Datowniki metalowe 2017-11-09T13:26:02+00:00

Oceń stronę

 
4.7326

DATOWNIKI METALOWE- PIECZĄTKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

W naszej ofercie musiało znaleźć się miejsce na datowniki metalowe . Te niezwykle przydatne urządzenia w porównaniu do datowników plastikowych charakteryzują się lepsza ergonomią, większą żywotnością i wytrzymałością. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem są prawie niezniszczalne i mogą służyć lata. Często takie datowniki są użytkowane bezawaryjnie nawet ponad 10 lat , więc pomimo swej wyższej ceny ( w stosunku do odpowiedników plastikowych ) stanowią optymalny wybór wszędzie tam, gdzie potrzebny jest datownik wydajny i wytrzymały( dział księgowości, recepcja, firmy spedycyjne, kancelarie prawne i notarialne.
W naszej ofercie posiadamy datowniki trzech wiodących producentów artykułów stemplarskich w Polsce: Wagraf, Colop, Trodat.

Datowniki Wagraf

Automaty metalowe HuzarDatowniki  serii Huzar  są doskonałym przykładem połączenia prostoty z funkcjonalnością i niezwykła wydajnością. Są doskonale przystosowane do pracy nawet w skrajnie trudnych warunkach. Producent postawił na wydajność i wytrzymałość, dzięki czemu otrzymujemy solidne narzędzie o bardzo ergonomicznej budowie , które doskonale się sprawuje. Datowniki mają swój ciężar, są doskonale wyważone , dzięki czemu praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Huzary występują w 4 wielkościach:

Huzar 110 to datownik bez dodatkowej płytki tekstowej. To najmniejszy automat z serii. Łączy niewielkie wymiary z dużą wytrzymałością. Doskonale nadaje sie tam , gdzie potrzebny jest sam datownik bez dodatkowego tekstu, ale istnieje potrzeba bardzo częstego użycia.
Huzar D30 jest najpopularniejszym z datowników Wagrafa. Poza datą umożliwia umieszczenie płytki tekstowej o maksymalnym wymiarze 29×40 mm z datą umieszczoną w środku. Pole wystarczające do umieszczenia 2-3 linijek nad i pod datą. Doskonale nadaje się do wielu zastosowań: pieczątek z hasłami wpłynęło, przyjęto, przelew wykonano, wydano,duplikat z dnia, itp. Jest niezwykle popularny jeśli chodzi o podstawowy datownik do wykorzystania przy weryfikacji dokumentów w recepcji czy dziale księgowym.
Kolejny datownik Huzar 140 jest większy, oferuje pole tekstowe o maksymalnej powierzchni 38×58 mm. To daje możliwość umieszczenia nawet 3-4 linii zarówno nad jak i pod datą. Najczęściej wykorzystywany jest do datowników ” potwierdzam za zgodność z oryginałem” stosowanych przez kancelarie , notariuszy, biura prawne.
Największym datownikiem metalowym szkieletowym firmy Wagraf jest model D80. Oferuje on poza datą także pole tekstowe o maksymalnym wymiarze 68×46 mm. Pozwala ona na umieszczenie dość dużej ilości tekstu ( do 4-5 linijek) zarówno nad jak i pod datą. Pieczątka najchętniej używana w kancelariach prawnych i działach księgowości

Datowniki metalowe Colop

Datownik Colop Classic 2160

Colop ma w swojej ofercie wiele modeli datowników zarówno plastikowych jak i metalowych. Colop specjalizuje się w produktach najwyższej jakości, łączących prostotę, elegancję i ergonomię. Colop oferuje także wiele rozwiązań pionierskich, pośród których należy wymienić automaty ekologiczne czy ze specjalną powłoką antybakteryjną Microban.
Najprostszym modelem datownika metalowego szkieletowego Colop jest model Classic 2100. Występuje z datą w układzie ISO (dzień.miesiąc.rok) lub polskim ( dzień.miesiąc skrótem literowym.rok) w wersji z czcionką wysokości 3 lub 4 mm.
Kolejny datownik to Colop 2160 posiadający płytkę tekstową o polu 28×43 mm, co mnie więcej odpowiada Wagrafowi D30, stąd zastosowanie ma podobne. Czcionka daty ma wysokość 4 mm
Większy model Colop Classic 2460 ma pole 25×56 mm i podobnie jak poprzednik datę o wysokości czcionki 4 mm. Serię datników szkieletowych Colop Classic line zamykają modele 2660 o polu tekstowym 56×35 mm i czcionka 4 mm oraz 2860 (47×66 mm, czcionka 4mm ).
Jednak Colop ma do zaoferowania także dość nietypowe rozwiązania.

Pierwszym z nich jest największy dostępny na rynku datownik – Colop 3960.Datownik Colop 3960 największy datownik metalowy w PolsceOparty o sprawdzoną
w automacie  Colop Expert 3900  konstrukcję doskonale się sprawuje i oferuje największe w tej chwili dostępne na rynku datowników pole: 103×53 mm. Bez wątpienia jest to produkt niszowy, jednak jest jednocześnie niezastąpiony zwłaszcza w działach księgowości , gdzie wymogi Unii Europejskiej lub związane z normami ISO wymuszają dużą ilość treści. Datownik ten dzięki wytrzymałej konstrukcji wytrzymuje nawet bardzo duże obciążenia.

Innym ciekawym produktem firmy Colop jest datownik okrągły z podziałką godzinową. Produkt ten spełnia bardzo specyficzne wymagania wybranej grupy klientów i czyni to w sposób doskonały. Prosty i funkcjonalny , szykowny rzecz by można. A nade wszystko niezwykle użyteczny wszędzie tam, gdzie data w układzie: dzień, miesiąc rok nie wystarcza. Izby celne, parkingi, działy prawne, agencje ubezpieczeniowe to najpopularniejsi odbiorcy modelu

Wymiana poduszki z tuszem w datowniku  Colop:

Datowniki metalowe Trodat

Także firma Trodat posiada dość szeroką ofertę datowników metal;owych szkieletowych serii “Professional Line”. Jak deklaruje producent są to automaty, które doskonale sprawdzają się w wypadku dużych obciążeń i intensywnej pracy . Obudowa serii ” Professional Line” jest w stanie wytrzymać do 400 000 odbić . Od stycznia 2013 roku automaty te dostępne są w wersji ekologicznej.
Najmniejszym datownikiem z tej serii jest model 5430 o dostępnym polu tekstowym 39×22 mm . Posiada on datę w wersji ISO lub polskiej z czcionką o wysokości 4 mm.
Kolejny datownik metalowy to Trodat 5440 , który podobnie jak poprzednik posiada datę w wersji ISO lub polskiej , czcionkę 4 mm . Dostępne w tym wypadku pole tekstowe to 47×26 mm.
Datownik metalowy szkieletowy 5460 charakteryzuje się polem tekstowym o wymiarach 54×31 mm ( także tu występuje data w języku polskim lub w wersji ISo , czcionka 4 mm)
Serię datowników metalowych Trodat Professional Line zamykają: model 5470( o plu tekstowym 58×38 mm) oraz największy dostępny u tego producenta – 5480 o polu 66×45 mm