Strona korzysta z cookies ( ciasteczek ). Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki lub opuść stronę. Więcej informacji: tutaj
Close

Faksymile - pieczątka z Twoim podpisem

Oceń stronę

 
4.4439

 

Pieczątka Colop z faksymile

Pieczątka z podpisem-faksymile- znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w dużych korporacjach, ale i średnich oraz małych firmach. Doskonale sprawdza się na dokumentach, kartkach okolicznościowych, informatorach, broszurach wewnętrznych, itp.
Aby pieczątka faksymile prezentowała się jak najlepiej i nie odbiegała jakością od oryginalnego podpisu należy pamiętać o kilku zasadach , które przedstawiamy poniżej.

Co to jest faksymile

Pieczątka z podpisem-faksymile-wzór  Faksymile(faksymila; faksymilka) w formie pieczątki to dokładna kopia podpisu. Umożliwia ona odwzorowanie złożonego ręcznie znaku graficznego. Ma niezwykle szerokie zastosowanie, pomaga zaoszczędzić czas i doskonale prezentuje się na dokumentach, umowach, kartach okolicznościowych. Faksymile za zgodą właściciela podpisu może być złożona w jego imieniu i zastępować jego odręczny podpis. Prawo obowiązujące w Polsce określa w jakich warunkach faksymile może zastąpić podpis odręczny.
Jak wyrobić pieczątkę faksymile

Wyrobienie pieczątki z podpisem w firmie Max s.c. jest niezwykle proste. Istnieje 3 sposoby wykonania faksymile :

-zamówienie pieczątki z podpisem mailem Wystarczy wysłać zeskanowany wzór podpisu ( szczegóły przygotowania pliku poniżej ) mailem: biuro@maxsc.com.pl. Prosimy o podanie preferowanego rozmiaru pieczątki, nośnika ( czy chodzi o pieczątkę automatyczną, pieczątkę na kołku czy w pudełku ) i koloru tuszu. Istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej . Szczegóły znajdą Państwo po kliknięciu na link poniżej :
pieczątki kolorowe

– zamówienie pieczątki osobiście Wystarczy odwiedzić siedzibę naszej firmy znajdującą się w Warszawie przy ulicy Szyszkowej 21/23 . Złożą Państwo podpis, który zostanie przez nas zwektoryzowany ( zapisany w postaci pliku, który może stanowić podstawę wykonania pieczątki faksymile). W tym wypadku pieczątkę faksymile można wykonać nawet od ręki

-dostarczenie podpisu złożonego na kartce. Jeśli podpis dostarcza osoba trzecia wymagane jest oświadczenie osoby składającej podpis . Oświadczenie musi zawierać zgodę na wykonanie kopii podpisu w postaci pieczątki faksymile. Podpis należy koniecznie złożyć na białej kartce czarnym długopisem! Inna forma podpisu może wymagać dodatkowo płatnej i czasochłonnej obróbki graficznej!

Faksymile w kilku kolorach

Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserem możemy wykonać pieczątkę z podpisem ( faksymile) w kilku kolorach. Jak dla wszystkich pieczątek kolorowych istnieje jedno podstawowe ograniczenie: kolory nie mogą się stykać, przenikać, nachodzić na siebie . Minimalna odległość pomiędzy różnymi kolorami w pieczątce z podpisem musi wynosić minimum 3 mm. Poniżej prezentujemy możliwe do wykonania kolorowe pieczątki faksymile:
Wzory pieczątki faksymile w kilku kolorach

Koszt wyrobienia faksymile

Koszt wyrobienia faksymile jest zależny od wielu czynników: wielkości pieczątki, sposobu dostarczenia podpisu( skan przesłany mailem, podpis w siedzibie naszej firmy, dostarczenie podpisu na kartce), rodzaju nośnika ( pieczątka automatyczna, pieczątka na kołku drewnianym, w pudełku metalowym lub plastikowym) , trybu wykonania (od ręki lub tryb standardowy).
Najczęściej cena pieczątki z podpisem zamyka się w kwocie od 19 do 50 złotych netto, choć w wypadku niestandardowych zamówień może przekroczyć kwotę 100 zł netto . Jeśli chcą Państwo otrzymać dokładną wycenę prosimy o przesłanie mailem skanu podpisu ( lub przesłanie informacji jaką inną formę dostarczenia podpisu Państwo wybierają), określenie jaki ma być kolor tuszu, wielkość pieczątki i trybu wykonania ( ekspresowy czy standardowy). Jeśli otrzymamy wszystkie powyższe informacje będziemy w stanie przedstawić koszt wyrobienia faksymile. Proszę pamiętać, iż wszystkie dodatkowe prace graficzne są płatne. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami dostarczania podpisu do wyrobienia faksymile.
Jak przygotować podpis do faksymile

W wypadku złożenia podpisu własnoręcznie, w siedzibie naszej firmy cały proces jest zautomatyzowany i ogranicza się do złożenia podpisu na specjalnym urządzeniu. W tym wypadku istnieje możliwość otrzymania gotowego faksymile nawet w ciągu 10 minut !
W wypadku dostarczania podpisu w formie skanu lub na kartce papieru prosimy o zastosowanie się do poniższych wskazówek , co pozwoli zoptymalizować proces zamówienia faksymile, skrócić czas realizacji i co istotne także obniżyć koszt pieczątki z podpisem

Wskazówki wykonania odręcznego podpisu do wykorzystania w pieczątce faksymile

1.
Podpis powinien być złożony koniecznie na białej kartce czarnym długopisem o jednolitym, intensywnym kolorze. Jest to istotne, gdyż pozwala ograniczyć potrzebę dodatkowej PŁATNEJ obróbki graficznej.
Należy unikać stosowania cienkopisów, a także długopisów/flamastrów o grubej linii. Zastosowanie piór zbyt cienkich/za grubych lub w innym kolorze niż czarny może znacząco podwyższyć koszt wykonania pieczątki z podpisem. Należy złożyć podpis czarnym długopisem, nawet jeśli pieczątka ma być w innym kolorze ( w zamówieniu prosimy o dokonanie wyboru koloru tuszu w pieczątce)

2. Złożony podpis powinien być większy, albo przynajmniej tej samej wielkości, co docelowy podpis w formie faksymile. Jakiekolwiek powiększanie podpisu ze skanu lub dostarczonego na kartce, wymaga długotrwałych i kosztownych prac graficznych , które znacząco podnoszą koszt wykonania faksymile.
3. Najlepiej złożyć 2 lub 3 podpisy. Umożliwi nam to wybranie najbardziej optymalnego, najłatwiejszego do obróbki graficznej.
4. Skan wykonany samodzielnie należy zapisać w jednym z następujących formatów( do wyboru) : .pdf ; .jpg, .cdr, .tif(bez kompresji) z rozdzielczością 200-300 dpi , bez lub z możliwie niewielką kompresją ( przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów pliku ) Najlepiej, aby kontrast i ostrość był możliwie wysokie ( wyraźny czarny podpis na białym tle) Skan faksymile można wysłać na nasz adres: biuro@maxsc.com.pl Poniżej prezentujemy właściwie i niewłaściwie złożone podpisy . Należy pamiętać, iż dostarczenie niewłaściwego skanu podpisu może uniemożliwić wykonanie  faksymile, bądź zwiększy jego koszt ( niezbędna będzie dodatkowa obróbka graficzna).

Wzory pieczątek faksymile

 

Faksymile pieczątka z podpisem
Faksymile
http://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/pieczatka-faksymile.jpg
Pieczątka faksymile to rodzaj pieczątki , która jest kopią odręcznego podpisu. Faksymile może zawierać także dodatkowe dane jak nazwę zajmowanego stanowiska, imię i nazwisko , numer telefonu , nazwę firmy. w Max wykonasz faksymile nawet od ręki, możesz tez zamówić pieczatkę ze wzorem swojego podpisu online, przesyłając skan mailem
Pieczątki
20-200
PLN
Max pieczątki faksymile
Back to top

Spodobała Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi