Strona korzysta z cookies ( ciasteczek ). Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki lub opuść stronę. Więcej informacji: tutaj
Close

Numeratory ręczne i automatyczne

Oceń stronę

 
4.2520

Numerator Horray

Numeratory, czyli pieczątki do numerowania stron nie są tak popularne jak inne typy automatów, jednak dla pewnej grupy odbiorców i w pewnych konkretnych zastosowaniach są nieodzowne. Z uwagi na metodę ich stosowania dzielimy je na ręczne i automatyczne. Choć w tym wypadku nazwy wymagają pewnego uzupełnienia.  Numeratory automatyczne  są to zwarte i wytrzymałe konstrukcje szkieletowe, w których zastosowano  metalową czcionkę. Sprawia to, iż przystosowane są do  długiego, bezawaryjnego stosowania. Mają mechanizm który umożliwia ustawienie liczby powtórzeń danej liczby . Ergonomiczny uchwyt, metalowy szkielet czynią te automaty  prawie niezniszczalnymi.Należy pamiętać, iż w numeratorach tych należy stosować   tusz  do stempli metalowych.

 

Numerator Colop S120/13Numeratory ręczne są w rzeczywistości automatami samotuszującymi, jednak w odróżnieniu od swoich szkieletowych odpowiedników nie posiadają możliwości ustawienia liczby powtórzeń. Numer za każdym razem należy ustawiać ręcznie. Numeratory takie występują w kilku wielkościach, różnią się od siebie także liczbą cyfr, które mamy do dyspozycji: 0d 6 do 13.Numeratory ręczne występują także w postaci automatów szkieletowych , w tym również z możliwością umieszczenia dodatkowego tekstu nad i pod numerem .

 

Back to top

Spodobała Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi