WYMIARY PŁYTKI TEKSTOWEJ W AUTOMATACH COLOP, TRODAT, WAGRAF

Wielkość płytki tekstowej w automacie

W naszej ofercie w chwili obecnej znajduje się ponad 80 modeli automatów trzech wiodących firm: Colop, Wagraf i Trodat. Oferujemy pieczątki automatyczne od wielkości 10×10 mm po automat szkieletowy o polu 103×53 mm. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami i utrzymaniu wysokich stanów magazynowych (posiadamy w magazynach każdorazowo ok. 4-5 tys. automatów) możemy zaoferować większość z nich nawet w usłudze ekspresowej. W wypadku braku danego automatu samotuszującego istnieje możliwość sprowadzenia go na zamówienie, nawet w wypadku jednej sztuki (pod warunkiem dostępności w magazynie producenta). Dzięki zdobywanemu od 1995 doświadczeniu z zakresu wyrobu pieczątek i techniki grawerowania staramy się każdorazowo zoptymalizować parametry projektu i wybrać najlepszy automat lub inny nośnik pieczątki. Staramy się doradzić najlepszy dobór wielkości, czcionek przesyłamy klientowi wstępny projekt do akceptacji. Oferujemy także na naszej stronie gotowe wzory, które ułatwią Państwu dokonanie wyboru optymalnej oferty.
Poniżej prezentujemy katalog najpopularniejszych automatów samotuszujących wraz z prezentacją wielkości płytek tekstowych w jakie można w nich umieścić. Podane wymiary zawierają tzw. margines bezpieczeństwa-podaliśmy realną powierzchnię, którą w całości można wykorzystać. Stąd podane przez nas wymiary różnią się od tych, które sugerują producenci.
Należy także pamiętać, iż stosowanie zbyt małej wielkości czcionki może skutkować brakiem czytelności pieczątki , nawet umieszczonej w automacie samotuszującym. W wypadku samodzielnego projektowania pieczątki sugerujemy użycie czcionki nie mniejszej niż 6-7 punktów.

Katalog pieczątek Colop, Wagraf,Trodat – wielkość płytki tekstowej ( gumki)