Sprawdź ofertę stempli drewnianych z pogłębionym grawerem w sklepie online

Największy wybór stempli drewnianych na rynku, ponad 120 modeli od 15 mm do 200x150 mm. Stemple płaskie i kołyskowe, kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Możliwość zamówienia różnych stopni pogłębienia graweru.
Kup teraz

Płytki tekstowe do wszystkich pieczątek wykonujemy w technice grawerowania laserem. Poza gwarancją najwyższej dostępnej na rynku jakości odbicia umożliwia ona wykonanie pieczątek bardziej szczegółówych niż w innych technikach. Dodatkowym atutem jest także znacząco wyższa kontrola nad głębokością grawera.

Co to jest głębokość grawera?

Głębokość grawera to nic innego jak wysokość liter i grafiki. W procesie grawerowania laserem niepotrzebna powierzchnia gumy (tzw. tło) jest częściowo usuwana. Im więcej materiału zostanie usunięte, tym wyższe będą litery i elementy grafiki. Z uwagi na dbałość o najwyższą jakość produktu nawet w tzw. standardom grawerze stosujemy znacznie głębszy grawer niż  jest to przyjęte. Normą na rynku jest stosowanie grawera na poziomie 0,5 mm, u nas z reguły grawer standardowy ma ok. 0.7-1,0 mm (grubość gumy to 2,4 mm). Grawer pogłębiony może dochodzić do 1,5-1,8 mm.

Czy grawer standardowy oznacza gorszą jakość?

Wysoka jakość sprzedawanych produktów i zadowolenie klienta to nasze priorytety. Staramy się także każdorazowo oferować towar łączący wysoką jakość przy  konkurencyjnej cenie. Pogłębiony grawer wymaga stosowania znacznie dłuższego czasu grawerowania, co powoduje wzrost ceny. Jednocześnie w wielu wypadkach głęboki grawer nie ma uzasadnienia technologicznego, gdyż jego zastosowanie nie wpływa na polepszenie jakości. Dlatego głębszy grawer oferujemy  tylko w uzasadnionych technicznie przypadkach. Oczywiście na życzenie klienta możemy pogłębić grawer w każdym wypadku.

Kiedy warto zastosować głębszy grawer?

Stosowanie głębokiego grawera uzasadnione jest w wypadku:

  • stempli i pieczątek wielkoformatowych,
  • pieczątek graficznych ze skomplikowaną grafiką (np ex libris , faksymile),
  • stempli o nietypowym zastosowaniu (do wyciskania w glinie, mydle, itp),
  • stempli w których stosowane są nietypowe tusze,
  • płytek tekstowych wykonanych z gumy ryflowanej,
  • płytki tekstowe z nierównomiernym rozkładem tekstu grafiki na powierzchni (z dużymi pustymi polami),
  • pieczątki z tabelami, pustymi miejscami o większej powierzchni.

Dlaczego głębszy grawer oznacza wyższą cenę?

Parametry grawerowania staramy się każdorazowo dobrać tak, aby zapewnić najlepszą jakość odbicia przy zachowaniu jak najlepszej ceny. Pogłębienie grawera znacząco wydłuża czas wykonania. Laser jest urządzeniem niezwykle precyzyjnym,  zapewniającym wysoką jakość, jednak  drogim w eksploatacji . Pogłębienie grawera nawet o 0,2- 0,4  mm oznacza często  2-3 krotnie dłuższy czas grawera. Wykonanie wielkoformatowej gumki o wymiarach  20×15 cm, z pogłębionym grawerem wymaga często 3-5 godzin!

Jakie korzyści daje głębszy grawer:

Pieczątki graficzne: większa precyzja odbicia cienkich linii, zapobieganie zalaniu tuszem niewielkich powierzchni pustych otoczonych polami zatuszowanymi (na przykład środki niewielkich liter, grafiki/tekst w negatywie).

Duże pieczątki: większa precyzja odbicia zwłaszcza cienkich linii, zmniejszenie prawdopodobieństwa odbijania się tła w wypadku zbyt silnego zatuszowania stempla w poduszce.

Stemple drewniane: zmniejszenie prawdopodobieństwa odbijania się tła w wypadku zbyt silnego zatuszowania stempla w poduszce.

Powiązane informacje

Odbijanie się tła

Jak uzyskać najlepsze odbicie stempla?

“Efekt pieczątki”, czyli co oznacza, że tusz nie daje 100% pokrycia

Wpływ rodzaju i jakości papieru na odbicie