Torby papierowe do nadruku

Nadruk  za pomocą stempli można wykonać na praktycznie każdym rodzaju torby papierowej. Jednak niektóre podłoża mogą wymagać zastosowania niestandardowych tuszów i poduszek.

Jeśli już posiadają Państwo torby, przy składaniu zamówienia na stemple prosimy o podanie następujących informacji:

  • kolor papieru: ma on wpływ na ewentualny optymalny kolor tuszu. O ile na torbach klasycznych białych lub brązowych  prawie każdy kolor będzie dobrze widoczny o tyle na ciemnych (czarne, ciemnobrązowe/brunatne/grafitowe, itp. ) warto dobrać optymalny kolor
  • rodzaj papieru: ma  duże znaczenie dla doboru  rodzaju  tuszu.   Jeśli  to zwykły, matowy papier wystarczy tusz wodny ( tańszy, popularniejszy, łatwiejszy w użyciu, dostępny w większej palecie kolorystycznej) . Jeśli torby wykonane są z papieru śliskiego/lakierowanego/laminowanego  prosimy o taką informację i wykonanie próby: należy  przystawić na torbie zwykłą pieczątkę (na przykład firmową)  i sprawdzić  czy tusz  się nie rozmazuje . Jeśli nawet po upływie kilku minut tusz się zmazuje należy zastosować tusze specjalne.

Jak wybrać najlepszą torbę do nadruku

Jeśli jeszcze nie zamówili państwo toreb do nadruku , sugerujemy zapoznać się z poniższymi wskazówkami:

  • rodzaj papieru:  najlepsze są torby z papieru zwykłego, matowego, nie śliskiego.  Na takim podłożu doskonale sprawdza się tusz wodny, który jest tańszy niż tusze specjalistyczne, łatwiejszy w aplikacji, tańszy i występuje w szerokiej palecie kolorystycznej.   Na papierze śliskim tusz standardowy  może się rozmazywać.
  • kolor torby: sugerujemy  klasyczne torby w kolorze jasnego brązu lub białym. Jeśli nie,sugerujemy kolory jasne/pastelowe , gdyż na nich nadruk będzie  bardziej widoczny. Najbardziej wymagający jest kolor czarny ( nawet matowy), na którym  z reguły istnieje potrzeba stosowania tuszu szybkoschnącego białego.
  • wielkość/układ torby:  dużą zaletą stempli do nadruku jest brak ograniczeń w zakresie nakładu. Dlatego zachęcamy  do zamówienia  toreb w różnych wymiarach i układzie(pionowym/poziomym) .  Warto też przemyśleć wielkość odbicia stempla tak, aby pasował do różnych rozmiarów toreb
  • powierzchnia nadająca się do nadruku: stemple należy przystawiać na powierzchni równej, o tej samej grubości,   bez zagięć, nierówności. Dlatego przy wyborze torby warto zwrócić uwagę na to, czy  jest dostępne takie pole i jaka jest jego wielkość. Czasami nawet duże torby oferują małe pole zadruku ( chocby z uwagi na sposób mocowania rączek torby)