Tusz do stempli metalowych

Tusze olejowe  do stempli i pieczątek metalowych ( czyli takich, w których płytka tekstowa jest wykonana z metalu ) są tuszami wymagającymi zastosowania specjalnej poduszki . Zastosowanie tuszów olejowych w klasycznej poduszce może skutkować jej uszkodzeniem i niewłaściwym odbiciem pieczątki.Tusze olejowe nie powinny być także stosowane do pieczątek gumowych lub polimerowych, gdyż mogą uszkodzić powierzchnię płytki tekstowej.
Jeśli istnieje potrzeba wykorzystania tuszów olejowych , możemy wykonać dla Państwa płytkę tekstową ze specjalnie do tego przystosowanej gumy. Prosimy o zaznaczenie takiego zapotrzebowania w czasie składania zamówienia.

Poduszki do tuszów do stempli metalowych

W naszej ofercie znajduje się kilka modeli poduszek na tusz olejowy (do stempli metalowych ). Warto pamiętać, aby po każdym użyciu taką poduszkę zamykać. Znacząco przedłuży to jej żywotność. Nie należy także mieszać różnych rodzajów tuszów ( wodnych z olejowymi, a także różnych rodzajów tuszów olejowych ). Najlepiej w danej poduszce stosować tylko jeden rodzaj tuszu ( jednej firmy ). Nie należy także mieszać różnych kolorów tuszów, gdyż może to spowodować uszkodzenie poduszki i złą jakość odbicia stempla.
Dostępne modele poduszek na tusz olejowy ( do stempli metalowych ):

Poduszki okrągłe plastikowe firmy Colop

Poduszka okrągła do stempli metalowych Firma Colop znana jest z doskonałej jakości produktów. Tak jest także w wypadku  okrągłych poduszek na tusz olejowy. Występują one w dwóch średnicach: 95 oraz 125 mm . Oznaczone są odpowiednio symbolami R95 i R125 .  Posiadają  szczelne zamknięcie. Można w nich stosować zarówno tusze olejowe ( do stempli metalowych jak i specjalistyczne tusze szybkoschnące.

 

Poduszki prostokątne do tuszów olejowych

Poduszka Colop Micro 3

Tu na uwagę zasługuje kolejny produkt firmy Colop  poduszka Micro 3 . Ma ona wymiar roboczy 90×160 mm . Występuje także w wersji do tuszów standardowych (wodnych), dlatego przy składaniu zamówienia prosimy o wyraźne zaznaczenie, iż chodzi o poduszkę w wersji przystosowanej do tuszów olejowych.

W naszej ofercie posiadamy także drewnianą poduszkę do tuszów szybkoschnących .