GUMKI DO PIECZĄTEK

Jakie gumki do pieczątek wykonujemy?

Jeśli posiadają Państwo pieczątkę, w której wystarczy zmienić tylko treść warto skorzystać z usługi wymiany samej gumki (płytki tekstowej). Pozwala to na znaczną redukcję kosztów. Dzięki technice grawerowania laserem możemy wykonać gumkę do pieczątki nawet od ręki. Można ją wykorzystać w typowych automatach samotuszujących firm Wagraf, Colop, Trodat, pieczątkach przenośnych czy na kołkach drewnianych i plastikowych.
Gumki do pieczątek grawerowane laserem zastępują także płytki polimerowe. Nie nadają się jednak do automatów wykonanych w technologii fleszowej (Sun Stamper, Modico).

Gumki do pieczątek- wymiary maksymalne

Gumki do pieczątek wykonujemy ze specjalnej gumy ekologicznej o najlepszych parametrach. Produkt ten zapewnia zawsze idealną jakość odbicia i gwarantuje odzwierciedlenie nawet najbardziej szczegółowej grafiki. Każdorazowo dopasowujemy parametry grawerowania do konkretnego tekstu/grafiki, aby uzyskać optymalny efekt. Maksymalny rozmiar gumy grawerowanej laserowo to 210×297 mm. Jeśli chcą Państwo zakupić samą płytkę tekstową to największe pole, jakie możemy wykonać. Jednak należy pamiętać, iż w takim wypadku muszą Państwo samodzielnie dobrać odpowiedni nośnik takiej pieczątki.
Maksymalny wymiar gumy, do której dysponujemy gotowym kołkiem drewnianym i poduszką z tuszem to 205×145 mm.
Największy wymiar gumki z dostępnym do niej automatem metalowym szkieletowym (Colop 3900) to 103×53 mm.

Jak zamówić gumkę do pieczątki?

Najlepszym sposobem zamówienia gumki do pieczątki jest podanie nazwy automatu (czy innego nośnika), do którego ma ona zostać zastosowana. Każdy automat samotuszujący posiada swoją nazwę i numer modelu, dzięki któremu jesteśmy w stanie zidentyfikować jego wielkość i dostosować odpowiednią płytkę tekstową. Nazwa automatu z reguły składa się z nazwy firmy lub konkretnego modelu (na przykład Wagraf, Colop, Trodat, Shiny) oraz numeru (w wypadku automatu Wagraf to numer 1,2,3,4,5,6,7,8,55; w wypadku automatu Colop: nr.: 10,20,30,40,55; w wypadku automatu Trodat: 4910,4911,4912…). Wystarczy podać nazwę np. Trodat 4912 lub Wagraf 3 abyśmy byli w stanie zidentyfikować dany automat i określić optymalną wielkość gumki, która się w nim zmieści. Następnie należy podać dokładną treść pieczątki, co umożliwi nam dokonanie wyceny. Treść pieczątki można wysłać w tekście wiadomości e-mail, nie wymagane jest tworzenie własnego projektu. Jeśli jednak chcą Państwo przygotować własny projekt prosimy o przesłanie go w pliku z grafiką wektorową i czcionkami zmienionymi na krzywe (plik z rozszerzeniem : .cdr, .ai, .eps do tego poglądowy .pdf lub .jpg, który pomoże nam określić czy plik został u nas poprawnie wyświetlony).
Cena pieczątek o standardowej wielkości (do 55 x 20 mm) zależna jest od liczby wierszy, przy czym najdroższy jest pierwszy wiersz. Miejsce puste jest liczone jako dodatkowy wiersz.
W wypadku pieczątek o wymiarze przekraczającym 55×20 mm koszt ustalany jest na podstawie powierzchni (cena za 1 cm2). Wraz ze wzrostem powierzchni spada cena za 1 cm2.

Jak wymienić gumkę w pieczątce?

Wykonane przez nas gumki do pieczątek standardowo zostają podklejone dwustronną taśmą samoprzylepną. Aby samodzielnie dokonać wymiany płytki tekstowej należy:

1. Odwrócić automat płytką tekstową ku górze
2. Dociskając automat odkleić gumkę tekstową rozpoczynając najlepiej od jednego z rogów
3. Dokładnie oczyścić powierzchnię podstawy automatu z pozostałości taśmy klejącej (można do tego użyć denaturatu)
4. Odkleić od taśmy samoprzylepnej, którą jest podklejona nowa płytka papier zabezpieczający, a następnie przykleić do podstawy stempla gumkę starając się umieścić ją na środku dostępnego pola
5. Z uwagi na fakt, iż poduszka z tuszem znajdująca się w automacie po pewnym czasie ulega odkształceniu, przez kilka pierwszych dni pieczątka może miejscami się nie odbijać. Po maksymalnie 2-3 dniach znajdująca się w dobrym stanie poduszka powinna dostosować się do nowej treści. Jeśli tak się nie stanie, należy brać pod uwagę potrzebę wymiany w automacie poduszki z tuszem.