Pieczątki firmowe2018-10-07T08:49:20+00:00

Oceń stronę

 
4.5838

NAJLEPSZE PIECZĄTKI DLA TWOJEJ FIRMY

Pieczątki firmowe

Formularz zamówienia pieczątek online

Pieczątki firmowe od ręki

Pieczatka firmowa TrodatDzięki zastosowaniu techniki grawerowania laserem możemy wykonać doskonałej jakości pieczątki firmowe od ręki. Odwiedź nas lub skorzystaj z formularza, do którego link znajduje się powyżej. Zapraszamy także do naszego sklepu online do sekcji pieczątki firmowe:

Pieczątki firmowe stanowią niezbędny element wyposażenia każdego przedsiębiorstwa. Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobywanemu od 1995 roku, oferujemy Państwu doskonałej jakości pieczątki i stemple firmowe, typowe i niestandardowe. Wykonujemy je w automatach samotuszujących, na stemplach/kołkach drewnianych, w rozwiązaniach mobilnych/kieszonkowych. Doradzamy w wyborze optymalnego rozwiązania, oferujemy bezpłatny standardowy projekt lub wykonamy wersję rozszerzoną (graficzną, graficzno-tekstową).

Projekt pieczątki firmowej – co powinien zawierać

Treść pieczątki firmowej nie jest dokładnie określona w przepisach. Jednak w oparciu o wymogi odnośnie identyfikacji przedsiębiorstwa, należy założyć, iż niezbędne minimum to:

Pieczątka firmowa – jednoosobowa działalność:

 • imię i nazwisko oraz nazwa (jeśli została nadana). Dane te można także uzupełnić o podstawowy zakres działalności (na przykład firma cateringowa, biuro rachunkowe, usługi poligraficzne, wulkanizacja itp.)
 • podstawowe dane adresowe: kod pocztowy, miejscowość, ulica i numer,  numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp.
 •  NIP (jeśli  firma jest płatnikiem VAT). Sugerujemy także podanie numeru REGON, choć powoli wychodzi on z użycia (jednak niektóre urzędy wymagają posługiwania się nim)
 • sugerujemy również dodanie przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www. Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem.

Pieczątka firmowa – spółka cywilna:

 • najlepiej pełna nazwa spółki wraz z nazwiskami wspólników i dopiskiem s.c. (spółka cywilna). Często spotyka się stosowanie nazwy skróconej spółki bez podawania nazwisk wspólników
 • można podobnie jak w wypadku jednoosobowej działalności podać zakres działalności spółki ( najlepiej zaraz pod nazwą) , ale nie jest to wymagane
 • podstawowe dane adresowe siedziby: kod pocztowy, miejscowość, ulica  i numer,  numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp
 •  NIP, jeśli  firma jest płatnikiem VAT. Sugerujemy także podanie numeru REGON, choć powoli wychodzi on z użycia ( jednak niektóre urzędy wymagają  posługiwania się nim)
 • doradzamy również dodanie  przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www.  Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem

Pieczątka firmowa – spółki kapitałowe

 • nazwa spółki z dokładnym określeniem jej formy prawnej (sp. z o.o. , spółka komandytowa, spółka akcyjna)
 • podstawowe dane adresowe siedziby: kod pocztowy, miejscowość, ulica i numer, numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp.
 • Numer KRS, numer NIP, REGON. Czasami podaje się również kapitał zakładowy, choć nie jest to częstą praktyką.
 • doradzamy również dodanie przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www. Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem

Co jeszcze można umieścić na pieczątce:

 • logo
 • dodatkowe sposoby kontaktu: adres strony internetowej, portali społecznościowych, e-mail, adres sklepu internetowego
 • adresy oddziałów (jeśli istnieją)
 • numer konta bankowego

Pieczątka firmowa jako narzędzie marketingowe:

Z uwagi na powszechność stosowania pieczątki firmowej (wszystkie dokumenty księgowe, pisma itp.) może ona stać się doskonałym narzędziem marketingu, pomagającym w identyfikacji wizualnej (gdy zawiera logo), reklamie ( gdy jednoznacznie określa zakres naszej działalności) czy kontakcie. O ile wizytówki, foldery czy ulotki są często traktowane jako zło konieczne, o tyle faktury firmowane nasza pieczątką są w każdej firmie przechowywane starannie. Dlatego warto zadbać o to, aby pieczątka firmowa była nie tylko estetyczna, ale także zawierała możliwe jak najpełniejsze dane. Musi przy tym jednak zachować czytelność, dlatego warto pamiętać o doborze wielkości do ilości treści.

Pieczątka firmowa z logo

Doskonałym uzupełnieniem pieczątki firmowej może być logo. Aby bezpłatnie dodać logo do pieczątki lub stempla firmowego prosimy o przesłanie nam pliku wektorowego z czcionkami zmienionymi na krzywe. Jeśli nie posiadają Państwo pliku wektorowego prosimy o przesłanie logotypu w jak najlepszej jakości. Wykonanie pieczątki firmowej z logo w pliku bitmapowym może wymagać dodatkowo płatnej obróbki. Należy brać pod uwagę, iż im bardziej szczegółowe logo, tym większe powinno być na pieczątce, w przeciwnym wypadku może być nieczytelne przez co projekt może być nieudany.

Pieczątka firmowa w kilku kolorach

Pieczątka firmowa dwukolorowaTechnika grawerowania laserem umożliwia wykonanie pieczątek firmowych w kilku kolorach. Warunki, jakie musi ona spełniać:

 • minimalna odległość między kolorami to 3,5- 4 mm (kolory nie mogą się przenikać i stykać)
 • minimalne pole w jednym kolorze to 2-3 cm2
 • możliwe jest zastosowanie wyłącznie tuszów standardowych/wodnych.
 • pieczątki kolorowe można wykonać wyłącznie w automatach samotuszujących

Pieczątki firmowe do toreb papierowych

Wprowadzenie opłaty za torby plastikowe spowodowało zwiększoną popularność rozwiązań alternatywnych. Niestety wraz z popularnością toreb papierowych wzrosły również koszty wykonania nadruku a dodatkowo wciąż wysokie pozostają minimalne wielkości zamówienia. Dlatego doskonałą alternatywą nadruku na torbie papierowej jest zastosowanie firmowej pieczątki. Może ona zawierać zarówno tekst jak i grafikę. Najpopularniejszym rozwiązaniem są duże stemple, które oferują wymiar do 15×20 lub 12×24 cm. Więcej informacji na temat nadruku na torbach: stemple do toreb papierowych

Wzory pieczątek firmowych:

Pieczątka firmowa spółki cywilnej – wersja podstawowa

Pieczątka firmowa wzór

Zawiera tylko podstawowe dane. Wielkość płytki tekstowej: 28×11,5 mm
Mieści się w automatach: Wagraf 2s/Colop 20/Trodat 4911

Pieczątka firmowa spółki cywilnej – wersja rozszerzona

Wzór pieczątki firmowej spółki cywilnej

Zawiera rozszerzone dane firmowe (NIP+regon) i numer telefonu.
Wielkość płytki tekstowej: 44×14 mm. Mieści się w automatach: Wagraf 3s/Colop 30/Trodat 4912

Pieczątka firmowa spółki cywilnej – wersja pełna

Pieczątki firmowe- przykładowy wzór

Zawiera pełne dane firmowe (NIP+regon), numery telefonu i faksu oraz adres e-mail i www. Wielkość płytki tekstowej: 55×20,5 mm. Mieści się w automatach: Wagraf 4s/Colop 40/Trodat 4913

Galeria przykładowych pieczątek firmowych: