Tani nadruk na torbach

Niski koszt jednostkowy to niezwykle ważny argument przemawiający za zastawaniem stempli i pieczątek do nadruku na torbach.  Juz na etapie projektowania i zamówienia warto zadbać o to , aby ten koszt w miarę możliwości zminimalizować. Poniżej prezentujemy kilka skutecznych sposobów na obniżenie kosztu nadruku na torbach papierowych i kartonach:

  • sugerujemy stosowanie toreb ze zwykłego papieru białego lub brązowego. Papier śliski/lakierowany/powlekany zwiększa koszt nadruku, gdyż wymaga stosowania tuszów specjalistycznych. Takie tusze są trudniejsze w użytkowaniu, a koszt wykonania z reguły jest wyższy niż w wypadku  druku na torbie zwykłej
  • do stempli o polu nie większym niż 15 x 8 cm dostępne są poduszki już nasączone tuszem wodnym (do wyboru kolory: czarny, czerwony, zielony, niebieski) lub suche, które można nasączyć tuszami w kolorach niestandardowych (w naszej ofercie znajdą państwo ponad 30 kolorów tuszu). Zamówienie stempla o większym polu zadruku jest możliwe, ale wymaga stosowania już znacznie droższych, niestandardowych poduszek na tusz.
  • jeśli pole zadruku musi być większe niż 15×8 cm, ale treść/grafikę można podzielić, warto zastanowić się nad zamówieniem więcej niż jednego stempla. Jeśli zdecydują się Państwo na zamówienie kilku stempli do nadruku, można zakupić poduszki w różnych kolorach, co umożliwi nadruk w kilku kolorach. Jeden stempel po oczyszczeniu go z resztek tuszu także można stosować do kilku poduszek z tuszem (musi to być jednak ten sam rodzaj tuszu)
  • przy zamawianiu stempla warto zastanowić się nad tym jakich wymiarów torby papierowe będą Państwo użytkować. Jeśli wymiar stempla do nadruku zostanie dobrze zaplanowany, można będzie za jego pomocą wykonać nadruk na rożnych wielkościach toreb, bez potrzeby wykonywania kilku stempli.
  • zaletą stempli jako formy nadruku jest ich wszechstronność i możliwość personalizacji. Jeden stempel może zapewnić nadruk w kilku kolorach, na wielu wielkościach toreb, nie ma tu ograniczeń ilościowych, to Państwo decydują czy stempel zastosować na jednej czy 100 torbach! Warto rozważyć zakup kilku poduszek z rożnymi kolorami tuszu, co zapewni możliwość jeszcze lepszego dopasowania nadruku do Państwa potrzeb.
  • warto wybierać torby w kolorze standardowym: białym lub brązowym, gdyż  na nich  każdy kolor tuszu prezentuje się dobrze.  Sugerujemy unikania toreb w ciemnych: czarnych,  grafitowych,  szarych.  Tusz nie daje 100 % pokrycia , w związku z czym ciemne kolory wpłyną na jakość i widoczność nadruku.