Szablon malarski – jak zamówić?

Do wykonania szablonu potrzebujemy następujących informacji:

 1. treść szablonu:

  należy podać pełna treść, jeśli ma on zawierać grafikę to prosimy o jej przesłanie w pliku wektorowym z czcionkami zmienionymi na krzywe. jeśli nie mają państwo gotowego projektu wystarczy przesłać treść szablonu w mailu lub za pomocą formularza. Jeśli ma on zawierać także grafikę prosimy o jej przesłanie w pliku wektorowym (najczęściej to plik: .ai, eps, .cdr, .pdf). Inny rodzaj pliku graficznego (np. jpg, png, doc) wymaga dodatkowo płatnej obróbki i wydłuża czas realizacji.

 2. wielkość napisu i/lub grafiki:

  prosimy o wytyczne odnośnie wielkości napisu. Niezbędny będzie jeden z parametrów: wysokość napisu (wtedy jego szerokość ustalamy z proporcji) lub pole, w którym musi się zmieścić. W wypadku grafiki potrzebujemy jeden z wymiarów: szerokość lub wysokość.

 3. grubość i rodzaj materiału:

  szablony wielokrotnego użytku sugerujemy wykonać z laminatu 1.6 mm grubości. W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje materiału:

  Laminat to elastyczne tworzywo sztuczne, doskonale nadające się do wykonania szablonu malarskiego. Pewna elastyczność przy zachowaniu odpowiedniej sprężystości pozwala na dobre dopasowanie do materiału. Jednocześnie laminat  jest trwały i dobrze nadaje się do szablonów wielokrotnego użycia. Może być czyszczony z resztek farby szmatka z terpentyna lub rozpuszczalnikiem uniwersalnym. Do większości zastosowań lepszy będzie laminat o 1.6 mm grubości. Do powierzchni owalnych/okrągłych lepszy może być laminat cieńszy: 0.8 mm

  Tektura nie jest tak trwała i jest sztywna, jednak dobrze sprawdza się w wypadku szablonów  jednorazowych (lub użycia w krótkim okresie czasu kilka, kilkanaście razy). Jest tańsza, ma tylko jedną grubość: 1.5 mm.

 4. wielkość marginesu bezpieczeństwa

  Margines bezpieczeństwa to jeden z istotniejszych parametrów każdego szablonu malarskiego. Oznacza on odległość między krawędzią szablonu a treścią na nim zawartą. Pozwala on uniknąć ubrudzenia powierzchni malowanej farbą. Wielkość marginesu zależy od doświadczenia osoby użytkującej szablon, techniki malowania, osobistych preferencji, rodzaju i wielkości powierzchni malowanej. Standardowo, margines jest równy z każdej strony i wynosi przeciętnie 2-5 cm, choć czasami dochodzi do 10 cm.

 5. ewentualne wymagania dotyczące czcionek

  najlepiej sprawdza się font ”STAMP”, który posiada już przerwy w literach zamkniętych ( jak “o”, “p”, “b”). Jeśli nie chcą Państwo stosować “STAMP” sugerujemy fonty proste, grube, bezszeryfowe: Arial bold/black, Switzerland bold/black, itp. Odradzamy fonty cienkie, ozdobne.

 6. pozostałe parametry

  prosimy o podanie ewentualnych pozostałych wymagań: wielkość całego szablonu ( jeśli musi on mieć konkretny wymiar), ilość szablonów malarskich zamawianych jednorazowo, dodatkowe informacje dotyczące zamówienia.

 7. sposób odbioru

  czy odbiorą państwo osobiście czy mamy doliczyć przesyłkę kurierską.