Stemple do laku i referentki

Sklep online

Stempel do laku/referentka

referentka do lakuStemple do laku i referentki to nowość w naszej ofercie. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie w biurach, urzędach, bankach jak i do zastosowań prywatnych.  Najczęściej korzysta się z nich przy zabezpieczaniu pomieszczeń, szaf, kopert, szuflad. Do celów zabezpieczenia stosuje się plastelinę lub lak, przy czym lak nadaje się do tego celu doskonale z uwagi na dużą kruchość. Próba usunięcia pieczęci lakowej kończy się jej uszkodzeniem/wykruszeniem.

Inne zastosowania pieczęci lakowej:
– zabezpieczenie dokumentów
– zabezpieczanie teczek, kopert, gwarancji, dokumentów
– dyplomy, certyfikaty
– zaproszenia ślubne, komunijne
– zabezpieczenie butelek
– znakowanie opakowań prezentów
– wyróżnienie produktów ekskluzywnych, limitowanych serii

Dostępne wielkości referentki i stempla do laku

Stempel do laku 35 mmObecnie w naszej ofercie posiadamy mosiężne referentki o średnicy 20 mm . Dla ułatwienia obsługi zaopatrzone są one w duże mosiężne kółko.

Na referentce możemy wygrawerować zarówno tekst jak i grafikę.

Stemple do laku występują w średnicy 35 mm

Treść  referentki/stempla do laku

Technika grawerowania laserem fibrowym gwarantuje wysoką precyzję wykonania i odbicia. Należy jednak pamiętać, iż w wypadku tak niewielkich powierzchni  sugerujemy stosowanie prostych grafik i niewielkiej ilości tekstu. W przeciwnym wypadku odbicie może być mało czytelne. W cenę wykonania referentki lub stempla do laku wliczone jest przygotowanie podstawowego projektu tekstowego i/lub graficznego (jeśli otrzymamy grafikę w pliku wektorowym ). Istnieje też możliwość przygotowania projektu rozbudowanego, w oparciu o wytyczne przesłane przez państwa (przy czym jest to dodatkowo płatna usługa). Standardowa wycena dotyczy wykonania referentki lub stempla do laku oferującego odbicie wypukłe. W wypadku  odbicia wklęsłego (treść i grafika w laku będą wklęsłe) koszt jest wyższy, kalkulowany indywidualnie.

Jak zamówić  pieczątki do laku/referentki?

W wypadku stempli tekstowych wystarczy wysłać tekst, który chcą Państwo umieścić na referentce. Jeśli ma on być rozmieszczony w konkretny sposób – prosimy o podanie wytycznych (z określeniem co ma być na górze, co na dole, co w środku).
Jeśli chcą Państwo zamówić stempel do laku z grafiką, prosimy o jej przesłanie (aby uniknąć dodatkowych kosztów obróbki prosimy o przesłanie grafiki wektorowej z czcionkami zmienionymi na krzywe). Należy także określić czy odbicie  stempla lub referenkti ma być wypukłe czy wklęsłe. Wersja z odbiciem wklęsłym jest droższa.

Ile trwa wykonanie referentki?

Referentki i stemple do laku wykonujemy samodzielnie , dlatego istnieje możliwość wykonania ich w trybie standardowym (1-2 dni robocze) lub ekspresowym (referentka od ręki w ciągu ok. 1-2 godzin od zatwierdzenia projektu).

Bez względu na termin, dzięki zastosowaniu nowoczesnego grawerowania laserem zawsze otrzymują Państwo produkt najwyższej jakości. Tryb ekspresowy zależy od wielkości stempla, stopnia skomplikowania grafiki i rodzaju odbicia (w wypadku odbicia wklęsłego czas wykonania stempla jest znacznie dłuższy).

Lak do stempli i referentek

W sprzedaży posiadamy lak do stempli i referentek. Oferowany jest on w laskach o gramaturze 50 g lub w opakowaniach zbiorczych 1 kg (20 lasek po 50 g).

Dostępne kolory laku: czarny, czerwony, burgundowy/wiśniowy, zielony, granatowy, złoty, srebrny.

Prosimy o sprawdzenie dostępności danego koloru w momencie składania zamówienia.

Poszukują Państwo innych metod zabezpieczenia dokumentów? Proponujemy zapoznać się z nasza stroną poświęconą technice suchych stempli wyciskanych w różnych materiałach: suche stemple