Oprawa 2017-09-02T22:01:20+00:00

Oceń stronę

 
4.2825

OPRAWA PRAC I DOKUMENTÓW- INFORMACJE

Oprawa dokumentów

Oprawą dokumentów zajmujemy się od 1995 roku . Oferujemy Państwu   szeroki wybór technik prawy: bindowanie, termobindowanie, oprawy twarde, oprawy twarde z przeźroczystą strona tytułową, oprawy kalendarzowe. Każda z typów opraw posiada specyficzne cechy predysponujące je do konkretnych  zastosowań.  W każdej technice oferujemy kilka wersji kolorystycznych. Staramy się też doradzić Państwu konkrety rodzaj oprawy i dobrać odpowiednią kolorystykę. Większość typów opraw wykonujemy od ręki ( jeśli liczba oprawianych dokumentów nie przekracza kilkunastu).

Bindowanie

Najprostsza i niezwykle popularna technika oprawy. Polecana zwłaszcza w wypadku dokumentów często użytkowanych jak instrukcje, wzorniki. Składa się z plastikowego grzbietu i miękkich okładek ( najczęściej folii przezroczystej z przodu i ozdobnego kartonu z tyłu. Bindowanie to najtańsza i oferująca największa użyteczność technika oprawy. Umożliwia wielokrotna wymianę oprawianych dokumentów.

Termobindowanie

Technika oprawy poprzez sklejanie dokumentów wewnątrz miękkiej oprawy . Oprawa składa się z przezroczystej folii z przodu i tektury z tyłu. Grzbiet jest klejony, tekturowy. Technika polecana do dokumentów niezbyt często użytkowanych. Termobindowanie jest trwałą techniką oprawy dokumentów, co oznacza, iż nie ma możliwości ich późniejszej wymiany

Oprawa kalendarzowa

Oprawa kalendarzowa, czyli typ bindowania z grzbietem metalowym stosowana może być do dokumentów zawierających nie więcej niż 80 stron. Niesie ze sobą wszelkie zalety bindowania, a więc wygodę użytkowania, łatwość obracania stron z bardziej ekskluzywnym i oryginalnym wyglądem oprawionego dokumentu.
Oprawa kalendarzowa jest oprawą jednorazową, jej wymiana wymaga zniszczenia grzbietu