Faksymile w formie pieczątki powinien  wyglądać jak najbardziej naturalnie, dlatego niezwykle istotne jest dostarczenie  optymalnego skanu, który stanowić będzie jego podstawę.  Zapoznanie się z poniższymi uwagami pozwoli nie tylko na wykonanie  wysokiej jakości pieczątki wyglądającej naturalnie , ale również na zmniejszenie dodatkowych kosztów związanych z potrzebą ewentualnej obróbki graficznej .  Oczywiście w sytuacji, gdy podpis został złożony wcześniej i nie mają Państwo możliwości jego modyfikacji prosimy o przesłanie najlepszej posiadanej wersji, dokonamy niezbędnych  prac graficznych.

Uwagi dotyczące składania podpisu:

  • podpis powinien zostać złożony czarnym długopisefaksymile-wzor pieczatki z podpisemm,  nawet jeśli docelowa faksymila ma odbijać się w innym kolorze
  • odradzamy stosowania cienkopisów, długopisów kulkowych o średnicy mniejszej niż 0.7 mm, flamastrów, długopisów  pozostawiających linie przerywane/ o małym kontraście.
  • kartka na której stawiany jest podpis powinna być koniecznie biała,  przestrzeń wokół podpisu  czysta (wykonanie faksymile z podpisu, który został wykonany na  tle tekstu/pieczatki/tła o kolorze nnym niż białe wiąże się z potrzebą czasochłonnej obróbki i nie zawsze daje pożądany efekt)
  • prosimy o wykonanie 2-3 podpisów. Umożliwi nam to wybór najlepszego do obróbki
  • podpis na skanie powinien być zauważalnie  większy (1.5-2 razy większy niż normalnie)  lub co najmniej takiej wielkości co  docelowy.  Wpłynie to znacząco na  poprawę jakości odbicia.
  • w wypadku dostarczenia zdjęcia podpisu  nie zaś jego skanu prosimy, aby zdjęcie wykonać bez zakłócenia perspektywy ( płaszczyzna obiektywu powinna być równoległa  do płaszczyzny kartki z podpisem, aparat umieszczony dokładnie nad podpisem, należy zapewnić dobre oświetlenie i właściwy balans bieli)

Uwagi dotyczące przygotowania pliku:

  • skan należy dostarczyć w jednym z następujących formatów:  png, jpg, pdf, ai, eps, cdr
  • rozdzielczość skanu nie niższa niż 200-300 dpi. Nie ma potrzeby stosowania rozdzielczości  wyższej niż 300 dpi, chyba, że zachodzi potrzeba znacznego powiększenia podpisu (  uwaga dotyczy oczywiście skanu , w wypadku zdjęcia rozdzielczość powinna być wyższa)
  • skan powinien być kontrastowy z wyraźnym kolorem białym tła i czarnym podpisu
  • plik powinien być rozsądnej wielkości (optymalnie poniżej 1 Mb , maksymalnie 2-3 )

Wskazówki dotyczące  prawidłowo wykonanego skanu podpisu:

  • Podpis powinien być złożony koniecznie na białej kartce czarnym długopisem o jednolitym, intensywnym kolorze.
    Należy unikać stosowania cienkopisów, a także długopisów/flamastrów o grubej linii. Zastosowanie piór zbyt cienkich/za grubych lub w innym kolorze niż czarny, może znacząco podwyższyć koszt wykonania pieczątki z podpisem. Należy złożyć podpis czarnym długopisem, nawet jeśli pieczątka docelowo ma być w innym kolorze (w zamówieniu prosimy o dokonanie wyboru koloru tuszu w faksymilce).
  •  podpis powinien być większy albo przynajmniej tej samej wielkości, co docelowa faksymila. Powiększanie podpisu ze skanu lub dostarczonego na kartce wymaga długotrwałych i dodatkowo płatnych prac graficznych.
  •  Najlepiej złożyć 2 lub 3 podpisy, gdyż umożliwi nam to wybranie optymalnego i najłatwiejszego do obróbki graficznej wzoru faksymile.
  • Skan wykonany samodzielnie należy zapisać w jednym z następujących formatów (do wyboru) : .pdf ; .jpg, .cdr,png  z rozdzielczością 200-300 dpi,  z możliwie niewielką kompresją (przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów pliku). Najlepiej, aby kontrast i ostrość były możliwie wysokie (wyraźny czarny podpis na białym tle).