zamów gumkę / zapytaj o cenę

Wymiary gumek do pieczątek

Technologia grawerowania laserem zapewnia nie tylko najlepsza jakość, ale również możliwość wykonania gumek  w trybie ekspresowym oraz największe dostępne wymiary.

Maksymalne wymiary gumek:

Maksymalny wymiar płytki tekstowej/gumy, która możemy wykonać to format kartki A3 czyli 420×297 mm.  Jednak  w tym wypadku możemy  zaoferować wyłącznie gumę, nie posiadamy  do niej  ani odpowiedniej wielkości  stempla drewnianego/automatu, ani poduszki z tuszem. Maksymalny wymiar gumki, do której posiadamy cały komplet ( stempel drewniany i odpowiedniej wielkości poduszkę na tusz) to 200×150 mm lub 240×120 mm.

Jak zamówić gumkę odpowiedniej wielkości do posiadanego stempla automatu

Stemple drewniane:

W wypadku gumek do stempli drewnianych lub plastikowych niezbędne jest podanie dokładnych wymiarów gumki, która mamy wykonać.  Płytka tekstowa powinna być zawsze ok. 2 mm mniejsza niż stempel.  Jest to tzw. margines bezpieczeństwa zapewniający, iż cała treść dokładnie się odbije.

Automaty samotuszujące:

Mogą Państwo podać nam  wymiar płytki tekstowej ( przy podawaniu takiego wymiaru prosimy mierzyć podstawę pieczątki, na której jest przyklejana gumka, nie zaś zewnętrzne wymiary automatu ) wtedy przygotujemy płytkę o takich parametrach. Aby unikać ewentualnych problemów z dopasowaniem sugerujemy przy składaniu zamówienia zamiast wymiar podać nazwę  danego automatu samotuszującego. Składa się ona z nazwy producenta i numeru konkretnego produktu, na przykład: Wagraf  4, Wagraf Polan4, Wagraf Piast 3, Trodat 4913, Colop Printer 40, Colop Mouse 20, itp.  Jest to znacznie bezpieczniejszy sposób, gdyż model ma dokładnie określoną maksymalną wielkość płytki.  Podanie nam nazwy gwarantuje, że dopasujemy  gumkę do konkretnego, posiadanego przez państwa nośnika.

Wymiar gumki a wymiar automatu

Wymiary maksymalne podawane przez producentów automatów nie uwzględniają tzw. marginesu bezpieczeństwa .  W oparciu o nasze doświadczenie  zawsze sugerujemy, aby gumka/płytka tekstowa była  min. 2 mm mniejsza od sugerowanego przez producenta wymiaru.  gwarantuje to , iz cała powierzchnia płytki tekstowej będzie się poprawnie odbijać.  Na Państwa życzenie możemy wykonać płytkę  bez marginesu bezpieczeństwa, w takiej sytuacji jednak nie możemy gwarantować jej poprawnego odbicia.