Strona korzysta z cookies ( ciasteczek ). Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki lub opuść stronę. Więcej informacji: tutaj
Close

Stemple drewniane

Oceń stronę

 
4.1527

Stemple drewniane

Stempel w 5 minut – w technice laserowej u nas to nie problem 

Kołki drewniane-kołyski Mimo coraz powszechniejszego stosowania automatów samotuszujących wyrób stempli, na kołku drewnianym lub plastikowym wciąż pozostaje popularny.
Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserowego, zapewniamy naszym klientom niedostępną dotąd, doskonałą wysoką jakość stempla. Wyrób stempli tą techniką umożliwiają stosowanie czcionek o wielkości 5-6 punktów. Gdzie znajduje zastosowanie stempel na kołku? Głównie w dziale księgowości. Stempel księgowy to najczęściej: duża tabela, stempel dekretacyjny, celny, potwierdzenia zgodności dokumentów, itp. Automaty samotuszujące mimo swych zalet, mają ograniczoną wielkość pola tekstowego(maksymalnie do 105 x 53 mm).  Zastosowanie stempla na kołku, umożliwia wyrób stempli o polu tekstowym nawet 205 x 155 mm, a więc znacząco większym! Stemple stosuje się do nietypowych, nierównych bądź miękkich powierzchni, wszędzie tam gdzie działanie automatu jest utrudnione lub niemożliwe, a także gdy aplikacja pieczątki musi być precyzyjna. Stempel na kołku drewnianym lub plastikowym jest najtańszą formą pieczątki. Również jego trwałość jest wyższa niż automatów plastikowych. Warto jednak pamiętać, iż stosowanie stempla wymaga posiadania oddzielnej poduszki z tuszem. Wyrób stempli metodą grawerowania laserowego zapewnia wysoką jakość stempla i możliwość wyrobienia od ręki , w zależności od jego wielkości w 2-20 minut . Jak w wypadku wszystkich pieczątek w trybie ekspresowym dotyczy to tylko tych stempli , w wypadku których nie jest potrzebna dodatkowa praca grafika( dopasowanie do wcześniejszego wzoru stempla , opracowanie grafiki, logo, itp) Wszelkie dodatkowe operacje graficzne wykraczające poza standardowy projekt( wliczony w cenę pieczątki) są dodatkowo płatne i wymagają dodatkowego czasu.

Kołki drewniane standardowe

Kołki drewnianeStemple drewniane standardowe (płaskie) doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Są niezastąpione wszędzie tam , gdzie podłoże jest  nietypowe lub wymagana jest bardzo precyzyjna aplikacja. Kołki drewniane są też stosowane  do pieczątek ex libris.  Stemple drewniane klasyczne występują w  wielu wielkościach i kształtach.  w ofercie  firmy Max znajdą państwo kołki drewniane  prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Dostępne są zarówno małe kołki  o średnicy 15 mm jak i duże  do 145×205 mm.  Kołki drewniane klasyczne  stosuje się z reguły do pieczątek o wymiarach  nie większych niż 60×80  mm.  Przy takiej wielkości ich aplikacja nie sprawia żadnych problemów. Dla większych  powierzchni zdecydowanie polecamy  kołki drewniane w postaci kołysek . Jednak w uzasadnionych przypadkach( nierównomierne rozłożenie tekstu czy grafiki na pieczątce ) istnieje uzasadniona potrzeba stosowania także kołków klasycznych , dlatego  posiadamy je także w rozmiarach większych niż 60×80 mm

 Kołki rzeźbione i poduszki drewniane do tuszu

Kołek drewniany rzeźbiony  Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż są już dostępne w naszej ofercie kołki drewniane z rzeźbionymi głowniami oraz drewniane poduszki na tusz. W chwili obecnej kołki występują w jednym rozmiarze: kwadratu o boku 70 mm, jednak już wkrótce rozszerzymy naszą ofertę o kołki rzeźbione okrągłe o średnicy 60 mm. Występujące wzory głowni stempla to: głowa konia, lwa, orła, barana, piłka, róża, wieża szachowa. Doskonałym uzupełnieniem stempli ozdobnych są stylowe poduszki drewniane na tusz. Taki komplet doskonale nadaje się do wykonania ekskluzywnych pieczątek firmowych, ekslibrisów lub pieczątek pamiątkowych.

 

Rozmiar stempla/kołka drewnianego a rozmiar pieczątki

W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę  stempli o różnych kształtach  i wymiarach . Każdorazowo staramy się optymalnie dopasować wielkość stempla drewnianego do wielkości odbicia pieczątki, aby uzyskać jak najlepsze odbicie .  Z reguły stemple drewniany jest większy od rozmiaru gumki.  Z uwagi ma mnogość zastosowań stempli drewnianych może istnieć dla Państwa potrzeba zastosowania konkretnej wielkości kołka . W takiej sytuacji w momencie składania zapytania prosimy wyraźnie ów fakt zaznaczyć i podać oba interesujące Państwa wymiary: zarówno wymiar stempla , jak i wymiar pieczątki ( jej odbicia).   Podanie tylko jednego wymiaru będzie oznaczało , iż chodzi o wymiar docelowy odbicia pieczątki, wtedy zastosujemy najbardziej zbliżony  stempel dostępny w ofercie.

 

 

Poduszki standardowe do stempli drewnianych

Poduszka drewniana na tusz Stemple na kołku wymagają zastosowania dodatkowej poduszki z tuszem. Obecnie w ofercie posiadamy kilka wielkości poduszek standardowych do stempli.
Poduszki na tusz plastikowe
Standardowo uzupełnione tuszem: czarnym, czerwonym,zielonym, niebieskim. Istnieje możliwość uzupełnienia tuszem niestandardowym, bądź zakupu poduszki nienasączonej
Występują w następujących wersjach:
Poduszka plastikowa mała P.M o wymiarze pola 50×85 mm.
Poduszka plastikowa średnia P.S. o wymiarze pola 70×110
Poduszka plastikowa duża P.D. o wymiarze 85 x 155 mm
Poduszka metalowa duża P.M.D. o wymiarze pola 190 x 110 mm
Poduszka drewniana duża o wymiarze pola 205×145

Poduszki drewniane do stempli

Poduszka drewniana z grawerem

Poduszki sprzedajemy nasączone tuszem w kolorze standardowym( do wyboru: czarny, czerwony, zielony, niebieski). Istnieje możliwość zakupu poduszki nienasączonej, do której można zastosować tusz  wodny. Obecnie w ofercie posiadamy także poduszki drewniane i plastikowe z wkładem filcowym do zastosowania z tuszami niestandardowymi ( szybkoschnącymi, wodoodpornymi, do metalu, drewna, tkanin). Tusze do papieru ( tusze standardowe) posiadamy w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej- obecnie oferujemy ponad 20 kolorów tuszu .
Poduszki drewniane występują w 2 wymiarach : standardowa o wielkości 107×87 lub duża 145×205 mm. Jest to największa poduszka z tuszem dostępna na rynku. Więcej na temat poduszkę z tuszem znajda Państwo tu

 

 

Back to top

Spodobała Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi