Pieczątki księgowe2018-09-02T12:19:22+00:00

Oceń stronę

 
4.5163

PIECZĄTKI KSIĘGOWE  – gotowe wzory z możliwością zmiany

Max wykonuje pieczątki w najlepszej obecnie dostępnej technologii – grawerowania laserem. Gwarantuje ona wysoką jakość odbicia oraz umożliwia wykonanie pieczątki nawet w 5 minut.

Pieczątki księgowe stanowią istotną część wyrabianych przez nas pieczątek. Od prostych datowników, numeratorów, pieczątki z typowymi hasłami (zapłacono gotówką, przelew, priorytet, wpłynęło) przez pieczątki dekretacyjne, celne aż do dużych stempli tabelarycznych. W naszej bazie znajduje się wiele typowych, gotowych wzorów pieczątek księgowych, które na życzenie klienta można spersonalizować i dostosować do konkretnego zamówienia. Wykonujemy stemple księgowe do rozmiaru 15×20 cm lub 12×24 cm na kołkach drewnianych zaś same płytki tekstowe pieczątek do rozmiaru kartki formatu A4 (210×297 mm). Możliwe jest wykonanie stempli zarówno z odbicia posiadanego przez klienta jak i z pliku wektorowego, który zostanie nam wysłany.  Poniżej przedstawiamy Państwu wzory pieczątek i stempli dla księgowości.  Istnieje możliwość wykonania proponowanego poniżej wzoru pieczątki lub – w zależności od Państwa potrzeb – dowolnego jego modyfikacji.

Wzór pieczątki “za zgodność z oryginałem”

Wzór pieczątki za zgodność z oryginałem

Pieczątka “za zgodność z oryginałem” jest jedną z  popularniejszych pieczątek z gotowymi hasłami. Najczęściej wykonuje się ją w niewielkim automacie. Prezentowany wzór został przygotowany do automatu Wagraf 2/Colop 20/Trodat 4911. Można także zastosować kołek drewniany, pudełko metalowe lub plastikowe. Sugerowany kolor tuszu to czarny, niebieski lub czerwony.
Pieczątkę ” za zgodność z oryginałem ” lub potwierdzam za zgodność z oryginałem ” można wykonać także z   jako datownik z tekstem.   Sugerowane rozwiązanie to: mniejszy, plastikowy datownik Colop S260 lub większy metalowy szkieletowy D30/Trodat 5440 /Colop 2360 . Datownik ” za zgodność z oryginałem ” w formie automatu metalowego polecamy w wypadku  częstego użytkowania

Wzór pieczątki z datownikiem i hasłem ” Potwierdzam za zgodność z oryginałem “

Datownik z hasłem za zgodność z oryginałem

Datownik za zgodność z oryginałem

Wielkość: 55mm x 34 mm

Kolejna pieczątka z datą tym razem bardziej przydatna w biurach radców prawnych. Z uwagi na wymóg prawny zastosowania odpowiedniej treści datownik to nie typowy Huzar D30, a jego większy odpowiednik Huzar 140. Nośniki: datownik metalowy szkieletowy Wagraf D140 o polu tekstowym do 55×34 mm. Pieczątka radcy prawnego ma najczęściej taką formę: tekst “potwierdzam za zgodność z oryginałem”, następnie miejscowość, data, imię i nazwisko oraz określenie “radca prawny”. W wypadku automatu Huzar 140 istnieje możliwość zastosowania innego koloru tuszu dla daty a innego dla pozostałej treści.

W środkowym oknie znajduje się data, która jest zmieniana ręcznie. Pod datą pozostaje miejsce na imię, nazwisko oraz stanowisko lub inne dane          ( maksymalnie 2 linie tekstu).

Wzór pieczątki z datownikiem i hasłem “wpłynęło”

Wzór pieczatki wpłynęło z datownikiem

Datownik wpłynęło

Jeden z popularniejszych typów datowników metalowych , który ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest niezwykle przydatny zarówno do potwierdzenia wpływu dokumentów jak i listów czy przesyłek. Najczęściej wykonuje się go w schemacie: tekst “wpłynęło”, pod nim data oraz nazwa firmy. Taki datownik można także wzbogacić o logo firmy łącząc jego praktyczną funkcję z dodatkową reklamą firmy. Wielkość: 44mm x 29 mm wystarczy do umieszczenia do 2-3 linii nad i pod datą. Nośniki: datownik metalowy szkieletowy Wagraf D30 lub Colop 2360. W środkowym oknie znajduje się data (zmieniana ręcznie). Automat Wagraf Huzar D30 dodatkowo oferuje możliwość zastosowania innego koloru tuszu dla daty a innego dla pozostałej treści.

Wzór pieczątki dekretacyjnej “Sprawdzono po względem…”
Pieczątka “sprawdzono pod względem…” jest niezastąpiona w każdej firmie czy dziale księgowym prowadzącym pełną księgowość. Bez niego dekretacja dokumentów jest praktycznie niemożliwa. Przedstawiamy kilka przykładowych, uniwersalnych wzorów, które można odpowiednio dopasować do Państwa specyficznych potrzeb (zmiana kolejności/długości linii, zmiana stanowisk, zmiana układu itp.). Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie wzoru i ewentualnych dodatkowych zmian w pieczątce dekretacyjnej.

Wzór nr 1 pieczątki dekretacyjnej

Wzór pieczątki dekretacyjnej

Pieczątka dekretacyjna “sprawdzono pod względem”

To najbardziej popularny i uniwersalny wzór pieczątki do dekretacji zoptymalizowany do użycia z automatem Colop 60. Istnieje możliwość zastosowania stempla drewnianego (w tym wypadku wymagana jest dodatkowa poduszka z tuszem).
Standardowo pieczątka automatyczna Colop może zawierać tusz: czarny, niebieski, czerwony, zielony.

Wzór nr 2 pieczątki dekretacyjnej

Pieczątka dekretacyjna według popularnego wzoru stosowanego od wielu lat. Z uwagi na kształt jest dosyć wygodna, gdyż zajmuje mało miejsca. Jej minusem jest jednak fakt, iż przystosowana została wyłącznie do stosowania na kołku drewnianym (niestety nie ma takiej wielkości automatów samotuszujących).

Pieczątka dekretacyjna wzór nr 2

Wzór nr 2 pieczątki dekretacyjnej

Wzór nr 3 pieczątki dekretacyjnej

Pieczątka w wersji minimalistycznej, ale zawierająca wszystkie niezbędne pola. Jest jasna i przejrzysta, z dużymi polami do samodzielnego wypełnienia. Pieczątka zoptymalizowana do automatu Colop 60, można ją także zastosować na kołku drewnianym.

Wzór 3 pieczątki dekretacyjnej

Pieczatka dekretacyjna wzór nr 3

Dekretacja faktur

Wzór pieczątki do dekretacji faktur tym razem w wersji na standardowy automat Wagraf 4/Trodat 4913 /Colop 40. Możliwe jest zastosowanie drewnianego kołka a także pudełka kieszonkowego (metalowego lub plastikowego). Jest to wersja budżetowa, zawierająca tylko podstawowe i niezbędne pola (wielkość: 55×20 mm).

pieczatka do dekretacji faktur

Wzór pieczątki rachunek sprawdzono:

Wzór pieczątki rachunek sprawdzono

Pieczątka rachunek sprawdzono

Pieczątka do dekretacji przeznaczona do opisu księgowego faktur. Sugerowana wielkość 103×50 mm sprawia, iż można ją wykonać zarówno na kołku drewnianym (który wymaga jednak dodatkowej poduszki z tuszem) jak i w dużym automacie szkieletowym Colop 3900. Automat szkieletowy metalowy polecamy szczególnie tym z państwa, którzy będą z niego bardzo często korzystali (kilkadziesiąt/kilkaset razy dziennie), gdyż jest wtedy znacznie wygodniejsza i szybsza w obsłudze, co rekompensuje jej koszt. Pieczątka w automacie Colop 3900 standardowo napełnione tuszem (do wyboru kolory czarny, czerwony, zielony, niebieski).

Wzór pieczątki wydatki strukturalne

Wzór pieczatki wydatki strukturalne

Pieczątki wydatki strukturalne

Pieczątka służąca do oznaczenia wydatków strukturalnych. Występuje w 3 wersjach różniących się od siebie przede wszystkim szczegółowością i wielkością. Wszystkie można umieścić na automatach samotuszujących. Wzór pieczątki nr 1 przeznaczony jest do automatu Trodat 5211, wzór nr 2 do Colopa 50, wzór nr 3 jest wersją “budżetową”, przeznaczoną do taniego, ale bardzo dobrego standardowego automatu samotuszującego Wagraf 4.

Wzór pieczątki: kwota winien ma

wzor_pieczatki_ksiegowej_kwota
Typowa pieczątka do działu księgowości przydatna przy sporządzaniu bilansu środków. Prosta, czytelna tabela, którą można dowolnie zmniejszyć lub powiększyć. Wzór przygotowany jest do wielkości 83×53 mm dzięki czemu istnieje możliwość zastosowania zarówno automatu metalowego szkieletowego Trodat 5211 jak i kołka drewnianego. Możliwe jest także zastosowanie zmniejszonego wymiaru (na przykład do Automatu Colop 60 o polu 35×74 cm czy Colop 55 o polu 38×58 cm). Jeśli istnieje potrzeba do wzoru pieczątki kwota winien można także dodać dodatkowe pola.

Pieczątka księgowa
Pieczatki księgowe
https://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/pieczatka-ksiegowa-sprawdzono.jpg
Pieczątki księgowe to grupa pieczątek , które zawierają gotowe hasła, tabele, formuły tekstowe. Najczęściej użytkowane są pieczątki dekretacyjne, datowniki wpłynęło, pieczątki potwierdzające za zgodność z oryginałem , bilansujące. W Max posiadamy największy wybór automatów samotuszujących , dzięki którym możemy wykonać pieczątkę automatyczną nawet o wielkości 103x53 mm . Największa pieczątka na stemplu drewnianym może mieć wymiar 205x145 mm
Pieczątki stemple
12-300
PLN
Max pieczątki księgowe