Stempel do laku i referentka

Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie w biurach, urzędach, bankach jak i do celów prywatnych.  Najczęściej korzysta się z nich przy zabezpieczaniu pomieszczeń, szaf, kopert, szuflad. Stosuje się plastelinę lub lak, przy czym lak nadaje się do tego celu doskonale z uwagi na dużą kruchość. Próba usunięcia pieczęci lakowej kończy się jej uszkodzeniem (wykruszeniem).

Stempel do laku

Stemple do laku wykonujemy w technice grawerowania laserowego zapewniającego najwyższą precyzję wykonania i odbicia. W ofercie posiadamy stemple o średnicy 35 mm z drewnianą rączką. Stempel do laku może  występować w wersji z odbiciem wypukłym ( treść i grafika w laku będą wypukłe) lub wklęsłym. Druga wersja z uwagi na czasochłonność wykonania jest znacznie droższa. Termin wykonania to z reguły 1-2 dni robocze od momentu zatwierdzenia projektu.

Referentka

Referentka

Referentka wykonana jest z mosiądzu, ma średnicę 20 mm i posiada uchwyt typu brelok. Może być wykonana w wersji z odbiciem wypukłym lub wklęsłym Dzięki wykonaniu w technice grawerowania laserowego oferujemy nie tylko najwyższą dostępna precyzję i jakość odbicia, ale również możliwość wykonania także w trybie ekspresowym – nawet w ciągu 1-2 godzin od momentu zatwierdzenia projektu.

Lak do stempli

W naszej ofercie znajdą Państwo bogatą ofertę laku do stempli i referentek. Dostępne kolory: czarny, czerwony(ceglasty), bordowy, brązowy, zielony, niebieski, srebrny, złoty. Sprzedawany jest w laskach (50 g) lub opakowaniach 1 kg (20 lasek). Przed złożeniem zamówienia prosimy sprawdzić dostępność.

Stemple do laku i referentki- przykładowe realizacje

Zastosowanie:

– zabezpieczenie dokumentów
– zabezpieczanie teczek, kopert, gwarancji, dokumentów
– dyplomy, certyfikaty
– zaproszenia ślubne, komunijne
– zabezpieczenie butelek
– znakowanie opakowań prezentów
– wyróżnienie produktów ekskluzywnych, limitowanych serii

Treść  referentki/stempla do laku

Technika grawerowania laserem fibrowym gwarantuje wysoką precyzję wykonania i odbicia. Należy jednak pamiętać, iż w wypadku tak niewielkich powierzchni  sugerujemy stosowanie prostych grafik i niewielkiej ilości tekstu. W przeciwnym wypadku odbicie może być mało czytelne. W cenę wykonania referentki lub stempla do laku wliczone jest przygotowanie podstawowego projektu tekstowego i/lub graficznego (jeśli otrzymamy grafikę w pliku wektorowym ). Istnieje też możliwość przygotowania projektu rozbudowanego, w oparciu o wytyczne przesłane przez państwa (przy czym jest to dodatkowo płatna usługa). Standardowa wycena dotyczy wykonania referentki lub stempla do laku oferującego odbicie wypukłe. W wypadku  odbicia wklęsłego (treść i grafika w laku będą wklęsłe) koszt jest wyższy, kalkulowany indywidualnie.

Jak zamówić ?

W wypadku stempli tekstowych wystarczy wysłać tekst, który chcą Państwo umieścić na referentce/stemplu. Jeśli ma on być rozmieszczony w konkretny sposób – prosimy o podanie wytycznych (z określeniem co ma być na górze, co na dole, co w środku).
Jeśli chcą Państwo zamówić stempel do laku z grafiką, prosimy o jej przesłanie (aby uniknąć dodatkowych kosztów obróbki prosimy o przesłanie grafiki wektorowej z czcionkami zmienionymi na krzywe). Należy także określić czy odbicie  stempla lub referentki ma być wypukłe czy wklęsłe. Wersja z odbiciem wklęsłym jest droższa.

Ile trwa wykonanie referentki lub stempla?

Referentki i stemple do laku wykonujemy samodzielnie, dlatego istnieje możliwość wykonania ich w trybie standardowym (1-2 dni robocze) lub ekspresowym (referentka od ręki w ciągu ok. 1-2 godzin od zatwierdzenia projektu).

Bez względu na termin, dzięki zastosowaniu nowoczesnego grawerowania laserem zawsze otrzymują Państwo produkt najwyższej jakości. Tryb ekspresowy zależy od wielkości stempla, stopnia skomplikowania grafiki i rodzaju odbicia (w wypadku odbicia wklęsłego czas wykonania stempla jest znacznie dłuższy).

Poszukują Państwo innych metod zabezpieczenia dokumentów? Proponujemy zapoznać się z nasza stroną poświęconą technice suchych stempli wyciskanych w różnych materiałach: suche stemple