OPRAWA PRAC I DOKUMENTÓW- INFORMACJE

Oprawa dokumentów

Oprawą dokumentów zajmujemy się od 1995 roku. Oferujemy Państwu szeroki wybór technik oprawy: bindowanie, termobindowanie, oprawy twarde, oprawy twarde z przeźroczystą stroną tytułową, oprawy kalendarzowe. Każda z typów opraw posiada specyficzne cechy predysponujące je do konkretnych zastosowań. Oferujemy kilka wersji kolorystycznych we wszystkich wymienionych technikach. Staramy się też doradzić Państwu konkretny rodzaj oprawy i dobrać najlepszą kolorystykę. Większość typów opraw wykonujemy od ręki (jeśli liczba oprawianych dokumentów nie przekracza kilkunastu).

Bindowanie

Najprostsza i niezwykle popularna technika oprawy. Polecana zwłaszcza w wypadku dokumentów często użytkowanych jak instrukcje czy wzorniki. Składa się z plastikowego grzbietu i miękkich okładek (najczęściej folii przezroczystej z przodu i ozdobnego kartonu z tyłu). Bindowanie to najtańsza i oferująca największą użyteczność technika oprawy, która umożliwia także wielokrotną wymianę oprawianych dokumentów.

Termobindowanie

Technika oprawiania poprzez sklejanie dokumentów wewnątrz miękkiej oprawy. Oprawa składa się z przezroczystej folii z przodu i tektury z tyłu, natomiast grzbiet jest klejony, tekturowy. Technika ta polecana jest do dokumentów niezbyt często użytkowanych. Termobindowanie jest trwałą techniką oprawy dokumentów, co oznacza, iż nie ma możliwości ich późniejszej wymiany.

Oprawa kalendarzowa

Oprawa kalendarzowa, czyli typ bindowania z grzbietem metalowym stosowana może być do dokumentów zawierających nie więcej niż 80 stron. Łączy w sobie wszelkie zalety bindowania, a więc wygodę użytkowania, łatwość obracania stron z bardziej ekskluzywnym i oryginalnym wyglądem oprawionego dokumentu.
Oprawa kalendarzowa jest oprawą jednorazową, jej wymiana wymaga zniszczenia grzbietu.