Tusz szybkoschnący, pigmentowy, na bazie alkoholu,  dający kontrastowe odbicie.  Posiada zwiększona odporność na warunki atmosferyczne

Typowe zastosowanie:  do kartonu, surowego drewna, juty, toreb papierowych i innych absorbujących powierzchni.  Duże powierzchnie/znaki mogą zostać bardzo szybko namalowane za pomocą pędzla lub szablonu.

Kolorystyka: czarny, czerwony, niebieski, zielony (niektóre kolory mogą być dostępne wyłącznie na zamówienie).

Orientacyjny czas schnięcia: 60-90 sekund ( zależy od wielu czynników)

Lepkość: Niska lepkość, ∼ 20-50s (wg 4 mm kubka Forda)

Rozcieńczalnik: Coloris 121

Zalecana poduszka/tuszownica: Producent zaleca stosowanie poduszki specjalnej(filcowej) . Stosowanie  do poduszki zwykłej może wpłynąć na pogorszenie jakości odbicia, zmianę  parametrów tuszu, utratę jego właściwości i uszkodzenie poduszki. Po zakończeniu stemplowania należy wyciągnąć poduszkę z automatu i zamknąć pokrywkę odcinając dopływ powietrza. W przypadku wyschnięcia tuszu na powierzchni poduszki należy użyć nowej.

Zalecana płytka tekstowa:  należy stosować wyłącznie do płytek wykonanych z gumy grawerowanej laserem lub płytek/czcionek metalowych.   Płytki polimerowe mogą ulec uszkodzeniu po kontakcie z tuszem.

Dostępne opakowania: 50 ml, 1 l(tylko na zamówienie)

Tusz 121 P polecany jest do drewna surowego. W wypadku drewna  lakierowanego/malowanego/zabezpieczonego  należy wykonać próbę. W wypadku, gdy tusz 121 P się nie sprawdzi sugerujemy rozważenie zakupu tuszu szybkoschnącego wodoodpornego  Coloris 4714

karta charakterystyki tuszu Coloris 121P kolor czarny