Pieczątki firmowe

Chcesz zadać pytanie lub zamówić  pieczątkę za pośrednictwem strony/maila – skorzystaj z formularza.

Co umieścić na pieczątce firmowej ?

Pieczątka firmowa choć niezbędna, nie została w sposób jednoznaczny zdefiniowana w systemie prawnym. Nie ma więc jasno określonych zasad, odnośnie treści. To dobrze, gdyż można ją wzbogacić o dodatkowe elementy ( o których poniżej ), ale może to rodzić pytania: jaka treść jest wystarczająca.Poniżej prezentujemy  minimalny zestaw informacji, które powinny się na niej znaleźć.

 • imię i nazwisko oraz nazwa (jeśli została nadana). Dane te można także uzupełnić o podstawowy zakres działalności (na przykład firma cateringowa, biuro rachunkowe, usługi poligraficzne, wulkanizacja itp.)
 • podstawowe dane adresowe: kod pocztowy, miejscowość, ulica i numer,  numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp.
 •  NIP (jeśli  firma jest płatnikiem VAT). Sugerujemy także podanie numeru REGON, choć powoli wychodzi on z użycia (jednak niektóre urzędy wymagają posługiwania się nim)
 • sugerujemy również dodanie przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www. Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem.
 • najlepiej pełna nazwa spółki wraz z nazwiskami wspólników i dopiskiem s.c. (spółka cywilna). Często spotyka się stosowanie nazwy skróconej spółki bez podawania nazwisk wspólników
 • można podobnie jak w wypadku jednoosobowej działalności podać zakres działalności spółki ( najlepiej zaraz pod nazwą) , ale nie jest to wymagane
 • podstawowe dane adresowe siedziby: kod pocztowy, miejscowość, ulica  i numer,  numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp
 •  NIP, jeśli  firma jest płatnikiem VAT. Sugerujemy także podanie numeru REGON, choć powoli wychodzi on z użycia ( jednak niektóre urzędy wymagają  posługiwania się nim)
 • doradzamy również dodanie  przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www.  Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem
 • nazwa spółki z dokładnym określeniem jej formy prawnej (sp. z o.o. , spółka komandytowa, spółka akcyjna)
 • podstawowe dane adresowe siedziby: kod pocztowy, miejscowość, ulica i numer, numer bloku/mieszkania/nazwa budynku itp.
 • Numer KRS, numer NIP, REGON. Czasami podaje się również kapitał zakładowy, choć nie jest to częstą praktyką.
 • doradzamy również dodanie przynajmniej jednego kanału komunikacji: numeru telefonu, adresu e-mail, adresu strony www. Może to być pomocne w kontakcie z urzędem lub potencjalnym klientem

Jakie inne dane można dodać do pieczątki firmowej?

Pieczątka firmowa nie musi być tylko wymogiem formalnym,  możemy ją wzbogacić o dodatkowe elementy sprawiając , że stanie się istotnym narzędziem promocji. Można w niej umieścić:

 • logo
 • dodatkowe kanały kontaktu: adres strony , portali społecznościowych, e-mail, adres sklepu internetowego
 • adresy oddziałów (jeśli istnieją)
 • numer konta bankowego
 • kod QR z dodatkową informacją

Jaki typ pieczątki firmowej Cię interesuje ?

Pieczatki automatyczne

Najwygodniejsza i najpopularniejsza forma pieczątki firmowej.  W naszej ofercie znajdą państwo automaty znanych marek: Wagraf, Colop, Trodat.

Dowiedz się więcej

Pieczątki kieszonkowe mobilne

Często przenosisz swoją pieczątkę, więc liczą się dla Ciebie niewielkie wymiary. Wybierz jedno z proponowanych rozwiązań mobilnych firm Colop, Wagraf lub Trodat.

Dowiedz się więcej

Stempel drewniany

Pozornie stempel drewniany to relikt przeszłości stempel drewniany wciąż jest niezwykle popularny. Zwłaszcza, gdy potrzebujesz naprawdę dużej pieczątki firmowej.

Dowiedz się więcej

Przykładowe wzory pieczątek firmowych

Poniżej prezentujemy przykładowe wzory wraz z sugerowanymi wielkościami.  Z reguły pieczątki firmowe wykonuje się w automatach standardowych ( od 36×12 do 55×20 mm), ale w naszej ofercie nie brakuje rozmiarów niestandardowych. Jeśli są Państwo zainteresowani innymi wymiarami  czy kształtami prosimy o kontakt.

Może zainteresują Cię także…

pieczątki z logo

Logo jest ważnym składnikiem identyfikacji wizualnej firmy, dlatego umieszczenie go na pieczątce jest doskonałym pomysłem

Pieczątki kolorowe

Najwyższa jakość graweru laserowego, 40 kolorów tuszu do wyboru, wieloletnie doświadczenie i ekspresowa realizacja- to nasze atuty. Sprawdź ofertę pieczątek wielokolorowych.

Pieczątki do toreb i kartonów

Torby papierowe i kartony  to doskonały nośnik reklamy, dlaczego więc nie wykorzystać takiej okazji ?  Nie musisz wydawać fortuny na nadruk – wyrób stempel do toreb w Max