Strona korzysta z cookies ( ciasteczek ). Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki lub opuść stronę. Więcej informacji: tutaj
Close

Ex libris- pieczątka, gotowe grafiki do ekslibrisów

Oceń stronę

 
4.5671

Ex libris- wykonanie ekslibrisu w formie pieczątki

Oznaczenie księgozbioru za pomocą ekslibrisu ma swoją długowiekową tradycję. W Polsce pierwsze tego typu grafiki wykonywano już w XIV wieku .
Ex libris najczęściej przyjmuje formę grafiki, w której znajdują się inicjały lub pełne imię i nazwisko właściciela. Projektowaniem ex libris czasem zajmują się znani graficy. Często grafika ta umieszczana jest w formie niewielkiej kartki przyklejonej do wewnętrznej strony okładki . Coraz większą popularność zyskuje jednakże ex libris w formie pieczątki.

Pieczątka ex libris – projekt

Pieczątka ex libris w Max s.c. to najczęściej tradycyjny stempel na kołku drewnianym, z płytką tekstową gumową wykonaną techniką grawerowania laserowego. Wykonujemy także pieczątki w automatach samotuszujących, pudełkach i w innych nośnikach kieszonkowych. Max s.c. od wielu lat wykonuje tego typu pieczątki, a dzięki wykonaniu płytek tekstowych techniką grawerowania laserowego jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość odbicia pieczatki ex libris.
Jeśli posiadają Państwo własny wzór pieczątki ex libris prosimy o jego przesłanie na adres:biuro@maxsc.com.pl.
Najlepszą jakość pieczątki uzyskamy, jeśli projekt zostanie przygotowany jako grafika wektorowa z czcionkami zamienionymi na krzywe. Preferowane rodzaje plików: .cdr, .pdf, .ai, .tif(bez kompresji), .eps
W wypadku grafiki bitmapowej ( pliki .gif, .jpg) prosimy o przesłanie wersji o najlepszej jakości z grafiką czarno-białą o wysokim kontraście.
W mailu prosimy także o podanie wielkości stempla i rodzaju nośnika( kołek drewniany, automat samotuszujący, inny).
Jeśli nie posiadają Państwo własnego projektu istnieje możliwość zamówienia projektu pieczątki ex libris. W takim wypadku należy przesłać dane, które powinny znaleźć się na pieczątce oraz orientacyjną tematykę/ motywy, które powinniśmy zawrzeć. Możemy wykorzystać gotowe nasze motywy graficzne lub stworzyć od podstaw autorski projekt dostosowany do konkretnych wymogów klienta.
Na Państwa życzenie istnieje także możliwość zaprojektowania niepowtarzalnego wzoru pieczątki ekslibris

Cena pieczątki ex libris

Cena pieczątki ex libris uzależniona jest od wielu czynników:
– sposobu dostarczenia projektu
-ewentualnej dopłaty za przygotowanie lub modyfikację projektu
-wielkości stempla
– rodzaj nośnika ( automat samotuszujący, kołek, inne )
Dlatego wyceny pieczątek ex libris dokonujemy indywidualnie. Najczęściej w wypadku dostarczenia gotowego projektu cena pieczątki wykonanej na kołku drewnianym zamyka się w przedziale 9-60 zł+vat . Do pieczątki można także dokupić poduszkę z tuszem w kolorze standardowym ( czarny, czerwony, zielony, niebieski ) lub niestandardowym – w chwili obecnej  posiadamy ponad 20 niestandardowych kolorów tuszu . Więcej informacji : tusze o niestandardowych kolorach

Nietypowe pieczątki ex libris

W firmie Max s.c. mogą Państwo także zamówić nietypowe pieczątki ex libris :

Wielokolorowa pieczątka ex libris Dzięki technice grawerowania laserem istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej. Takie pieczątki wykonujemy tylko w automatach samotuszujących . Więcej informacji na temat wielokolorowej pieczątki ex libris znajdą Państwo w poniższym linku :
pieczątki ex libris wielokolorowe

Pieczątka ex libris wyciskana w papierze czyli tzw. suchy stempel Ta technologia umożliwia wyciśnięcie w papierze wklęsłego lub wypukłego odbicia pieczątki ex libris. Więcej informacji na temat suchych stempli znajdą Państwo w poniższym linku:
pieczątki ex libris wyciskane w papierze

Ekslibrisy – kolorystyka

W wypadku ekslibrisu w automatach samotuszujących Colop lub Wagraf istnieje możliwość wykonania pieczątki wielokolorowej ( przy założeniach , że powierzchnie o róznych kolorach są od siebie odległe o minimum 4 mm ). Jeśli ekslibris wykonywany jest w formie stempla na kołku drewnianym, wtedy do jego zastosowania niezbedne jest posiadanie poduszki z tuszem . W naszej ofercie znajdują się poduszki z tuszem w kolorze standardowym ( do wyboru: czarny, czerwony, zielony, granatowy ) lub niestandardowym- droższym ( do wyboru: biały, żółty, pomarańczowy, różowy, burgundowy, ciemnofioletowy/atramentowy, turkusowy, brązowy;fluorescencyjny: żółty, pomarańczowy,zielony, różowy; ) Istnieje możliwośc zakupienia poduszki bez tuszu jak i samego stempla na kołku bez dodatkowej poduszki.

 

Ekslibrisy – wymiary

Rozmiary stempli drewnianych

Z uwagi na fakt, iż ekslibrisy w formie pieczątki są silnie spersonalizowane trudno mówić o standardowym wymiarze pieczątki. Dlatego przy zamawianiu ekslibrisu prosimy o podanie orientacyjnego wymiaru, jaki chcieliby Państwo uzyskać. Należy brać pod uwagę zarówno stopień skomplikowania grafiki, jej szczegółowość jak i wymiar książek , na których maja być przystawiane. Z reguły pieczątki ekslibris są nie większe niż 5-7 cm (licząc po dłuższym boku), choć oczywiście zależy to od zamawiającego. Jeśli chodzi o pieczątki na kołku drewnianym mogą być zarówno okrągłe (tu największy dostępny wymiar okrągłego kołka drewnianego to 58 mm średnicy), kwadratowe ( do 68×68 mm), prostokątne( do 180×100 mm). Jeśli chodzi o pieczątki w automacie to standardowe automaty mają wymiar od 36×12 mm do 55×20. Automaty większe lub o nietypowym kształcie są od nich droższe. Z uwagi na potrzebę dostosowania parametrów grawerowania do konkretnej grafiki dokładna wycenę przesyłamy po uzgodnieniu wzoru pieczątki i jej wielkości. Prezentujemy tabelę z wymiarami kołków drewnianych.  Są to najczęściej spotykane wymiary. Istnieje możliwość braku danego wymiaru w momencie składania zamówienia.

Kołki rzeźbione i poduszki drewniane do ekslibrisu

Kołki rzeźbione do ekslibrisu Przedstawiamy Państwu nowość w naszej ofercie- kołki rzeźbione oraz poduszki drewniane. W chwili obecnej występują w rozmiarze 70×70 mm w czterech wzorach: róża, koń, lew, orzeł, piłka. Doskonałym uzupełnieniem kołków są drewniane poduszki , które można uzupełnić tuszem standardowym (czarny, czerwony, zielony, niebieski ) lub niestandardowym. Jeśli są Państwo zainteresowani kołkami rzeźbionymi prosimy o kontakt w celu informacji na temat ceny i dostępności określonych wzorów.

Grawerowana poduszka z tuszem

Poduszka na tusz z grawerem Nowością w naszej ofercie są doskonałe, stylowe poduszki drewniane. Doskonałym dodatkiem są obecnie nie tylko niestandardowe kolory tuszu, ale również możliwość grawerowania dowolnej treści , w tym także grafiki. Tuszownica może zawierać dedykację, zdjęcie osoby , której została podarowana lub wzór ekslibrisu. Grawer jest doskonałym dodatkiem podkreślającym ekskluzywny charakter ekslibrisu i nadający mu indywidualne piętno. Usługa grawerowania laserem dostępna jest tylko dla poduszek drewnianych. Grawer pozostaje jednokolorowy.
Teraz w naszej ofercie dostępne są także kołki i poduszki drewniane w kilku kolorach.
Pragniemy zaznaczyć, iż rzeźby wykonywane są ręcznie, stąd ich indywidualny charakter i każdorazowo mogą odrobinę odbiegać od wzorów prezentowanych na zdjęciach.

 

 

 

Wzory ex libris

Poniżej przedstawiamy przykładowe grafiki mogące stanowić podstawę wykonania pieczątki ekslibris. Każda z grafik może zostać wzbogacona o dowolny , wybrany przez Państwa tekst . Przy zamawianiu prosimy o określenie numeru wzoru i podaniu docelowej wielkości stempla, co umożliwi nam jego wycenę i wykonania projektu.
Wzór pieczątki ex libris książka z piórem Wzór ekslibrisu księgi Wzór ex libris: lady  3 Wzór pieczątki: śmierć 4 Ekslibris-wzór swiecaEkslibris wzor smok 6

Ekslibris z motywem roślinnymWzór ekslibris_paraWzór ekslibris tarcza9

Ekslibris motyw roślinny 210Wzór pieczątki ekslibris z ramką11 12

Ekslibris z motywem roslinnym 13 Exlibris z motywem roslinnym 14Wzór pieczątki ekslibris- ręka15

Wzór pieczątki ekslibris prasa16Wzór ekslibris latające książki 17 Wzór pieczątki ekslibris poświata18

Exlibris wzór oko 19 Ekslibris pieczatka ze skrybą20Wzór ekslibrisu upadły anioł21

Ekslibris wzór myśliciel22Ekslibriz wzór herb23 Exlibris półka24

Exlibris wzór z kotem 125 Ekslibris kot na książce 26Exlibris kot 27

Exlibris ex28
Exlibris z elfem 29 Ekslibris wzór otwarta księga30

Ekslibris motyw kwiatowy 431 Wzór exlibris wędkarz32Exlibris wzór piłkarz33

Exlibris wzór góry 34
Exlibris broń35 Exlibris wzór krzyk 36

Ekslibris wzór anioł 37 Ekslibris z kotem 338Eklsibris wzór z bańką 39

ekslibris wzór z pawiem 40Ekslibris drzewo 41 Exlibris z orłem 42

Ekslibris z koniem 43 Ekslibris z koniem z płomieni 44Ex libris z pawiem 45

Ex libris zegar  46Ex libris z motywem myśliwskim  47 Ex libris z motywem muzycznym 48

Ex libris ze kontrabasem 49 Ex libris muzyczny -harfa 50Exlibris wzór myśliwski 51

Exlibris samolot wzór 152Exlibris góry 53 Exlibris-fala54

Ex libris tygrys 55 Ex libris myśliwski56Ex libris samolot 57

Ex libris z motywem samolotu 2 58Ex libris rajski ptak 59 Ekslibris kwiatowy 60

Ekslibris z drzewami 61 Ex libris muzyczny 62Ekslibris z twarzą63

Ekslibris filmowy 64Ekslibris z motywem herbowym 65 Exlibris z lwami 66

Ekslibris abstrakcyjny67 Ekslibris chiński kwiat 68Ex libris zespół69

Ex libris skrzypek 70Ex libris sax71 Ex libris rower 72

Ex libris pies 73 Ex libris kot 74Ekslibris z psem 75

Ex libris ramka 76
Ex libris z motywem ptaków rajskich 77 Ex libris motywy zwierzece78

Ex libris rajski ptak 2 79 Ex libris ryby 80Ex Libris z maskami 81

Ex libris motocykl82
Exlibris motocross83 Ex libris  wyścigowy84

Exlibris samochód retro 85 Exlibris piłkarski 86Exlibris surfing87

Exlibris wzór z piłkarzem 88Exlibris wzór z piłkarzem  konturowy 2 89 Exlibris wzór z piłkarzem 90

Exlibris pilkarz 291 Exlibris wzór rowerzysta92Wzór eslibrisu ognista piłka 93

Wzór exlibrisu ognista piła 294Wzór exclibris puma 95 Exlibris wzór ryba 96

Wzór exlibrisu mózg drzewo 97 Wzór exlibrisu drzewo z cieniem 98Wzór exlibrisu koliber 99

Exlibris wzór w stylu japońskim 100Wzór exlibrisu z motywem roślinnym 101 Exlibris wzór z nietoperzem 102

Ekslibris-marynistyczny-wzor103 Wzór exklibrisu wrota 104Exlibris-czaszka-wzór 1105

Exlibris smierć wzór nr 2 106Ekslibris śmierć grająca w kości 107 Śmierć ze świeczką - wzór exlibrisu 108

Hełm rycerski wzór 109 Ex libris wzór kot z książką 110Ex Libris wzór z różą 111

Ex libris z wędrowcem 112Ex libris kate surfer 113 Ex libris żaglówki 114

Ekslibris rowerowy 115 Ekslibris łódka z piórem 116Ex libris wzór regał z książkami 117

Ex libris wzór róża 2 118Ekslibris kobieta z koniem 119 Ekslbris wzór rycerz 1 120

Ekslibris wzór rycerz 2 121 Ex libris wzór  futurystyczny 122Ekslibris wzór śmierć z książką 123

Ekslibris  wzór przebita księga 124Ekslibris wzór faceless125 Ekslibriz wzór z mnichem 126

Ex libris wzór Ink City 127 Wzór ekslibrisu-nagi-miecz128Kobieta z książką  - wzór ekslibrisu 129

Exlibris into the water 130Ekslibris z koniem 131 Exl ibris wzór z krukiem 132

Ex libris troll133 Grafika do eklibrisu smocza ramka 134Exlibris z koniem 2135

Exlibris archanioł 136Ex libris broken mirror137 Ex libris elfka 138

Exlibris wzór świeca oświetlajaca książkę139 Ex Libris Sztorm w kształcie księgi 140Ex libris grafika sztorm - książka 141

ex libris smocza łódź142

znaki zodiaku

Koziorożec:

Ekslibris-zodiak-koziorożec-kobietazz1 Ekslibris zodiak koziorożeczz2

Wodnik

Ekslibris zodiak wodnik

Ryby

Ekslibris zodiak Ryby - female Ekslibris zodiakalne ryby mężczyzna

Baran

Ekslibris baran female Ekslibris zodiak baran mężczyzna

Byk

Ekslibris zodiakalny byk  kobieta Ekslibriz zodiakalny byk

Ekslibris zodiakalny lew

Panna

Ekslibris zodiakalna panna

Lew

Skorpion

Ekslibris ze zodiakalnym skorpionem- kobieta  Ekslibris ze zdodiakiem skorpion

Strzelec

Ekslibris wzór strzelec mężczyzna

Nowość w naszej ofercie – zdjęcia grawerowane w drewnie 
Mogą stanowić doskonały, ekskluzywny prezent, pamiątkę z urlopu bądź ważnej uroczystości. Dowolne zdjęcie wygrawerowane na drewnie do wymiaru 60x 30 cm w dowolnym kształcie, teraz mogą Państwa zamówić w Max s.c.
Z uwagi na specyfikę grawerowania w drewnie każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zdjęcia i podanie rozmiarów w jakich ma zostać wygrawerowane.Zdjęcia grawerowane na drewnie

  • Zamówienie pieczątki ex libris

    Jeśli posiadają państwo własną grafikę, która ma występować na pieczątce ex libris prosimy o przesłanie jej w możliwe jak najwyższej jakości na nasz adres mailowy. Należy pamiętać, iż im wyższa jakość pliku źrółowego , tym lepsza jakośc docelowej pieczątki. W wypadku plików o słabej jakości wykonanie pieczątki ex libris może być niemożliwe. Możliwe jest także dostarczenie grafiki w postaci rysunku, najlepiej czarno-białego o wysokim kontraście. Przed złożeniem zamówienia należy zapoznać się z regulaminem swiadczenia usług w serwisie www.maxsc.com.pl Przy tworzeniu niektórych projektów wykorzystane zostały grafiki clipart CorelDraw

Ex libris stempel
Ex libris
http://www.maxsc.com.pl/wp-content/uploads/2013/04/ekslibris-swieca.jpg
Ex libris w postaci pieczątki to doskonały sposób na oznakowanie własnego księgozbioru. Przedstawiamy Państwu ponad 150 gotowych wzorów grafiki do ekslibrisu, które mogą zostać wzbogacone o dodatkowy tekst ( inicjały, imię, imię i nazwisko, dedykacja, sentencja)
Pieczątka ex libris
20-300
PLN
Max pieczątki ex libris
Max
Back to top

Spodobała Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi