Datowniki metalowe-szkieletowe

Grupa datowników przeznaczonych do intensywnego użytkowania. Dostępne są zarówno modele zawierające samą datę jak i takie wyposażone w dodatkową płytkę tekstową na tekst i grafikę.

DATOWNIKI METALOWE- PIECZĄTKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

W naszej ofercie musiało znaleźć się miejsce na datowniki metalowe. Te niezwykle przydatne urządzenia w porównaniu do datowników plastikowych charakteryzują się lepszą ergonomią, dłuższą żywotnością i wytrzymałością. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem są prawie niezniszczalne, często takie datowniki są użytkowane bezawaryjnie nawet ponad 10 lat, więc pomimo swej wyższej ceny (w porównaniu do ich plastikowych odpowiedników) stanowią optymalny wybór wszędzie tam, gdzie potrzebny jest datownik wydajny i wytrzymały (dział księgowości, recepcja, firmy spedycyjne, kancelarie prawne i notarialne itp.)
W naszej ofercie posiadamy datowniki trzech wiodących producentów artykułów stemplarskich w Polsce: Wagraf, Colop, Trodat.

Datowniki Wagraf

Automaty metalowe HuzarDatowniki serii Huzar są doskonałym przykładem połączenia prostoty z funkcjonalnością i niezwykłą wydajnością. Są doskonale przystosowane do pracy nawet w skrajnie trudnych warunkach. Producent postawił na wydajność i wytrzymałość, dzięki czemu otrzymujemy solidne narzędzie o bardzo ergonomicznej budowie, które doskonale się sprawuje. Datowniki mają swój ciężar, lecz są doskonale wyważone, dzięki czemu praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Huzary występują w 4 wielkościach:

Huzar 110 to datownik bez dodatkowej płytki tekstowej. To najmniejszy automat z serii, który łączy w sobie niewielkie wymiary z dużą wytrzymałością. Doskonale nadaje się tam, gdzie potrzebny jest sam datownik bez dodatkowego tekstu oraz będzie intensywnie użytkowany.
Huzar D30 jest najpopularniejszym z datowników Wagrafa. Poza datą umożliwia umieszczenie płytki tekstowej o maksymalnym wymiarze 29×40 mm z datą umieszczoną w środku. Pole wystarczające jest do umieszczenia 2-3 linijek nad i pod datą. Doskonale nadaje się do wielu zastosowań: pieczątek z hasłami wpłynęło, przyjęto, przelew wykonano, wydano, duplikat z dnia itp. Jest niezwykle popularny jako podstawowy datownik do wykorzystania przy weryfikacji dokumentów w recepcji czy dziale księgowym.
Kolejny datownik Huzar 140 to większy model oferujący pole tekstowe o maksymalnej powierzchni 38×58 mm. Umożliwia to umieszczenie nawet 3-4 linii zarówno nad jak i pod datą. Najczęściej wykorzystywany jest do datowników ” potwierdzam za zgodność z oryginałem” stosowanych przez kancelarie, notariuszy czy biura prawne.
Największym datownikiem metalowym szkieletowym firmy Wagraf jest model D80. Oferuje on poza datą także pole tekstowe o maksymalnym wymiarze 68×46 mm. Pozwala ono na umieszczenie dość dużej ilości tekstu (do 4-5 linijek) zarówno nad jak i pod datą. Pieczątka ta najchętniej używana jest w kancelariach prawnych i działach księgowości.

Datowniki metalowe Colop

Datownik Colop Classic 2160Colop ma w swojej ofercie wiele modeli datowników zarówno plastikowych jak i metalowych. Colop specjalizuje się w produktach najwyższej jakości, łączących prostotę, elegancję i ergonomię. Colop oferuje także wiele rozwiązań pionierskich, pośród których należy wymienić automaty ekologiczne czy te ze specjalną powłoką antybakteryjną Microban.
Najprostszym modelem datownika metalowego szkieletowego Colop jest model Classic 2100. Występuje z datą w układzie ISO (dzień.miesiąc.rok) lub polskim (dzień.miesiąc skrótem literowym.rok) w wersji z czcionką wysokości 3 lub 4 mm.
Kolejny datownik to Colop 2160 posiadający płytkę tekstową o polu 28×43 mm, która jest porównywalna do modelu Wagrafa D30. Czcionka daty ma wysokość 4 mm.
Większy model Colop Classic 2460 ma pole wielkości 25×56 mm i podobnie jak poprzednik datę o wysokości czcionki 4 mm. Serię datowników szkieletowych Colop Classic line zamykają modele 2660 o polu tekstowym 56×35 mm i czcionką 4 mm oraz 2860 (47×66 mm, czcionka 4mm).
Jednak Colop posiada w swojej ofercie także nietypowe rozwiązania.

Pierwszym z nich jest największy dostępny na rynku datownik – Colop 3960.Datownik Colop 3960 największy datownik metalowy w Polsce Oparty o sprawdzoną
w automacie Colop Expert 3900 konstrukcję doskonale się sprawuje i oferuje największe w tej chwili dostępne na rynku datowników pole wielkości103×53 mm. Bez wątpienia jest to produkt niszowy a jednocześnie niezastąpiony zwłaszcza w działach księgowości, gdzie wymogi Unii Europejskiej lub związane z normami ISO wymuszają dużą ilość treści. Datownik ten dzięki wytrzymałej konstrukcji jest odporny nawet na bardzo duże obciążenia.

Innym ciekawym produktem firmy Colop jest okrągły datownik z podziałką godzinową. Produkt ten spełnia bardzo specyficzne wymagania wybranej grupy klientów i czyni to w sposób doskonały. Cechuje go prostota i funkcjonalność a ponadto szykowny wygląd. Jest niezwykle użyteczny wszędzie tam, gdzie data w układzie: dzień, miesiąc rok nie wystarcza. Izby celne, parkingi, działy prawne, agencje ubezpieczeniowe to najpopularniejsi odbiorcy tego modelu.

Wymiana poduszki z tuszem w datowniku Colop:

Datowniki metalowe Trodat

Także firma Trodat posiada dość szeroką ofertę datowników metalowych szkieletowych serii “Professional Line”. Jak deklaruje producent są to automaty, które doskonale sprawdzają się w wypadku dużych obciążeń i intensywnego użytkowania. Obudowa serii “Professional Line” jest w stanie wytrzymać nawet do 400 000 odbić . Od stycznia 2013 roku automaty te dostępne są także w wersji ekologicznej.
Najmniejszym datownikiem z tej serii jest model 5430 o dostępnym polu tekstowym 39×22 mm. Posiada on datę w wersji ISO lub polskiej z czcionką o wysokości 4 mm.
Kolejny datownik metalowy to Trodat 5440, który podobnie jak poprzednik posiada datę w wersji ISO lub polskiej oraz czcionkę 4 mm. Dostępne w tym wypadku pole tekstowe ma wymiary47x26 mm.
Datownik metalowy szkieletowy 5460 charakteryzuje się polem tekstowym o wymiarach 54×31 mm (także tu występuje data w języku polskim lub w wersji ISO oraz czcionka 4 mm).
Serię datowników metalowych Trodat Professional Line zamykają: model 5470 (o polu tekstowym 58×38 mm) oraz największy dostępny u tego producenta – 5480 o polu 66×45 mm.