Tusz wodny kolory niestandardowe

Colop i Noris

W naszej ofercie  znajdują się doskonałej jakości tusze o kolorach niestandardowych.  Produkty firm Colop i Noris cechuje najwyższa jakość gwarantujące wyraźne, kontrastowe, trwałe odbicie na materiałach standardowych ( papier zwykły, matowy, tektura). W wypadku podłoży o zmniejszonej wchłanialności należy przeprowadzić próbę: jeśli po około 1-2 minutach od aplikacji tusz nei wysycha, należy rozważyć stosowanie tuszów specjalnych, wcześniej sugerujemy zapoznanie się z instrukcją stosowania tuszów szybkoschnących, gdyż są one bardziej wymagające w obsłudze niż tusze wodne.

Kolory niestandardowe w ofercie firmy Colop: turkusowy, żółty, pomarańczowy, biały, fioletowy

Kolory niestandardowe w ofercie Noris: brązowy, pomarańczowy, różowy(magenta), biały, burgund(czerwone wino)

Tusze fluorescencyjne Noris

Tusz fluorescencyjny jest widoczny w standardowym świetle dziennym, dodatkowo zyskując efekt fluorescencyjny w świetle UV. W naszej ofercie posiadamy tusz  Noris w opakowaniach 25 ml w kolorach: różowy, żółty, zielony, pomarańczowy. Tusz  fluorescencyjny należy stosować w poduszkach i tuszownicach standardowych. Nadaje się do aplikacji na powierzchni dobrze wchłaniającej ( tektura, papier zwykły, matowy). Jako jedyny na rynku, zgodnie z zapewnieniami producenta posiada certyfikat do stosowania na skórze ludzkiej.

Tusz zgodny z paletą Pantone

Tusz zgodny z paletą Pantone to prodkt firmy Coloris, znanego producenta tuszów specjalistycznych. W naszej ofercie są dostępne od ręki  wybrane kolory tuszu Pantone. W celu oceny  kolorystyki sugerujemy wpisanie w wyszukiwarce grafik google   słowa Pantone z wybranym przez Państwa konkretnym numerem.  Nalezy jednak pamiętać, iż zarówno  znajdująca się na naszej stronie paleta kolorów jak i barwa  w wyszukiwarce Google może różnić się od  koloru ostatecznego odbicia.  Kolor odbicia pieczątki zależy bowiem od wielu czynników, takich jak: rodzaj i jakość podłoża, jego wchłanialność, grubość linii, siła i czas nacisku, rodzaj pieczątki ( automatyczna czy stemple drewniany), ilości tuszu w poduszce/tuszownicy.

Zamówienie indywidualne na tusz Pantone w wybranym przez klienta kolorze

Istnieje potencjalna możliwośc zamówienia tuszu zgodnego z wybranym  przez klienta kolorem z palety pantone ( nie wszystkie kolory da się zrealizować). Jednak termin realizacji takiego zlecenia to minimum 4-6 tygodni roboczych, a minimalna zamawiana ilość to 250 ml ( i jego wielokrotność).  Cena kalkulowana jest indywidualnie. W wypadku zainteresowania prosimy  o przesłanie dokładnej, pełnej  nazwy koloru (np Pantone  Baby Blue U )

Zalecenia dotyczące stosowanie tuszu wodnego  w kolorach niestandardowych:

  • nie należy mieszać rożnych kolorów,  gdyż może to wpłynąć na jakość i trwałość odbicia
  • mieszanie rodzajów tuszu ( tuszów wodnych z olejowymi lub specjalnymi )  jest niewskazane, może nie tylko wpłynąć na jakość i trwałość odbicia, ale także doprowadzić do zniszczenia poduszki, tuszownicy( poduszki z tuszem znajdującej się w automacie) lub płytki tekstowej
  • tusz należy dokładnie wymieszać przed nalaniem do poduszki lub tuszownicy . Ma to duże znaczenie zwłaszcza w wypadku tuszów o kolorach niestandardowych,  w których pigment/barwnik  jest gęstszy. Pominięcie tego kroku może  na intensywność, barwę, jakość i trwałość odbicia
  • tusze wodne należy stosować tylko w poduszkach standardowych. Nie polecamy stosowania ich w poduszkach specjalnych/filcowych.

Sugerujemy zapoznanie się z instrukcją uzupełniania tuszu wodnego w poduszkach .

Tusze specjalne

stempel z logo

Tusze przeznaczone do nietypowych powierzchni takich jak: plastik, metal, szkło, drewno surowe i malowane, tkaniny

Poduszki do tuszu

Poduszki plastikowe i drewniane  do tuszu mają zastosowanie w wypadku stempli drewnianych i plastikowych. Sprawdź ofertę poduszek  zwykłych i specjalnych.

Stemple do toreb

stempel do toreb i kartonów

Wykonaj samodzielnie nadruk na torbach i kartonach  z pomocą stempli drewnianych o wymiarze do 20×15 cm.