionka metalowa.  Stosowanie do pieczątek  polimerowych może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia

Poduszka/tuszownica: producent zaleca stosowanie poduszki specjalnej (filcowej)

Rozcieńczalnik: Coloris 465

Dostępne opakowania: 50 g, 1 kg (tylko na zamówienie)

karta charakterystyki Tuszu Berolin-Ariston kolor czarny